Şimdi Ara

Ev sinema sistemini smart tv'ye bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, elimde Philips HTS3377 ev sinema sistemi var. Sistemi eski televizyonuma scart ile bağladığımda, sistem üzerinden Scart In modunu seçince televizyondaki bütün sesleri (HDMI ile bağlanan dsmart ve pc sesleri) sinema sisteminden duyabiliyordum. Fakat geçen aylarda Philips 49PUK7100 smart tv aldım, sinema sistemini aynı şekilde bağladığım zaman televizyon sinema sistemini hoparlör olarak görmüyor. Source kısmından scart'ı seçince dvd izleyip sesi sistemden duyabiliyorum. Fakat HDMI ile bağlı olan hiçbir şeyin sesi sistemden gelmiyor.

Başka türlü televizyondaki sesi 5.1 destekli olarak sinema sisteminden nasıl duyabilirim?

• Tv menusunde ses ayarlarında harici hoparlör gibi ses ayarı varsa onu seçin.
  • Öyle bir ayar yok malesef ancak tv hoparlörlerini devre dışı bırakabiliyorum, o zaman da hiçbir yerden ses gelmiyor.

• Easy link otomatik baslatma seceneğiyle ilerlemeyi denediniz mi? Açıklamasında tv yi bağlı ses sisteminde oynatcak şekilde ayarlar diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Easy link otomatik baslatma seceneğiyle ilerlemeyi denediniz mi? Açıklamasında tv yi bağlı ses sisteminde oynatcak şekilde ayarlar diyor.

Hep o seçiliydi zaten, ses sistemi algılanmadı diyip tv hoparlörüne geri dönüyor o da.
  • Bu tv ler yeni teknoloji olduğundan belki scarta tam destek vermiyordur.Sistemi varsa optik çıkışı ile tv ye bağlayın.Veya aux ile bağlayın.Bu bağlantı türleri ile Tv nizin ses sisteminizi görmesi gerekir.
  • quote:

Bu tv ler yeni teknoloji olduğundan belki scarta tam destek vermiyordur.Sistemi varsa optik çıkışı ile tv ye bağlayın.Veya aux ile bağlayın.Bu bağlantı türleri ile Tv nizin ses sisteminizi görmesi gerekir.

Tavsiyeniz için teşekkürler, peki aux veya optik kablodan gelen ses 5+1 destekli olur mu yoksa sadece stereo olarak mı aktarır sesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kola Şişesi

quote:

Bu tv ler yeni teknoloji olduğundan belki scarta tam destek vermiyordur.Sistemi varsa optik çıkışı ile tv ye bağlayın.Veya aux ile bağlayın.Bu bağlantı türleri ile Tv nizin ses sisteminizi görmesi gerekir.

Tavsiyeniz için teşekkürler, peki aux veya optik kablodan gelen ses 5+1 destekli olur mu yoksa sadece stereo olarak mı aktarır sesi?

auxdan 5.1 alamazsınız,optik bağlamanız gerekir.
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Optik kabloyu ancak alyp ba?layabildim, sykyntysyz 5+1 destekli ses alabiliyorum. Yardymynyz için te?ekkürler. :)
  • Kola Şişesi kullanıcısına yanıt
    2 rca to aux kablosu alıp tv nin arkasındaki kulaklık girişine takacaksın. veya optik kablo alip takcaksın.

• erkanbil kullanıcısına yanıt
    Optik ses kablosu ile bağladım gayet güzel ses alabiliyorum teşekkürler. Fakat aux ile 5.1 destekli ses iletilemiyor diye biliyorum ben.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kola Şişesi kullanıcısına yanıt
    aux ile 5.1 ses iletir sinema moduna alcaksın.
    İleride bir sıkıntım olursa deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkürler. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben bu 2 to aux dan aldım fotoğrafta görünen cihazdan. TV nin kulaklık girişine taktım. Fakat 2+1 veriyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.