Şimdi Ara

Batuhan Mutlugil'in gitarı marka model nedir ? Videolu (Akustik Gitar)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 1.58'e kadar elindeki akustik gitarın marka modeli nedir ? Ben pek anlamam ama Ibanez V50'ye benzettim onu kullanacağını sanmıyorum o yüzden sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

• martin sanırım
  • Bu mu diyicem ama bunda göçük var.

http://www.muzikenstrumani.com/Martin-GPCPA4-Elektro-Akustik-Gitar_18288.html#0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -Jumbo kasa
    -Kafasından anladığım kadarıyla Martin

Yani verdiğin linkler arasındahttps://m.thomann.de/gb/martin_guitars_d42.htm?page=thoiw2_martin_guitars_d42_prodinfo.html şu olma ihtimali daha yüksek.

Ayrıca göçük değil kesik kasa deniyor ona
  • Koios kullanıcısına yanıt
    O an aklıma gelmemişti . Kesik kasalı akustiklerle kesik olmayan akustiklerin arasında ses farkı varmi ?

• Julimezar kullanıcısına yanıt
    Elbette birazcık sesi fark ediyor ancak asıl amaç 14. perdeden sonraki perdelere daha kolay erişebilmek.Bu yüzden kesiyorlar kasanın o kısmını.
    Anladım hocam teşekkür ederim. Şu an kullandığım bir klasik gitar var ama zamanında 80-100 tl gibi bir fiyata almıştım seste bozulmalar sert vurduğumda garip bir titreşim sesi geliyor. Birde Duman'ın parçalarını çalıyorum daha çok bu yüzden akustik almayı düşünüyorum (şu anlık elektriklilerin sesi pek hoşuma gitmiyor) bana 200-300 tl civarında akustik gitar önerebilir misiniz ? Hep ibaneze çıkıyor araştırmalarım çok öneriliyor ama onlarında 420'den başlıyor akustikleri.
    O fiyata alınmış bir gitarda o tür cızırdamalar normaldir.İşçilik kalitesiyle alakalı bir şey.

Dostum 200-300 lira arasına alacağın sıfır gitarlar seni mutsuz edebilir uzun vadede.Eğer 380-400 TL lere çıkabilirim dersen :
    http://mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=11490
    http://mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=20534

Şu ikisinden birini tercih edebilirsin.İkisi içinde Squier olanı tavsiye ederim.İkisi de bilindik sağlam markalar.Yok o fiyatlara çıkamam diyorsan bunlar gibi bilindik (Squier, Ibanez vs.) markalardan ikinci el kovalayabilirsin.SX,Stagg ve Cort markalarından uzak durmanı tavsiye ederim.Uzun ömürlü olmuyor ürünleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koios -- 23 Ağustos 2016; 0:20:48 >

Hocam let go da bakamıyorum biraz ama 0 dan pahalı 2. El dolu. Adam marka model yazmış sıfırı 110 tl klasik gitar üstünde de 20 liralık bir kılıf var 3 ay kullandım diyor 150 tl fiyat koymuş birde kocaman yazmış pazarlık yok.

Bunlara 390 vereceğime Ibanez in 420 tl ye gitarları var onlardan birini alsam daha iyi mi olur ? Ilk gitarın markasını ilk defa duyuyorum ama iyi görünüyor. Internetten alıcam bu civarda hiç dükkan bulamadım çok çeşitli uygun fiyatlı gitar satan. Zaten denesemde pek bişey anlamam heralde.

Birşey daha akustik gitarıda klasikteki gibi tırnakla çalabilir miyim ?

Parmakla çalabilirsin tabii ki, o tekniğin adı Fingerstyle.

Squier, Fender'in alt markası.Yani son derece güvenilir bir marka o konuda sıkıntı yok.Ibanezdense Squier tercih ederdim ben olsam.Ancak 420 TL lik Ibanez alsan da mutsuz olmazsın kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Hocam let go da bakamıyorum biraz ama 0 dan pahalı 2. El dolu. Adam marka model yazmış sıfırı 110 tl klasik gitar üstünde de 20 liralık bir kılıf var 3 ay kullandım diyor 150 tl fiyat koymuş birde kocaman yazmış pazarlık yok.

Bunlara 390 vereceğime Ibanez in 420 tl ye gitarları var onlardan birini alsam daha iyi mi olur ? Ilk gitarın markasını ilk defa duyuyorum ama iyi görünüyor. Internetten alıcam bu civarda hiç dükkan bulamadım çok çeşitli uygun fiyatlı gitar satan. Zaten denesemde pek bişey anlamam heralde.

Birşey daha akustik gitarıda klasikteki gibi tırnakla çalabilir miyim ?

Genellikle ağaç ile direk olarak ilgisi olsa da kullanılmış gitarın bazen daha pahalı olması şaşırılacak bir şey değil çünkü çoğu ağaç (hatta sanırım hepsi) çaldıkça açılıyor ve sesi daha iyi çıkıyor. Mesela aynı gitarın 0'ı ile 3 ay kullanılmışını arka arkaya aynı akorlarla dinlersen 3 aylık gitarın çok daha temiz ve güzel ses çıkardığını görürsün. Yine de ben zarar görmüş olma ihtimali çok daha az (yok demiyorum.) olan 0 gitarı arada belirgin fiyat farkı yoksa ikinci el gitara tercih ederim. ( Ah keşke şu gitar konusunda biraz bilgili olsam da ikinci el sağlam gitarları ucuzdan alabilsem ama ne güvendiğim biri var ne de ikinci el gitarlardaki gizli hasarları fark edebilecek bir bilgim var.)

• Hocam dediğiniz gibi yıllarca kullanılabilecek bir gitar olsa tamam ama satmaya çalıştıkları gitar google a gitar yazdığınızda en üstte çıkan 80 tl ye 3/4 4/4 üstü 1 parmak pembe veya mavi boyayla kaplı sesi oyuncak gitar gibi olan herkesin gitara başlayıp %95 inin 3 ay içinde bırakmasına sebep olan gitar. Birde hepsinin ortak cümlesi "tınısı çok güzel" eminiz ki öyledir.

Yakında Ibanez v50 var 220 tl ye 200 e bırakır onu düşünüyorum şimdi.

Squier Ibanez'den daha mı iyi yani hocam ? Alt markası oldugunu okumuştum ama o kadar iyi olduğunu bilmiyordum onada bakıyorum.

Şu marka şundan daha iyidir diye bir şey söylemek imkansız. Doğrudan ürünleri karşılaştırmak gerekli. Ben şahsen Squier'i tercih ederim ama Ibanez de gayet iyi bir marka.Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsan gidip bir müzik mağazasına deneyip seslerini karşılaştırabilirsin.Sesi hoşuna gideni alman daha mantıklı olur.Eğer Ibanez V50 200 liraya alabileceksen hemen al o fiyata çok iyi olur.

Edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koios -- 23 Ağustos 2016; 17:12:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.