Şimdi Ara

Annem Ölüyor ve Benim Yapabileceğim Hiçbirşey Yok(24.10.2016 vefat etti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
1
Favori
9.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Annem'in bugün çok hasta olduğunu,üzülmiyeyim diye sadece hasta dendiğini kardeşim anlattı.

Bağırsak kanseri çok ilerlemiş ve karaciğere kadar ilerleyip orayıda sarmış,2-3 sene önce hastaneye gidilseymiş iyileşirmiş ama şimdi çok ilerlediği için kemo ve ameliyat birlikte yapılabilir denmiş,ama annem kilo olarak gitgide zayıfladığı için zaten ameliyattan bile çıkamayabilirmiş,çıksada göbekten delik açılıp hortumla boşaltım yapacağından yatalak olarak devam eder demişler,annemde istememiş.

Şimdi çaresizce annemin eriyip,bitip ölümünü izlemek zorundayım,tamam belki ailem hiç yanımda olmadı,hiç bir dediğimi yapmadı,okutmadı,cebime harçlık koymadı,sürekli kavga edildi,hakaretler havada uçuştu,bende dayanamayıp yıllardır yaşadığım dükkana yatak atıp orada yaşamaya başladım,1 gün mutlu olduğumu hatırlamıyorum ailem olmadığı için(sıradan huzurda bir ) ama genede keşke eski gücü olsada hene hakaret etse,gene sabahlara kadar ağlasa kendi kendine(annem yıllardır sinir hastası,babamdada malesef var ama daha farklı) vs razıyım,ama zayıflıktan sesi bile çıkmıyor.

Siz siz olun ailenizin kıymetini bilin,hayatta ailem olmadığı için ne arkadaşım oldu,ne doğru düzgün okuyabildim,ne evlenebildim,ne çalışabildim,nede başka bir şey,şimdide bu,ne yapacağımı bilmiyorum,aslında hiçbirzamanda bilemedim orasıda ayrı hayatı öğrenemedim malesef,birşeyler yaşamadan hayat öğrenilmiyor,siz benim yaptığım hatayı yapmayın herşeyi deneyin,benim imkanım olmadı yapamadım,siz yapabilirsiniz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 24 Ekim 2016; 16:21:43 >

• geçmiş olsun seninle aynı durumdayım babam akciğer kanseri ve ölüyor. keşke sağlıklıyken aramızı daha iyi tutabilseydik. yaptığı neler yok ki,şimdi yazamam buraya. ama ölmesini de istemiyorum hem de acı çekerek. benden uzak olsun da ölmesin,iyileşsin yeter ki.
  • Allah yardimciniz olsun . Sabir versin . Zor durum gercekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam büyük geçmiş olsun, Allah sifalar versin ama siz üzülüyor musunuz sitem mi ediyorsunuz ben anlamadim ki...

• Allah yardımcın olsun kardeşim ailesi ile aynı durumları yaşayan birisi olarak(6 yıldır yalnız yaşıyorum) seni anlayabiliyorum
  • Kardeşim Allah sabır ve şifa versin. Akşam akşam moralim bozuldu.

• nope93 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun dostum, umarım iyi bir konuma gelebildiğini görecek kadar yaşar da o mutluluğu tadar baban; tüm emekler bizler için çünkü, onlarla geçirdiğimiz her anın kıymetini bilmeliyiz

• Valla hacı bence sen de ailen de artık olayları eskisi gibi görmezsiniz insan çekilir düşünür...bence aranı iyi tut onlarla son günlerini iyi geçir hiç bir zaman pişman olmamak üzere geçir bu günleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BMO kullanıcısına yanıt
    çok sağolun hocam, mezuniyetimi falan görmesini çok isterim. işte insan bilemiyor değerini son anımız olabilir her an keşke ikimiz de ona uygun davransaydık
    Aynen hocam o sesi gitmiş halde,dal gibi halini görünce -şimdi bile kafamda gözlerim doluyor-,tamam sayelerinde çok çektik ama düşmanımın başına bile böyle bişey gelmesin arkadaş,insanı ne hale getiriyor pis hastalık,önce annanem gitti 2012 de şimdide bu olay,direk ölse bu kadar acıtmaz belkide ama hergün eritiyo,süründürerek ölüdürüyor bu hastalık insanı.
  • Hangimiz bir şeyler yapabildik ki? Hepimiz aynıyız maalesef. Çaresizlik zor.

