Şimdi Ara

Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar donanım haber ailesi. Öncelikle sadece sebze yiyerek et yumurta falan yemeyerek nasıl yaşayacaksın sağlıklı beslenemezsin diyenler bu mesajımı okuduğu an konumdan çıkarsa seviniri.
    Basit bir soruyla başlayalım vejetarnlık nedir buna bi açıklık getirelim;
    Çeşitli nedenlerle et, balık, kümes hayvanları tüketmemeye denir. Ayrıyeten veganlık ise Hayvanların ürettiği yumurta, süt, bal vb. ürünleri yemeyenlere denir.2 si ayrı şey lütfen karıştırmayın.
    Vejeteryanlar, dünya üzerinde pek çok organizasyon ve çalışmalarla birbirlerine destek olmakta, hayvansal besinlerin insan sağlığına zararlı olduğunu savunmaktadırlar. Gayet doğru bir teori.İneklerin memelerinden alınan sütlerin sabah aksam memelerine baglı olan makinelerden geliyor ki inekte canlı.Memeleri tahriş oluyor ve kanıyor.O da robot değil sonuçta.İçine kan bulaştığını kanıtlayan bir belgesel türünde video vardı bulursam koyacağım.Tavukların yumurta verme şeklide aynı şekilde.Sürekli yapay şekilde hamile bırakıp yumurta yumurta yumurta diyip kuluçkaya yatırıyolar.Köye gidenler bilir ordaki süt ne bembeyaz dır nede yumurta sarısının rengi böyle sarıdır.Süt mayonez rengi yumurta sarısı ise turuncudur Ve cidden süt ve yumurta tadını alırsınız.
    Ayırca doğal sebze meyve var iken ne etinden yapıldığı belli olmayan, olsa bile ne kadar doğru olduğunu bilemediğimiz etimsi şeyleri yemek sebze meyve yemeye karşı daha mantıksızdır.
    Ayıca çok güzel lezzetli sağlıklı yemeklerde yapılabilir. Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu
    Bakınız vejeteryan pizza
    V Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu
    Katılmak isteyen söylesin düşüncelerini belirtebilirler.Birde imza yapabilecek olursa teşekkür ederim

1-EvrimGecirmemisAdam
    2-Sochic
    3-PsiKoman
    Sayımızın az olması önemli değil aynı fikirlere sahip oldukmu konuşacak şeyler ortaya çıkar teşekkür ederim arkadaşlar
    @Sochic @PsiKoman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvrimGecirmemisAdam -- 16 Ağustos 2016; 2:16:02 >

• Mobildeyim biri şiş kuzu atsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada yanlıslıkla konuyu 2 kere açmışım bu açtığım konu gitmeyince anlık bir hata oluştu vs sorununu verince kusura bakmayın
  • Amacım tartışmak değil yanlis anlasilmayim,

Topraktan beslenirken Sonucda yine bir canlının hayatına son verilmiyormu sonucda sebzelerde canlı,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle hocam bende 1 yikdir veganim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aska tovbeli adam

Amacım tartışmak değil yanlis anlasilmayim,

Topraktan beslenirken Sonucda yine bir canlının hayatına son verilmiyormu sonucda sebzelerde canlı,

sebzelerin duygulari ve sinir hucreleri yok.

• Bitkilerin duygusu tabiki var hergun şefkatle bir çiçeğe bakın bakalım
    Ayrıca bitkinin acı çekmediğini ispatlayan bir kanun yok onlardada prostoglandin ve aksiyon potansiyeli var

• Sebzeli kadın getirin etyemez olayım

• veganlar ve vejeteryan lar kadar boş insan olamaz.etten alicagin protein i amino asitleri nerden alicaksin? mercimekten mi? sebze de protein var deme.vucut ikisini bir işlemiyor.insan vücuduna amino asit olarak uyan en kaliteli protein inek etidir

•  Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu
    :)

• 13 yaşıma kadar et yemedim ama sebebi hayvanlara acıdığımdan ya da etin zararlı olduğunu düşünmemden değil tamamen tadını sevmemem o yaşıma kadar sürekli denedim her yiyişimde kusuyordum sonra yavaş yavaş annem yemeklere kıyma falan koymaya başladı ondan sonra eti tam olarak olmasa da kıyma/köfte halinde yiyorum gerçekten ete de ihtiyaç var

• Beni ekleyebilirsiniz. Vejetaryen veya vegan değilim ama tamamen saygi duyuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gecmisgecmistir

veganlar ve vejeteryan lar kadar boş insan olamaz.etten alicagin protein i amino asitleri nerden alicaksin? mercimekten mi? sebze de protein var deme.vucut ikisini bir işlemiyor.insan vücuduna amino asit olarak uyan en kaliteli protein inek etidir

Doğal inek olsa yerdik kim bilir nelerle besliyolar ineğin hangi parçasını kesip sana %100 köy ineği sağlıklı et diye kazıklıyolar Ve evet etlerde olan proteinleri almayan herkes öldü zaten o yüzden çok sağlıksız yaşıyoruz ve vegan olmayan insanlar et proteini aldığı için 5 5 lik bir insan
  • Nick konu uyumu

• Düşüncenize saygı duyuyorum arkadaşlar fakat etsiz bir dünya düşünemiyorum hergün olsa usanmadan yerim.

• Teknoloji çağında yaşayıp, teknolojiyi kullanmamak gibi. Hatta teknoloji, etten daha zararlı (yan etkileri olarak)

• İstediğiniz kadar atin.Zaten her gün et tavuk arasindayim.Cok itici geliyor.Bune simdi Hakkin varmı bi canlinin yasamina son vermek için

• quote:

Orijinalden alıntı: EvrimGecirmemisAdam

İstediğiniz kadar atin.Zaten her gün et tavuk arasindayim.Cok itici geliyor.Bune simdi Hakkin varmı bi canlinin yasamina son vermek için

Karınca sinek vs öldürmüyor musun?
    Veya yolda yürürken binlerce mikroorganizma öldürüyorsun vicdan azabı çekmiyor musun hiç?

• quote:

İstediğiniz kadar atin.Zaten her gün et tavuk arasindayim.Cok itici geliyor.Bune simdi Hakkin varmı bi canlinin yasamina son vermek için

İstediğini yap. İstediğini düşün. Ama gün gelecek çocuğuna et yedireceksin. En azından süt içereceksin(vegan).
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

quote:

Karınca sinek vs öldürmüyor musun?
    Veya yolda yürürken binlerce mikroorganizma öldürüyorsun vicdan azabı çekmiyor musun hiç?

verdigin örnek oyle komik ve alakasız ki.
    1. Sinek oldurmuyorum olduruyosam da bana zarari olup isirdigi icin keyfimden sinek eti yemek icin degil
    2.Mikroorganizmalari göremediğim için öldürdüğümude bilmiyorum ve keyfime canim mikro.eti çekti diye oldurmuyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.