Şimdi Ara

Xbox Scorpio, PC dünyası için yeni bir dönem olabilir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hep görüyorum ama Windows Store MS'i nasıl tekel yapacak anlamıyorum. Konsolda zaten tekel, sadece onun marketi var. Konsolun, telefonun ve bilgisayarın marketi birleşince bilgisayardaki diğer marketler ortadan kalkıyor mu sanki, bu iş nasıl tekellik getirecek yani?

Speed-Step konu PS bölümünde gözüküyor ama Xbox bölümünde gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 10 Ağustos 2016; 21:49:04 >
  • Hoca yeni mi başladın sen görmeye. Mentionladığınız elemanın yaptıkları anlatıldı size, sitenin başındaki yaptı gerekeni. Melkor da biliyor ne olduğunu onun. Sen ve o sitedeki azınlık inanmamaktan gittiniz. Üstünden aylar geçti eskiye de girmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 10 Ağustos 2016; 22:20:07 >
  • BiilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Konsol demek dertsiz oyun demek hocam, PS2 hariç konsol bugüne kadar edinmedim ama sırf oyun amaçlı bir alet alacaksam FPS drop, stutter, zırt pırt donanım eskimesi, ısınma gibi sorunlarla beni kastırmayacak bir makina isterim, o da konsoldur. Varsın oyunları 3 katı pahalı olsun zaten ayda 1 oyun bitirir takaslarım eğlencesine, mantık budur, çok da mantıklıdır kendi içinde.
  • Iyi niyetli hic bir davranisin cezasiz kalmadigini da bu yasta öğrenmiş olduk. Ben bunun nasil biri oldugunu tahmin ediyordum ama vicdanen de acaba diyordum. Megersem dibine kadar hakliymisiniz kardes...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim hakkımda atıp tutanlar siz ancak kendinizi kandırırsınız neyin ne olduğunu Allah biliyor siz bunu sıkıntı yapmayın zaten burdan kovulduğunuz için kendinize bir platform oluşturmuşsunuz ama yinede yeni üyeliklerle bu forumdan kopamıyorsunuz çünkü forumda PS alehine yazılanlara tahammülünüz yok birçoğunuzu tanıyan zaten biliyor anlatmayada gerek yok.

• Abi Video da yapsaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: Borgess

Hoca yeni mi başladın sen görmeye. Mentionladığınız elemanın yaptıkları anlatıldı size, sitenin başındaki yaptı gerekeni. Melkor da biliyor ne olduğunu onun. Sen ve o sitedeki azınlık inanmamaktan gittiniz. Üstünden aylar geçti eskiye de girmeyelim.

Çok yakında yeni yapılanmamızla geliyoruz.
    Şu anda yapılanmamız hazırlık aşamasında, kullanacağımız tezleri, stratejileri ve kişileri bekliyoruz.
    Ayrıca belli başı kişilerin üzerine çok oynayacağız.
    Artık yönetimden de arkamızda olan çok kişi var.

Bu sefer yandınız, bence hiç uğraşmadan forumu terkedin.
    Zira konsol bölümü artık size dar olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Benim hakkımda atıp tutanlar siz ancak kendinizi kandırırsınız neyin ne olduğunu Allah biliyor siz bunu sıkıntı yapmayın zaten burdan kovulduğunuz için kendinize bir platform oluşturmuşsunuz ama yinede yeni üyeliklerle bu forumdan kopamıyorsunuz çünkü forumda PS alehine yazılanlara tahammülünüz yok birçoğunuzu tanıyan zaten biliyor anlatmayada gerek yok.

Kod 97, Saat 04:00...

Herkes cezasını çekecek.
    Kim ne yazdıysa görecek.
    Suikastlere tanık olabilir forum.
    Bekleyin.
  • açıkçası microsofttan hiç bir şey beklemiyorum en son xbox 360 tı sonra bittiler windows phone gibi olacak sonu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox scorpio bence cok basarili olacaktir..zevkler ve renkler tartisilmaz bir konsolun guclu olusu onu en iyisi yapmaz,en iyisi sevdigin oyunlari oynadigin platformdur..ben xbox one den daha keyif aliyorum cunku forza 6 ,horizon 2 ve geow oynamak bana cok daha keyif veriyor..ve scorpio ile bir fm7,fh4 yada geow dusuncesi beni cok heyecanlandiriyor..fifayi cok severek oynuyorum ve iki konsolumdada oynamama ragmen xboxta herzaman daha stabil akici gelmistir bana..bunlar sahsi fikirlerim tabiki,playstationda kimine gore ex oyunlariyla mukemmel bir cihaz ama benim acimdan xbox kadar heyecanli bir cihaz degil cunku fm,fh,geow oynamaktan daha cok keyif aliyorum..

