Şimdi Ara

6 plus mı yoksa 6s plus mı karar veremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar note 3 kullanıyordum, iphone almaya niyetlendim ve telefonu sattım. Şimdi karar veremiyorum 6 plus mı yoksa 6s plus mı bir sonuca varamadım. Büyük ekran istiyorum, o yüzden diğer modelleri düşünmedim bile ama bu ikisi arasında nasıl bir karara varırım bilemiyorum.

• iphone 7nin cikacaginu varsayarsak bence 6 plus yersiz. 7ye yskin en iyi donanim 6ste mevcut.
    Ben derim ki 6s plus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seca2 S kullanıcısına yanıt
    Valal hocam bilemiyorum ben de, fiyat farkına değer mi diye düşünmüyor değilim açıkçası. kafalar gidik, 6plus 3300 ve üzerinde iken 7 çıkınca 4ün üzerinde olur kesin, ona da gücüm yetmez zorlayamam şartları. 6s plus galiba alacağım bu gidişle.
  • 6 plus güzel telefon .. Ama 1 gb ram olması ( kullanmama rağmen ) iyi değil ..

Yaklaşık İki yıldır kullanıyorum bi kere bile kasmadı ..
    Ama safaridaki işimi bırakıp biraz galerida takılınca safariye geri döndüğümde tekrar yükleniyo sayfa
    Eğer bi iki yıl sonra iphone unu satcaksan 6 plus al 6s plus için masraf yapma
    Eğer 4 yıl falan diyosan 6splus kesinlikle

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Eğer bi iki yıl sonra iphone unu satcaksan 6 plus al 6s plus için masraf yapma
    Eğer 4 yıl falan diyosan 6splus kesinlikle

bu kısım olayı netleştirdi hocam, teşekkür ederim. 6s plus alacağım
  • Şu kismi iyi düşün ram i 1gb olan telefonlar bir kac guncelleme sonra destek alamayacak. Senin telefonun iphone 5 ve 5s ile ayni olacak. Sarj yonunden ikiside uzmez.

• Ateşle Barut kullanıcısına yanıt
    Ne demek hayırlı olsun şimdiden

• tuncaysu kullanıcısına yanıt
    iphone 5 ile 5s i ayni kefeye nasil koyabiliyorsunuz anlam veremiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Benzer bir konu olduğu için yeni bir başlık açmadan buradan fikirlerinizi almak isterim. İlk çıkan 6 Plus64'lerden birine sahibim. Haliyle 7 serisinin çıkmasıyla garanti süresi de dolmuş oluyor. Normalde gittiği yere kadar kullanıp yeni telefon almak yerine, değeri çok düşmeden 2 jenerasyonda bir cihaz değiştiririm. Ancak ne yazık ki son yıllarda Apple'ın müşterilerine ciddi bir yenilik vaadetmediğini düşününce 10. yıl serisi olan 8 serisini beklemeye karar vedim. (Bu sene watch 2'yi bekliyorum)

Sorum şu:

Sizce 7 Plus çıktığı dönemde, 6 Plus'ı satarak 6s Plus almak ve bir yıl daha beklemek mi mantıklıdır, yoksa 6 Plus'ı elden çıkarmadan 8 Plus'ı beklemek mi daha mantıklıdır? (Telefonlara çılgın paralar harcanıyor ve hem Apple, hem de ülkemizin güzelim vergi sistemi bu işi abarttığı için kar/zarar ve f/p artık daha da önemli)

(Bu arada gönlüm Note 7'den yana ancak ne yazık ki ios'a bağlıyız stabilite ve cihazların değer kaybı açısından.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Universia -- 18 Ağustos 2016; 13:50:26 >

• Universia kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an ki İphone'un ismi 6SE olabilir diye dedikodular bile var. Eğer 10.yıl cihazını alabilecek durumunuz varsa hiç 6S Plus almadan 10.yıl cihazına zamanı gelince geçin gitsin derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz geç dönebildim, kusura bakma. Yorumun için teşekkür ederim. Tek sıkıntı, bir sene sonra 6 Plus'ı satarken fiyatının da tahmini 1.500 TL seviyesine düşmesi olacak (ne kadar yerinde bir tahmin olur bilemiyorum)
    Eğer bu durumun olumsuzluğunu yaşamayacağınız maddi durumunuz varsa hiç 6S Plus almayın ama yoksa 6S Plus alın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s plus al 8s plusa kadar yazılım desteği garanti. ram ve 3d touch için değer. (iki modeli de kullandım)
    Seneye 6+ 64GB cihazınızı eğer ciddi deformesi yoksa 2000₺ bandından satarsınız hocam merak etmeyin.

• 4 yıl kullanacaksan 7 al. az bi vakit değil 4 sene. gerçi 6 olmuş 300 daha verim s olsun 500 daha verim 7 olsun nerdeyse cepten 1000 lira fazla çıkmış olur düz hesap ama değer mutlaka. bana kalırsa bu paralar bi telefona verilmez ben de uzun zamandır bekliyordum 7 yi sonra dedim ulan ben napıyorum yazık bi telefona 4 bin lira
  • niye plus sencede biraz fazla büyük değilmi ekran bende plus istiyordum ama şuan gereksiz büyük gibi geliyor (iphone 5 kullanıyorum)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.