Şimdi Ara

HP LASERJET 5100TN KARAKTER SORUNU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
88
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hocam bi sirkette ortak kullanilan bir yazici var basliktaki yazici. Ben wordden bir yazi gonderiyorum yazici benim pc me bagli ama kagitta sacma sapan sekiller cikiyor kucuk kare kare sekiller cikiyor 5 harflik cikti gonderiyorsam 5 kucuk kare cikiyor driver yuklu guncel bir driver kartustan kaynakli olabilirmi bilmiyorum ama yazici kartus icin low toner diyor kartus azaldigindan dolayi boyle birsey olacagini zannetmiyorum bilgisayarima usb ile bagli ama su sekilde lpt uclu portu usb cevirici ile kullaniyorum sorun bu herhangi bir cozumu olan varsa yardimci olsun lutfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufay1

Hocam bi sirkette ortak kullanilan bir yazici var basliktaki yazici. Ben wordden bir yazi gonderiyorum yazici benim pc me bagli ama kagitta sacma sapan sekiller cikiyor kucuk kare kare sekiller cikiyor 5 harflik cikti gonderiyorsam 5 kucuk kare cikiyor driver yuklu guncel bir driver kartustan kaynakli olabilirmi bilmiyorum ama yazici kartus icin low toner diyor kartus azaldigindan dolayi boyle birsey olacagini zannetmiyorum bilgisayarima usb ile bagli ama su sekilde lpt uclu portu usb cevirici ile kullaniyorum sorun bu herhangi bir cozumu olan varsa yardimci olsun lutfen

hocam sorunu çözmek için öncelikli olarak bilgisayarınızda aynı port da bağlı olan yada onun adı verilmiş olan farklı bir driver var ise aygıtlar ve yazıcılardan bunu kaldırın driver güncel diyorsunuz yazıcı özelliklerinden windowsun sınama sayfasının normal çıkıp çıkmadığını kontrol edin driver olarak hpnin de diğer yazıcılarda olduğu gibi 1den fazla driverı var işletim sistemine uygun olanı seçmelisiniz bahsettiğiniz arıza nedeni şu windows hp için farklı bir driver kuruyor ve sizin göndermiş olduğunuz driver üzerindeki yazı tipleri makina üzerindeki o karakterlere denk geldiği için saçma birşey yazıyor gibi bir durum ortaya çıkıyor kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.