Allah şifa bekleyen herkese şifa verir inşallah.
  • kardeşim çok geçmiş olsun umarım annen iyileşir ailenle de aran bi nebze olsa dahi düzelir inşallah, derdi veren çözümü unutur mu hiç
  • Allah sana ve ailene sabır versin hocam, annene de acil şifalar diliyorum
  • Geçtiğimiz Kasımda babamı akciğer kanseri nedeniyle toprağa verdik.Dördüncü evre yani son evreydi.Hastalığının keşfinden sonra ameliyat,kemoterapi gördü.Kanser akciğerden temizlenmişti hatta doktor aofır gibi olmuş demişti ama bu seferde karaciğere,omuriliğe ve beyine falan sıçrağdığı için yapacak birşey kalmamıştı.Keşiften vefatına kadar geçen süre 2 yıldı.Sen canını sıkma hiçbirşey belli olmaz ne insanlar iyileşiyor.hatta iki,üçüncü kez kanseri yenen olıyor.Sen dua et ve ailecek annenin moralini yüksek tutun.Allah şifa versin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    hocam inşallah iyileşirler,napacağımı bilmiyorum ben artık. bağırsak çok kritik bir nokta benim babam da akciğer kanseri ama metastaz yaptı omuriliğe. ikisi de iyileşir umarım,çok yorucu bir süreç hem zihnen hem bedenen
  • Allah yardımcın olsun kardeşim ne desek boş. Acil şifalar. Dünya çok adaletsiz
    Valla bende kardeşimin bana anlattığı kadar biliyorum,defalarca bir umut sordum başka bi tedavi,doktor vs ama bağırsak alınsda masada kalıp kalmayacağı belli değil,ayrıca karaciğeride sarmış oldukça,çok ilerlemiş ikiside anneside kanser olunca doktora teste gitmeye korkmuş annem gitseymiş o zaman tedavi olabilirmiş,ben dükkanda yalnız yaşadığım ve aileden kimseyle pek konuşmadığım için hiçbirinden haberim yok.
    Zaten annemde istememiş, ışını annesinden biliyor ne pis bişi olduğunu,ameleyatıda istememiş,öyle hergün bekleyecez artık tarık aka.nın canım kardeşim filmindeki gibi,böylede pis bi durum
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    hocam aynen benim babam da aynısını yaptı. bir yıl boyunca gitmedi doktora annem yalvardı. en sonunda ağrılara dayanamadığında gitti. ilk ağrılarda gitse ameliyat olabilirmiş. ne diyeyim benzer şeyleri yaşıyoruz keşke atlatabilsek
  • Allah yardımcınız olsun hocam. allah acil şifalar versin

• İşte bizde aile saadeti,kavramı diye bişey yok hadi annem(belki babamın dövdüğü için,belki bazı olaylar var onlardan) sinir hastasıdı geleceğimizi yoketti kendi zevki için 3 çocuğununda geleceği mafoldu,keşke sadece bana yapsaydıda onlar bvari hayatları iyi olsaydı,babm desen 1 gün kılını kıpırdattığını hatırlamıyorum bizim için,harçlığı vs geçtik,annemi çok döverdi,öldürün diğer evi sizin üstünüze yaparım,size para veririrm derdi,geçen işsiz olduğumdan anama sövmeli küfür etti yani normal insan gibi konuşulacak biri değil,direk gırtlak gırtlağa gelirsiniz he benden değil küfür etmesini geçtim,üstüme yürüyor vs kaç yaşınd adam ne yapayım bende böcekli dükkanda kalıyorum,yarı aç yarı tok yaşıyorum,annemin desteği olmasa arada dahada kötü olacak büyük olasılıkla.

Daha bugün annem 3 tane pirzola isted babmdan sana artık iğne yok,vercem parasını diyip vermiyosun dedi(anahtarı kardeşimde unutuğum için eve gittim telde yanımda deildi) kardeşimin aramasıyla hemen kendimi dışarı attım,adam hala para derdinde,tamam biz okula aç gider aç gelirdik vermezdi harçlık vs cebinde akrep vardı ama o kadın ölecek be adam param olsa bütün paramı pirzola alıp getirirdim kahretsin durum bu işte evde duran 2-3 gün anca dayanabilir,sürekli kavga,huzursuzluk.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.