ayrica bu nesilden mikisoftun gercekten ders cikardigi kanaatindeyim,oyle olmuski adamlar daha 1.5 sene onceden yeni konsolundan bahsedip guc gosterisinde bulundular..buda demektirki onumuzdeki nesil mikisoftun cihazi gercekten iyi olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Xbox scorpio bence cok basarili olacaktir..zevkler ve renkler tartisilmaz bir konsolun guclu olusu onu en iyisi yapmaz,en iyisi sevdigin oyunlari oynadigin platformdur..ben xbox one den daha keyif aliyorum cunku forza 6 ,horizon 2 ve geow oynamak bana cok daha keyif veriyor..ve scorpio ile bir fm7,fh4 yada geow dusuncesi beni cok heyecanlandiriyor..fifayi cok severek oynuyorum ve iki konsolumdada oynamama ragmen xboxta herzaman daha stabil akici gelmistir bana..bunlar sahsi fikirlerim tabiki,playstationda kimine gore ex oyunlariyla mukemmel bir cihaz ama benim acimdan xbox kadar heyecanli bir cihaz degil cunku fm,fh,geow oynamaktan daha cok keyif aliyorum..

ayrica bu nesilden mikisoftun gercekten ders cikardigi kanaatindeyim,oyle olmuski adamlar daha 1.5 sene onceden yeni konsolundan bahsedip guc gosterisinde bulundular..buda demektirki onumuzdeki nesil mikisoftun cihazi gercekten iyi olacak..

Olayda bu zaten kim hangi platformda daha çok keyif alıyorsa orda oynasin. Ama şöyle bir hata var; Neden xboxa özel ex oyunları pc sahipleri oynayabilsin? Madem öyle hiç Scorpio beklmenin bi anlamı yok orta bütçe ile pc toplayıp xboxa çıkacak bütün ex leri pc de oynayabilirsin. Exclusive inzgilizcede özel demek yani sadece tek platformda oyananabilir. Nasıl bi god of war, Uncharted vs oyunları başka platform kullanicilari oynayamiyorsa, bir forza yi, geow'uda başka platformda olmaması gerek. Microsoft win 10 ile direk cross-platform haline döndürdu işi. Xbox ve win 10 kullanicilari beraber oynayabilecekler. Yani daha gelişmiş bir konsol beklemek yerine pc toplamak aynı şey. Tabikide zevk meselesi. İsteyen istediği platformda oynayabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Private-Miller

quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Xbox scorpio bence cok basarili olacaktir..zevkler ve renkler tartisilmaz bir konsolun guclu olusu onu en iyisi yapmaz,en iyisi sevdigin oyunlari oynadigin platformdur..ben xbox one den daha keyif aliyorum cunku forza 6 ,horizon 2 ve geow oynamak bana cok daha keyif veriyor..ve scorpio ile bir fm7,fh4 yada geow dusuncesi beni cok heyecanlandiriyor..fifayi cok severek oynuyorum ve iki konsolumdada oynamama ragmen xboxta herzaman daha stabil akici gelmistir bana..bunlar sahsi fikirlerim tabiki,playstationda kimine gore ex oyunlariyla mukemmel bir cihaz ama benim acimdan xbox kadar heyecanli bir cihaz degil cunku fm,fh,geow oynamaktan daha cok keyif aliyorum..

Olayda bu zaten kim hangi platformda daha çok keyif alıyorsa orda oynasin. Ama şöyle bir hata var; Neden xboxa özel ex oyunları pc sahipleri oynayabilsin? Madem öyle hiç Scorpio beklmenin bi anlamı yok orta bütçe ile pc toplayıp xboxa çıkacak bütün ex leri pc de oynayabilirsin. Exclusive inzgilizcede özel demek yani sadece tek platformda oyananabilir. Nasıl bi god of war, Uncharted vs oyunları başka platform kullanicilari oynayamiyorsa, bir forza yi, geow'uda başka platformda olmaması gerek. Microsoft win 10 ile direk cross-platform haline döndürdu işi. Xbox ve win 10 kullanicilari beraber oynayabilecekler. Yani daha gelişmiş bir konsol beklemek yerine pc toplamak aynı şey. Tabikide zevk meselesi. İsteyen istediği platformda oynayabilir

Ben olaya hta gozuyle bakmiyorum..ben oyundan keyif aliyorsam onun hangi platformda oynadigimin bir onemi yok...yada ben oynuyorsam baskalarinin oynamasi yada oynamamasida beni ilgilendirmez..bunu sadece ben oynamaliyim tarzi egolarim yoktur..keske gowuda pc ciler xboxcilar oynasa bu beni uzmezki..en azindan insanlar tek platform tercih edip oyunlarini orda oynar..scorpionun tercih sebebi bence exleri degil online oyunlarda sikintisiz olmasidir..sen codu hileden hurdadan gecilmeyen pc platformunda oynarsin ben kafam rahat esit sartlarda scorpioda oynarim benim tercih sebebim budur..pc oyunculari oyuncu degilmi neden onlarda geow forza oynamasin?illa masraf yapip 2 oyun icin konsolmu almalilar?? ne guzel iste mikisoft oyunlarinin daha fazla kitleye hitap etmesini sagliyor..bencillik ve egolari bir tarafa birakmaliyiz bence..keske fh serisini ps sahipleride oynasa bunun bana ne zarari olabilirki bundan neden mutsuz olayimki..

