Şimdi Ara

Şehir Bisikleti Gereksizmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dağ bisikleti hamallıktır, yavaş gider falan dediler bende carraro 224 aldım. Bisiklet çok iyi ama keşke dağ bisikleti alsaydım diyorum. Çünkü her yer çukur, hız yapamıyorum. Yokuştan iniyorum, tam hız yapmışım rüzgarı yüzümde hissediyorum önümde hayvan gibi bir çukur veya tümsek beliriyor, mecburen yavaşlıyorum bütün zevkimin içine ediyor. Hız yapsam her yerden ya araba ya da çocuk fırlıyor. Kaldırımdan inebiliyorum ama bisiklet çok sarsılıyor, bir şey olcak diye korkuyorum açıkcası. Şuana kadar gördüğüm tek artısı yokuşları rahat çıkıyor, onun dışında bir artısını görmedim. Birde uzun yol yaparsam daha rahat götürür ama fazla yapmam zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çükütüs -- 8 Ağustos 2016; 22:53:33 >

• Kontrolu kaybetmekten korkuyorsun bisikletin suçu neyki ? Ön amatörlüyse evet kontrolu zordur. Dağ bisikleti değil size biraz daha lastiği kalın bisiklet lazımdı ama olan olmuş tavsiyem ;
    1- yokuş aşağı hızlı gidip bir anda fren yapmayın duşersin
    2- sulu yerlerde frene basma ve virajlarda düşersin
    3-kontrol için eldiven tak kolay kontol edersin
    4- Fren yerine gazlamayı dene insanlar varken yanlarından geç korkuyorsan kendine parkur yap 3 şeyi arka arkaya koy ortalarından 8 numara gibi kıvırarak geçmeye çalış ( manevra kabileyetin artar)
    5-Yokuş çıkarken yüksek vitesle çıkmak daha kolaydır ama daha çok yorar
    6- tümseklerin sivri yeri ( direk lastiğe) gelicek şekildeyse normal olarak yavaşla veya ön kaldırarak rahatça geçersin( ön kaldırma kolaydır)
    7- eğer sıkılır gibi olursan sürmeyi bırak zorulu hissetme sıkar seni
    8- bulabilirsen arkadaşlarınla sür zevkini alınca tekde surersin
    9- bandana buff tak rüzgara karşı etkili ve şık durur insanların sana bakması sana gaz verir.
    10- kasksız tuvalete bile gitme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çükütüs kullanıcısına yanıt
    Kullancağınız yola göre almalıydınız hocam ona bakarsak yol bisikletleri daha hızlı ama alıp her yerde kullanamazsınız. İstanbul için en ideali amortisorlu sehir bisikleti bence ama adamı kesmiyordur artık mecbur yol bisikletine geçicek.

• quote:

Orijinalden alıntı: xDodo

Kontrolu kaybetmekten korkuyorsun bisikletin suçu neyki ? Ön amatörlüyse evet kontrolu zordur. Dağ bisikleti değil size biraz daha lastiği kalın bisiklet lazımdı ama olan olmuş tavsiyem ;
    4- Fren yerine gazlamayı dene insanlar varken yanlarından geç korkuyorsan kendine parkur yap 3 şeyi arka arkaya koy ortalarından 8 numara gibi kıvırarak geçmeye çalış ( manevra kabileyetin artar)
    6- tümseklerin sivri yeri ( direk lastiğe) gelicek şekildeyse normal olarak yavaşla veya ön kaldırarak rahatça geçersin( ön kaldırma kolaydır)
    9- bandana buff tak rüzgara karşı etkili ve şık durur insanların sana bakması sana gaz verir.

Ön amortisörlü ama amortisörler kilitlenebiliyor. Her zaman insanların yanından gazlayamıyorum, bi anda sağa sola yürüyorlar yani yoksa manevramda sıkıntı yok zaten. Parkta sürüyorum, dengesiz yürüyorlar, risk almıyorum yani bi anda sağa falan dönüyorlar çarparsam sıkıntı olur şimdi.

Kaskı henüz alamadım, decathlonda 45 liraya buldum bir tane ama elimde para yok. Şimdilik çok araçların içine girmediğim için fazla sıkıntı olmaz ama para bulduğum an almayı düşünüyorum.

Bu bisiklete kalın bir lastik takabilir miyim peki? Dağ bisikleti kadar kalın olmaz zatende en azından bu kadarda ince olmasın. Bu tekerler çok düz, kışın sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASAP Rocky

Kullancağınız yola göre almalıydınız hocam ona bakarsak yol bisikletleri daha hızlı ama alıp her yerde kullanamazsınız. İstanbul için en ideali amortisorlu sehir bisikleti bence ama adamı kesmiyordur artık mecbur yol bisikletine geçicek.

