Şimdi Ara

Dubleks ev için kombi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
18.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Allah nasip etti dubleks bir ev aldım. boluda yaşıyorum. kuzeydoğu cephe son katta oturuyorum. remeha, fondital, buderus, bosch, vaillant vs.. hangi kombiyi tavsiye edersiniz. aynı cephede ve aynı katta oturan yandaki apartman komşum remeha ve onun karşı komşusuda remeha kullanıyorlar. onlar memnun. ama kombi fiyatı 3500 civarı. sizce remeha mı almalıyım? veya tavsiyeniz ne olur?

• baylan1903 B kullanıcısına yanıt
    öncelikle markadan önce kombi kapasitesi önemli eviniz net kaç m2 yani ısıtılacak net alan (balkonlar...vs hariç) ve toplam petek metrajı ne kadar?
    remeha, baymak'ın dahil olduğu bdr (baxi,remeha,de dietrich) grubunun bir markasıdır hollanda dan kombileri gelir ülkemizde başka bir firma distribütörlüğü üstleniyor,cihazları kaliteli,ama yetkili servisler yaygın değil
  • Alt kat 90 m² ust katta o civarda. Yani 180 m² diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    size en az 28-30kW kapasitede premix yoğ kombi gerekli
    önereceğim cihazlar f/p premix yoğ
    28kW baymak duo tec
    29kW airfel digifel premix
    30kW eca confeo premix
    31kW termoteknik logic

pahalı premix yoğ kombilerden buderus gb 172i 30kW,vaillant 346-5-5 öneririm
  • 28 k yeterli olur mu. Remeha için çok iyi diyorlardi.

remeha iyi 28kW yeter,bölgenizde servisi varsa alınabilir
  •  Dubleks ev için kombi tavsiyesi
    üstadım selamlar.sizin önerilerinizle baymak novades extra 33 fi ve danfoss termostatik vanaları aldım. 2 gün sonra kombi ve vanaların montajı için eleman gelecek.katı yakıt zamanında kullandıgım ve radyatörlerin içinde kalan eski suyu tahlıye edip panelleri temizledikten sonra vanaları takacagız.yanlız bu oda termostatının montaj yeri için nacizane bir çizim yaptım sizden ricam çizimde belirtigim yere oda termostatını monte ets4m nasıl olur.ayrıca termostatik vana varken oda termostatı çok işe yararmı.
    cevap için şimdiden sagolun.

• Merhaba,
    Kombi önerisi istiyorum.
    Yeni aldığımız ev bahçe dubleksli, net 150 m2 ve 11 metre petek mevcut, genel olarak üst katı kullanmayı düşünüyoruz. Siz ne tavsiye edersiniz?

• mecnunumm M kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak 24kw premix yoğ kombi yeterli görünüyorsa da dubleks net 150m2 11mt petek metrajlı bir evde 28-30kW premix yoğ kombi alınmalı

28kW baymak duo tec
    29kW airfel digifel premix
    30kW eca confeo premix
    31kW termoteknik logic

• disintegration kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkür ederim hocam. İyi akşamlar.

• mecnunumm M kullanıcısına yanıt
    Dubleks evlerde kombinizi alt kata koymaya önem vermenizi öneririm. Isınan su yükselme eğiliminde olduğundan üst kattaki kombinin ısıtma performansı düşük olacaktır.
    evim Mersin de, güney,kuzey,batı cepheli,200 m2 civarında bahçeli dubleks.yalıtım yok.pencereler aliminyum tek cam.kombi yeri üst balkon.11 parça petek , 13.6 m2 petek ölçümü yapıldı.bayinin önerisi baymak novadens 28 .benim için sizin öneriniz önemli.baymak duotech dediğimde buralarda satılmadığı söylendi.baymak idee, düz novadens,novadens ekstra var deniliyor.hanigi kapasite ve markayı alayım?
  • ademi A kullanıcısına yanıt
    28kw düz baymak novadens öneririm 33kw ta alsanız olur
    Baymak novadens zaten baymak duo tec ile aynı kombidir kesinlikle 24kw almayın eviniz büyük 28kw veya 33kw

• petkelerin boyunu ölçtüm. 7. 5 metre geldi. vaillant 24k 20.000 ecoTEC Pro Tam Yoğuşmalı Kombi aldım. yeterli olacağını söylediler
    Saygıdeğer üstadım. sizin önerinizle 28 kw baymak novadense extra aldım.50 m2 olan salona 5.8m2 petek takıldı diger odalar büyüklüklerine göre petektakıldı.11 adet peteğe, 9 adet eca termostatik vana takıldı.koridor ve banyodaki havlupana termostatik vana takılmadı.servis gelip kombiyi çalıştırıp gitti, herhangi bir açıklmayapmadı.panelde 60 C değerini görüyorum.En ekonomik kullanımiçin hangi ayarları yapmalıyım ?
    1. Su Sıcaklık değerini kaçta kullanmalıyım ?
    2. Termostatik vanaları kaça ayarlamam gerekir.?
    3. heryerde termostatik vana olduğuna göre oda termostadı olarak kullanmaya gerek var mı ?
    4. daha az yakıt için önerileriniz var mı ?
  • ademi A kullanıcısına yanıt
    Kombi hayırlı olsun novadens extra nın kumandası çıkıyor kAblo ile kda termostatı olarak istersen koridorda kullanabilirsin
    Kullanım suyu sıcaklığı banyoda 45c ideal yazın 37-38c kışın en soğuk günlerde 48-50c olabilir
    Kalorifer devresi 45-50c ideal,kışın en soğuk günlerde 55c
    Termostatik vanalar odalarda konforunuza göre istediğiniz şekilde ayarlayın 3 ve 4 numara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstad merhabalar..240 metrekare ev için kaç k kombi alsam yeterli olur ? Bide marka olaraka Buderus tavsiye ediyorlar..sizin tavsiyeniz ne olurdu?

• Esselamu aleyküm hayırlı günler abiler kardeşler. Benimde 2 katlı küçük bir evim var kombi konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum evim erzurum da üst katta mantolama var alt katta yok mantolama ama duvar kalınlığı yaklaşık 50 cm. Genelde alt katı kullanıyoruz üst kat misafir olursa kulanıyoruz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.