Şimdi Ara

Nokia Resmen Geri Dönüyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia uzun zamandır beklenen haberi resmen verdi; Nokia telefonlarını yıl sonunda görebileceğiz.

Nokia Çin ekibinden Mike Wang, bu yılın sonlarında Nokia markalı telefonların tanıtılacağını resmen onayladı.

Nokia'nın şu an hali hazırda proje halinde olan 4 telefon üzerinden çalıştığı açıklandı. Bu telefonların iki tanesini yıl sonunda, iki tanesini 2017'nin ilk çeyreğinde görebileceğiz.

Kaynak :http://www.webtekno.com/efsane-geri-donuyor-nokia-bu-yil-android-telefon-cikaracagini-dogruladi-h19549.html

Yeni haberler geldikçe güncellenecektir. Hadi bakalım :) Sağlam tasarımlı bir telefon çıkarsa acımam basarım parayı :)

===============================================

03.09.2016 - 3 Eylül 2016 Yeni Haber Güncellemesi

http://www.universityherald.com/articles/39319/20160902/android-7-0-nougat-nokia-smartphones-is-coming-this-year-samsung-and-apple-preparing-for-nokia-comeback-2016-details-here.htm

Bu kaynaktan aldığım haberi aktarıyorum ;

======================================================

Android 7.0 Nougat Nokia Telefonlar Bu Yıl Geliyor !

Nokia bu yıl Android 7.0 sistemli telefon ve tablet çıkaracağını bildirdi.

Sitede yazanlara göre gelecek modelin ismi daha öncedende tahminde bulunulmuş olan C1. Modelin teknik özellikleri olarak şunları saymışlar ;

iPhone'a benzeyen bir tasarım kullanılmış, ayrıca şu siteden edinilen bilgilere göre 5" ve 5.5" olmak üzere iki sürüme sahip C1. 5" modelde 2 GB Ram, 32 GB dahili hafıza ve 8 MP arka kamera kullanılmış.

5.5" olan modelde ise 3 GB Ram, 64 GB hafıza ve 13 MP arka kamera kullanılmış.

Her iki modelde de 5 MP ön kamera kullanılmış.

Tabiki iddialar ne kadar doğru bilemeyiz. Ama bu sitede farklı bir iddia olduğu kesin, C1 modeli iki sürüme sahip olabilir.

Güncellemeleri takip ediyor olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8C1AF27D6 -- 3 Eylül 2016; 14:20:00 >

• Mağara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu güncel bir haberdir. Kaynak sitede yayınlananlı daha 15 dakika falan olmuştu paylaştığımda. Lütfen ön yargılarınızı kendinize saklayın.
  • Dönsün. İyi veya kötü olması değil rakiplerin çok olması önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AndroidAuthoryity sitesinde bile 4 saat olmuş paylaşılalı, gerçekten söz edilen bir konuymuş..

http://www.androidauthority.com/new-nokia-smartphones-confirmed-q4-2016-710592/

Ayrıca sizin bahsedilen dediğiniz dedikodudan ibaretti. Burda resmi açıklama söz konusu
  • Zamanında kazıkçı ve geri kaldığı için soğumuştum ama gelmesini istiyorum

• Boşuna dönmesin. Bu piyasada artık tutunamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah kısa sürede piyasaya döner.

• andires42 A kullanıcısına yanıt
    ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technological -- 19 Ağustos 2016; 16:23:03 >
  • Uzun süredir Nokia yı takip eden kullananan biri olarak sabırsızlıkla bekliyorum.Lumia serilerindeki stabiliteyi sağlarsa yeterli olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andires42 -- 21 Ağustos 2016; 21:34:50 >
  • Cem uzana hapis şoku
    insua bombası
    ramazan tatili dokuz gun

Veee Nokia geri dönüyor :))) hep rastlıyorum bu tür haberlere :)

• Nokia RM-1490 ve 5320 adında iki model çıkacakmış.