Ankarada yaşıyorum. Aslında ben Ankara' nın yollarının bu kadar leş olduğunu bilmiyordum cidden. Yani kaldırımlar çöp zatende yollara fazla dikkat etmemiştim.
    Zamanla alışırsın hocam, hangi saatte nereler boş dolu onu ezberledim ona göre çıkıyorum ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çükütüs

quote:

Orijinalden alıntı: xDodo

Kontrolu kaybetmekten korkuyorsun bisikletin suçu neyki ? Ön amatörlüyse evet kontrolu zordur. Dağ bisikleti değil size biraz daha lastiği kalın bisiklet lazımdı ama olan olmuş tavsiyem ;

Ön amortisörlü ama amortisörler kilitlenebiliyor. Her zaman insanların yanından gazlayamıyorum, bi anda sağa sola yürüyorlar yani yoksa manevramda sıkıntı yok zaten. Parkta sürüyorum, dengesiz yürüyorlar, risk almıyorum yani bi anda sağa falan dönüyorlar çarparsam sıkıntı olur şimdi.

Kaskı henüz alamadım, decathlonda 45 liraya buldum bir tane ama elimde para yok. Şimdilik çok araçların içine girmediğim için fazla sıkıntı olmaz ama para bulduğum an almayı düşünüyorum.

Bu bisiklete kalın bir lastik takabilir miyim peki? Dağ bisikleti kadar kalın olmaz zatende en azından bu kadarda ince olmasın. Bu tekerler çok düz, kışın sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum.

dediğin kaskı ben aldım denemeden alma sakın çünkü medium large var ben medium aldım tam oldu birde kayışları ayarlanabiliyor sıkıntı çıkmıyor görünüşüde güzel sıkıntı çıkmadı takıyorum bende . Ön kaldırma , arka kalırma , bunny hop hareketlerini yapmaya çalış yardımları olur sürürken bunları yapmaya kalkışırsan hiç birşey bilmeden yaparsan ki bazen lazım oluyor böyle şeyler heyecanlamadan yaparsın hemde zamanın geçer eğlenirsin yapıncada kendine birşeyler katmış olursun

Hocam bende ghost kato 1 aldim. Bende sehir bisikleti almadigima pismanim, bugun degisim yaparlarsa degistirecegim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 11 Ağustos 2016; 10:53:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Hocam bende ghost kato 1 aldim. Bende sehir bisikleti almadigima pismanim, bugun degisim yaparlarsa degistirecegim:)

Siz neden değiştirmek istiyorsunuz hocam, ne gibi şikayetiniz var ?
    Ben binmeye baslamadim hocam daha, esimede ghostun bayn bir modelini almistik kato 1 le ayni kalinlikta tekerli. Amcam bisikletcidir , bisikletleri gordu siz niye boyle teker aldiniz sehir ici dedi. Sonra hem kato 1 e hemde ince tekere binince asfalt uzerindeki konfor farkini anladim.Dag bisikleti sehir icinde hamallik hakkaten. Alirken arkadaslar bunun teker dag bisikletlerinin en incesi bisi olmaz falan dedi, kandirİldik:)

• quote:

Ben binmeye baslamadim hocam daha, esimede ghostun bayn bir modelini almistik kato 1 le ayni kalinlikta tekerli. Amcam bisikletcidir , bisikletleri gordu siz niye boyle teker aldiniz sehir ici dedi. Sonra hem kato 1 e hemde ince tekere binince asfalt uzerindeki konfor farkini anladim.Dag bisikleti sehir icinde hamallik hakkaten. Alirken arkadaslar bunun teker dag bisikletlerinin en incesi bisi olmaz falan dedi, kandirİldik:)

Kalın tekerlerde kışın daha rahat olur. Aslında benim kafama birazda o yüzden takıldı ince teker sıkıntı çıkarabilir belki kışın. Yerler çok buz olduğu zaman çok sürmem gerçi. Birde kaldırımdan inerken falan çok sarsılıyor bisiklet yani bir şey olacak diye korkuyorum. Dağ bisikletlerinin bile bir yerlerinin kırıldığına şahit oldum kaldırımdan inerken bu forumda.

Ama alışmaya başladım. Şuan zaten değiştiremem, bisikletimde çok iyi. Sadece biraz ağır şehir bisikletine göre ama yormuyor.

