Şimdi Ara

37mb hız eve geliyor ama o verimi alamıyorum!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar türk telekomdan 50mbps hızlık 200gb AKN olan bi paket aldım. İstanbuldayım. Hız testinde maksimum 37 mbps hız aldım. Bu kadarı bana yeter tamam ama bu hızı sadece steamda alabiliyorum. Sadece steam saniyede 3.7 mb dosya indiriyor. Başka hiç bir yerde o hızı alamadım. Ve mesela 37mbps hız alırken cs:go oynarken ping sorunu yaşıyorum. Bu sorun lolde de var, payday2de de bf'de de. 37Mbps hız alırken, nasıl her online oyunda ping sorunu yaşayabilirim ki? Turk telekomu aradıgımda bana modeme kadar 37mbps hız ulaşıyor, sorun bilgisayar kaynaklıdır diyor. 3 farklı bilgisayar var. Üçünde de aynı sorun. Sadece biri çalışırken ve hiçbir indirme işlemi, video izleme olmaması durumunda bile cs:goda ping sorunu yaşıyorum. Benim bu sorunu çözebilmem için başvurabileceğim bir yer var mı?

• genel bir sorun bu hocam bendede var 32 aldığım halde kafasına göre hızlar değişiyor ping düşük ama oyunlarda yüksek oluyor vodafone benimki
  • O doğrudur çok olur ama ben izmirdeyken, 3-4mbps hız aldığım dönemlerde ki maksimum 7-8 alıyordum. Ping sorunu hiç yaşamadım. Yani insan 37Mbps hız alırken ping sorunu ve indirmelerde sıkıntı yaşayınca istanbulda adet bu mu diye merak ediyor
  • Marsona M kullanıcısına yanıt
    Steam de oyunu 3.7 mb yani 37 mb ile indiriyorsunuz demişsiniz söylediğiniz hızı alıyorsunuz örnek vereyim ben 16 mb internet kullanıyorum 13 mb alıyorum steam de bir oyun vs indirdigimde 1.3 mb/s yazıyor yani demem o ki 37mb indirme hızı var diyip saniyede 37 mb indirme yapmanız için 370 mb internete sahip olmanız gerekiyor diye biliyorum yanlısı varsa düzeltin
    steam>ayarlar>indirme>indirme hızını saniyede bit cinsinden göster dediginizde net bilgiyi görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreylcn06 -- 20 Ağustos 2016; 5:31:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.3 Mb/sn şeklinde gördüğünüz hız sizin saniyede indirdiğiniz bayt miktarıdır.

13 Mbps şeklinde yazılan hız ise saniyede indirilen bit miktarıdır.

8 Bit=1 Bayt

Yani bu durumda sizin internet hızınız 13 Mpbs ise 1.625 Mb/sn ile indirme yapmanız lazım. 1.3 Mb/sn ile indirme yapıyorsanız sizin hızınız 10.4 Mbps'dir.

3.7 Mb/sn ile indirme yapılıyorsa hız 29.6 Mbps'dir
    37 Mb/sn ile indirme yapmak için 296 Mpbs hızında internet gereklidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.