5320 sanırım orta-üst seviye, RM-1490 ise giriş seviyesi olacak.

5320'de 2.27 Ghz hızında Snapdragon işlemci kullanılmış. Büyük ihtimal 810 olacak. Eğer öyle olursa fena yanarız :) 2 GB RAM şeklinde ortaya çıkmış, ama onu piyasaya çıkmadan önce 3 yaparlar en az. Eğer 2 olarak kalırsa kimse almaz. Bende almam :)

RM-1490 ise içler acısı. AMD A8-5545M işlemcisi kullanılmış deniyor. Bu işlemci laptop işlemcisi, bir telefona böyle bir işlemci konulacağını sanmıyorum. Ayrıca 500 Mhz gibi bir hızdan bahsedilmiş ki bu hız android için yetersiz. İsterse 8 çekirdek olsun, 500 Mhz androide yetmez.

Grafik tarafında Adreno 320 gibi bir performans sunacağını tahmin ediyorum RM-1490'nın.

Görsel olarak sızıntılar var ama sızıntı olmaktan bile uzak, çoğunlukla konsept tasarımlar.

Ayrıca iki telefonda android 4.2.2 ile sızmış ki böyle birşey mümkün değil. Büyük ihtimal şu an prototip denemeleri var.

Sonuç olarak 5320 için RAM kısmında, RM-1490 için ise hem isim değişikliği hemde işlemci konusunda belirsizlik var.

• Yeni Nokia'tı eski Nokia ekibi mi yani Finlandiyalılar mı çıkartacak yoksa Asyalılar mı

• Gözümüz yollarda kaldı, artik dönsün piyasada herzaman ona yer vardır .

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Yeni Nokia'tı eski Nokia ekibi mi yani Finlandiyalılar mı çıkartacak yoksa Asyalılar mı

Yazılım tarafında eskiler, donanım tarafında asyalılar çıkaracak gibi görünüyor. Üretime nokia karışamayacak, microsoftla anlaşması gereği Yazılım kısmında eskiler yaparsa donanım çok fazla önemli değil, bir şekilde halledilir
  • gönül isterki Nokia'nın cihazlarını Meizu veya xiaomi iş birliği ile ürretilsin işte ozaman üst seviye ve uygun fiyatlı canavarlar görebiliriz.
  • Takip.
  • http://www.universityherald.com/articles/39319/20160902/android-7-0-nougat-nokia-smartphones-is-coming-this-year-samsung-and-apple-preparing-for-nokia-comeback-2016-details-here.htm

Bu kaynaktan aldığım haberi aktarıyorum ;

======================================================

Android 7.0 Nougat Nokia Telefonlar Bu Yıl Geliyor !

Nokia bu yıl Android 7.0 sistemli telefon ve tablet çıkaracağını bildirdi.

Sitede yazanlara göre gelecek modelin ismi daha öncedende tahminde bulunulmuş olan C1. Modelin teknik özellikleri olarak şunları saymışlar ;

iPhone'a benzeyen bir tasarım kullanılmış, ayrıca şu siteden edinilen bilgilere göre 5" ve 5.5" olmak üzere iki sürüme sahip C1. 5" modelde 2 GB Ram, 32 GB dahili hafıza ve 8 MP arka kamera kullanılmış.

5.5" olan modelde ise 3 GB Ram, 64 GB hafıza ve 13 MP arka kamera kullanılmış.

Her iki modelde de 5 MP ön kamera kullanılmış.

Tabiki iddialar ne kadar doğru bilemeyiz. Ama bu sitede farklı bir iddia olduğu kesin, C1 modeli iki sürüme sahip olabilir.

Güncellemeleri takip ediyor olacağım

• Şu nokia geliyor haberleri ve motorola türkiyeye geliyor haberleri ne zaman doğrulancak merak ediyorum :/

• Motorola türkiyeye gelmez hocam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.