• microsoft önce 10+ senedir güncellemediği referans management sistemini güncellesin microsoft word da kullandığı
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Ozaman tek birtane konsol çıksın herkez her oyuna ulaşsin. Mantık bu oluyo kardeşim. Sen forza seversin geow seversin xbox alırsın veya pc de oynarisin. Ama sen god of war seversin uncharted seversin seve seve sadece ps alırsın. Şimdi bir şekilde insanlar yeni çıkan konsolları alicaklar. Ama sende bende gayet iyi biliyoruz;çıkacak oyunlara göre konsol alinir. Eğer benim sevdiğim oyunlar pc platformunada çıkacaksa hem orda daha iyi çözünürlükte hemde xbox sahibi arkadaşlarımla oynayanileceksem gider pc toplarım. Bana yeni nesil cihazı beklemem icin sebep bırakmıyor. (Tabikide bende konsolcuyum pc toplamayı düşünmüyorum ama dışardan baktığımızda durum bu) Sony çıkardığı ex oyunları başka platform ile paylasmadigi için kullanıcı kendini daha özel hissediyor. Microsoft cephesi tam tersi

• Private-Miller kullanıcısına yanıt
    tamam da guzel kardesim bu seni niye rahatsiz ediyor..bekleme git pc topla ozman yok konsolcuyum diyorsan scorpioyu bekle..oyunun pc ye cikmasi seni biye rahatsiz ediyor..god of wari oynayan ps ci kendisini niye ozel hissetsin la :)) oyun bu adam onu seviyor onu oynuyor..kendisi oynayabildikten sonra baskasinin nerde ne oynadigi kimin umrunda olur? yani diyorsunki xboxta fh3 oynarken zevkin dibinde vururken biranda aklina "bu oyunu suan pc cilerde oynuyor" deyip oyun zevkinmi gidiyor moralinmi bozuluyor :))

Bakış açın sana göre gayet masum ama işler senin dediğin gibi işlemiyor. Yani bir firmanın oyununu farklı platformlara çıkartmasının tek sebebinin o konsolu kullanan insanları mutlu etmek mi olduğunu sanıyorsun? Eğer oyun tarihine biraz bakmış olsaydın, savunduğun fikrin ne kadar hatalı olduğunu da görecektin. Birden fazla platforma yapılan oyunlarla, sadece bir platforma yapılan oyunların maliyetleri aynı değil. Ayrıca tek bir platforma yapılan oyunlar mevcut platformun tüm yeteneklerini sonuna kadar kullanmaya çalıştığından, o platforma özel oyunlar daha fazla farklı özellik taşır. En basidinden her konsolun kendine has kontrol cihazları, arayüzleri var, tek tuşa basıp yayın yapabiliyorken, kolun üstündeki hoparlörden oyunla ilgili küçük ama insanın hoşuna gidecek ayrıntılara sahip olaylar yaşabiliyorsun. İşte oyun multiplatform oldu mu bu tip özellikleri kullanamıyorsun.

Gerek yapım maliyetlerinin artması, gerekse tek platform olmanın getirdiği avantajla daha kaliteli ve özenilmiş, özgün işlerin çıkması ancak ve ancak exc. oyunlarda görülebilen özellikler oluyor. Bilmiyorum zamanında hiç Sega konsollarını kullandın mı? Bu adamlar konsol işinden çekilip, tüm kaynakları ile her platforma oyun yapmaya başlayınca oyunlarındaki kalitenin nasıl düştüğünü gördük, hatta konsol ürettikleri döneme göre özgün oyunlar üretmediklerini, ancak o dönemden kalma çok sevilen oyunlarını başarısız bir şekilde devam ettirdiklerini gördük.