Bence dogru bir secim yapmissiniz, hayirlisiyla bende bugun degistiririm insallah:)

• quote:

Bence dogru bir secim yapmissiniz, hayirlisiyla bende bugun degistiririm insallah:)

Sağolun hocam, sizde umarım değiştirip istediğiniz bisiklete kavuşursun
  • Bisiklet konusunda birşey söylemiyeceğim fakat o 45 liralık kaskı satın almayın . Mümkünse ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 12 Ağustos 2016; 11:03:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puantum

Bisiklet konusunda birşey söylemiyeceğim fakat o 45 liralık kaskı satın almayın . Mümkünse ..

Niye hocam? Decathlonda en ucuz kask bu ve bundan sonraki en ucuz kask 75 lira, onu biraz zor alırım gibi. Buda sağlam gözüktü gözüme. Yani çok fazla trafiğe falan girmiyorum zaten, aslında kaska bile çok gerek yok ama yinede ne olur ne olmaz diye alıyorum.

Dediğim kaskta şu;
    https://www.decathlon.com.tr/100-bisiklet-kaski-id_8317492.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Çükütüs

quote:

Bisiklet konusunda birşey söylemiyeceğim fakat o 45 liralık kaskı satın almayın . Mümkünse ..

Niye hocam? Decathlonda en ucuz kask bu ve bundan sonraki en ucuz kask 75 lira, onu biraz zor alırım gibi. Buda sağlam gözüktü gözüme. Yani çok fazla trafiğe falan girmiyorum zaten, aslında kaska bile çok gerek yok ama yinede ne olur ne olmaz diye alıyorum.

Dediğim kaskta şu;
    https://www.decathlon.com.tr/100-bisiklet-kaski-id_8317492.html

Bahsi geçen kask gözümün önunde hafif kazada yarıldı . Alabiliyorsanız 90+ ürünler daha iyi olacaktır . O kask sadece görüntü için benim gözümde

• Performanslı bir sürüş için yolun sağ seridini kullan. yayların içinde zaten hızlı gitme şansın yok.
  • Puantum kullanıcısına yanıt
    Bisiklet kasklarının amacı zaten kırılıp darbeyi emmek/dağıtmaktır. En1078 sertifikası sahibi kaskları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Not: Kasklar (Bisiklet için olan) darbeye maruz kaldıklarında kırılmasalar bile değiştirilmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SALIGIA

Bisiklet kasklarının amacı zaten kırılıp darbeyi emmek/dağıtmaktır. En1078 sertifikası sahibi kaskları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Not: Kasklar (Bisiklet için olan) darbeye maruz kaldıklarında kırılmasalar bile değiştirilmelidir.

Ben size kırıldı demedim hadif kazada kırıldı dedim .Sizin dediğinize göre o zaman biz kasklara 100lerve lira veriyorsak enayiyiz demektir .

Siz yinede beni dinleyin o kaskı satın almayın kaliteli ve kendini ispatlamış markalar daha iyi olacaktır . Bahsettiğim kasklar en iyi açılara ve malzeme kalitesine sahip olup alınan darbeyi direk yüzeye uygulamayacaktır. Yoksa dediğim gibi o kask direk yarılır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SALIGIA

Ben size kırıldı demedim hadif kazada kırıldı dedim .Sizin dediğinize göre o zaman biz kasklara 100lerve lira veriyorsak enayiyiz demektir .

Siz yinede beni dinleyin o kaskı satın almayın kaliteli ve kendini ispatlamış markalar daha iyi olacaktır . Bahsettiğim kasklar en iyi açılara ve malzeme kalitesine sahip olup alınan darbeyi direk yüzeye uygulamayacaktır. Yoksa dediğim gibi o kask direk yarılır

Olayı yalnış anlamışsın hocam sen . Öncelikle neden 45 lira olduğunu söyleyeyim üstünde köpük var sadece ne bir sticker ne bir kafa tutturucu kafana uyuyorsa alırsın uymuyosa alma zaten .
    2. Ufak kaza diyorsun araba çarptı diyelim kafayi yere çarptı kafan tekrar çarpmaz yere sürter. Ve tüm kasklarda böledir 1. Çarpmada tüm kaskların özelliği biter.
    3. Tabi içindeki köpük sıkıştırması 110 liralık kasklarla kıyaslanamaz ama küçümsemekte yalnış takarsan güvende hissedersin korur 45 liralikta 100 liralık ikisinden birinitakmazsan sıkıntı büyük olur .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.