Şimdi Ara

Yeni Sözleşmeli Subay Alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malumunuz 2016 sözleşmeli subay alımları durduruldu. Kuvvet komutanlıkları henüz ne olacağını bilmiyor. Ayrıca harp okulu mezunları da bu 30 ağustos ta teğmen nasp edilmeyecek. Oluşacak teğmen açığı için MSB Fikri Işık tezkere bırakma ve sözleşmeli alımdan bahsetmişti.

Bu sabah 670 ve 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameleri de okudum. Pilotlar için düzenlemeler var ancak teğmen açığının nasıl kapatılacağı ile ilgili bir hüküm yok.

İlgisi, bilgisi olan arkadaşları konuya davet ediyorum.

• yeni çıkartılacak khklar ile düzenlenebilir diye düşünüyorum şuan bekliyoruz
  • Bekleyin... Bitirecekler bu isi bakanin agizindan ciktiysa olacak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklemedeyiz. Kuvvet komutanlıklarının personel temin birimleri bizim hala haberimiz, bilgimiz yok, bizde sizin gibiyiz diyorlar. Bir sonraki khk da muhakkak konu olmalı bu iş.
  • elfmst E kullanıcısına yanıt
    Vallahi konu kesin olmali cunku gercekten kalmak isteyen arkadaslar var, her sekilde ele alinmali... Eylul
    Ortalarinda bu is bitmeli meclis tatile girdi peki bazi bakanliklar calisiyorlar mi?

• İç İşleri bakanından açıklama geldi. 500 subay, 3500 astsubay alınacak.

Anladığım kadarıyla bu alımlar Jandarma ve Sahil Güvenlik için. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri için değil.

Jandarma ve Sahil Güvenlik iç işlerine bağlandığına göre açıklama iç işleri bakanından geldi.
  • Yine yazili sinav olur mu acaba

• elfmst E kullanıcısına yanıt
    Bu bizi baglanaz biz msb ye onlar ic isleri bakanligina o disaridan sivilden alir asker kisileri degil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.