Şimdi MS sanıyor musun ki Scorpio'ya çıkacak bir oyunu PC'ye de getirince ortaya daha rafine bir ürün çıkacak? Buna cevabım kesinlikle hayır, hem büyüyen müşteri profiline göre daha ortalama oyunlar yapmanın yanında, daha fazla PC'de çalışabilecek düzeyde grafiklere sahip, daha az özelleştirilmiş oyunları, daha fazla maliyetle, daha fazla zamanda yapacaklar. Yani hem kalitesizlik, hem de özelliksiz oyunlarla karşı karşıya kalacağız. Bir UC4'e bak, acaba PC'de bu görsellikte tek bir oyun var mı? O kadar güçlü bir platform olmasına rağmen elinde 1080GTX olsa bile o görsellerde bir oyun oynayamıyorsun, acaba niye hiç düşündün mü? Yani en son model bir ekran kartına sahip olsan bile güç olarak kendisinden belki 5 kat daha zayıf bir platformdaki oyunların görselliğine erişemiyorsun. Sakın bu yapılan bu oyunun exc. olmasından dolayı olmasın?

Microsoft adeta bir truva atı misali konsol pazarının içinde, bugüne kadar herkes tarafından kabul edilen ve yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı kullanıcılarının daha iyi yapımlarla keyif almalarının önünde en büyük engel. Adamlar bugüne kadar oyunlara dair hoşumuza giden, hayran olduğumuz ne varsa yerle yeksan etme derdinde. Neyin ne olduğunu bilmeyen sizin gibi kullanıcıların bu oyuncu düşmanı firmaları desteklemeleri de ayrı bir sıkıntı.

İşte bu yüzden yıllardır exc. oyunların önemine dair fikirleri savunuruz. Kimse benim oyunumu şu, bu oynuyor diye düşünmüyor, düşündüğümüz şu; mevcut platformun gücünün suyunu çıkartmış yapımlarla karşılaşmak istiyoruz. Sonuçta bu cihazlar herkese satılan cihazlar, mağazaya girdiğinizde sizin PS4'ünüz var, size Xbox satmayız mı diyorlar, parayı basan istediği konsolu, oyunu alabiliyor.

Yani bu masum(!) bakış açınla "her oyun her platforma gelsin, çok güzel bir şey yea" aslında oynadığın oyunların köküne kibrit suyu dökecek bir istekte bulunuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 11 Ağustos 2016; 12:09:56 >

• abim yanlis anlama ama birtek neyin ne oldugunu si zbiliyorsunuz zaten..fikirlerimde kesinlikle haksiz degilim benim istedigim sey hicbirseyin de kokune kibrit suyu dokmuyor..ona bakarsan ps1 deki kadar kaliteli oyun ps4 te varmi yok ps5 te olacakmi saibeli...bunun ps si xboxi yok kapitalist duzenin bir sonucu bu..ayrica pc dedigin seyde microsoftun yani adamlar kendi pltformlari arasinda bir caba icersindeler neyin kalitesinden bahsediyosun..ps4 ile ps vitada etkilesimle ne diyecegiz simdi??

benim savundugum sey bunlarin insanlara neden rahatsiz verdigi..oyunun dibine vururken keyif alirken biranda aklima"aa simdi bu oyunu pc cilerde oynuyor aman tanrim intahar etmeliyim yeaa"yapan varsa o zaten egolu ve bencil bir insandir..god of wari pc nin yada xboxcinin oynamasi beni niye rahatsiz etsin abi..2 oyun icin xbox alalim,2 oyun icin playstation alalim,2 oyun icin pc toplayalim..bumu oyunculuk icin iyi olan? neymis boyle olunca herkes alaninda kaliteli oyun cikariyormus mus..burda microsoft kendi platformlari arasinda bir duzenek kuruyor buda oyuncularin zararina degil yararinadir ben oyle bakiyorum..benim arkadasimda guzel bir pc var ama xboxi yok ve fh3 oynamak istiyor,onda pc bende xbox simdi beraber fh3 oynayabilecegiz bundan guzel ne olabilirki??

Mesaji tekrar okursan savundugun fikirlerin nasil yanlis oldugunu gorursun. Gayette acik sekilde acikladik neden exc oyunlarin daha iyi, multiplatorm oyunlarin siradan oldugunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Mesaji tekrar okursan savundugun fikirlerin nasil yanlis oldugunu gorursun. Gayette acik sekilde acikladik neden exc oyunlarin daha iyi, multiplatorm oyunlarin siradan oldugunu...

ex oyun onemsiz demedimki xboxin gayet kaliteli exleri var sikinti nerde? onu pcde oynamak mi sikinti yada pc ye gelince kalite dusucek mantigi nasil bir mantik?

hem vitaya hem ps4 gelecek oyun kalitesizmi olacak simdi?bir oyunun tek bir platforma cikmasimi kaliteyi belirliyor? resident evil gibi her platforma cikmis yada silent hill gibi yapimlara benzeyen bir tane kaliteli ex gostersene abi? red dead redemption?gta5 bunlar kalitesizmi..kici kirik gowlar unchartedlar mi bu yapimlara kafa tutabilir..ex oyun onemsiz degil ama bir oyunu kaliteli yapan ex olusu degildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican88 -- 11 Ağustos 2016; 12:37:18 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.