Şimdi Ara

Bosch Logixx 8 çamaşır makinası kendi kendine kapaniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
28.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 4-5 yıldır kullandığım Bosch Logixx 8 çamaşır makinası yikama esnasinda kapaniyor komple enerjisi kesiliyor. Kapatip aciyorum birkac dakika calisiyor tekrar kapaniyor. Neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiogi -- 9 Ağustos 2016; 23:55:26 >

• Prizi bir kontrol edin başka prizle deneyin yada akım koruyucu priz ile bir deneyin hocam olmazsa ervis çagırmalısınız :) Bosch u forumdaki ana konuda birisi sürekli önersede ben düzgün çalışan bosch göremedim daha :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

Prizi bir kontrol edin başka prizle deneyin yada akım koruyucu priz ile bir deneyin hocam olmazsa ervis çagırmalısınız :) Bosch u forumdaki ana konuda birisi sürekli önersede ben düzgün çalışan bosch göremedim daha :)

Servise sordum anakart olabilir dediler. Ona da 500 tl fiyat çektiler :) 700 TL'ye hotpoint falan alırım daha iyi. Bosch pişmanlık oldu benim için. Bir daha da hiçbir ürününü almam.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    üzüldüm cidden hocam geçmiş olsun.... indesitin hepsiburadada 750 liraya çok satılan bir makinesi var ondan alabilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 8 Ağustos 2016; 18:46:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

üzüldüm cidden hocam geçmiş olsun.... indesitin hepsiburadada 750 liraya çok satılan beş programlı bir makinesi var ondan alabilirsiniz :)

Sağolun hocam.

Indesit IWD 71252 C ECO EU A++ 7 Kg 1200 Devir Çamaşır makinesi.
    http://www.hepsiburada.com/indesit-iwd-71252-c-eco-eu-a-7-kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-MTINDIWD71252CECO

Bu mu hocam?

benim kafa uykulu uykulu bulaşık makinesi zannetmeme neden olmuş pardon hocam lakin attiginiz makinayi öneririm evet yorumlarınada bakabilirsiniz çok iyi bir ürün.. biraz daha koyabilirseniz 9 kiloluk olan şunu alabilirsiniz bu daha iyi ve 9 kilo :)

http://www.hepsiburada.com/indesit-iwe-91283-sl-c-eco-tk-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-pm-mtindiwe91282
    11-6-2011 Tarihinde aldığım Bosch Logixx 8 WAS 20763 TR
    sizin tarif ettiğiniz arızanın aynısını 2 ay önce yaşadım
    servis çağırdım anakart arızası dediler ve bu anakartın
    tek olarak değişmediğini ekran kartıyla birlikte takım
    olarak değişeceğini belirttiler ikisine 550 TL aldılar
    bende biraz mecbur kaldım tamir ettirmeye..

• quote:

Orijinalden alıntı: vavien1

Ben şu anda şok durumdayım. Haziran 2011'de aldım ben de. Bu şerefsizler çipe falan mı işlediler acaba 5 sene sonra bozulsun diye?

Şu anda tamamen soğudum bu markadan. Kesinlikle tamir ettirip bu adi firmaya para kazandırmam. Üstte arkadaşın tavsiye ettiği indesit'i alırım daha iyi bunlara para kazandıracağıma.

Youtube'a yükledim videoyu. Sizin de problem böyle miydi?

• quote:

hocam ne yaptın sen ya 300-400 daha koyup güzel bir indesit alabilirdin yada o fiyatta daha uygun başka marka ürünler.. neyse geçmiş olsun artık umarım tekrar aynı sorunu yaşamazsınız

hocam indesiti alıp hem fazla para vermemiş hemde kaliteli bir ürün almış olursunuz.. alırsanız şimdiden hayirli olsun buraya video beklerim bir inceleme yada :)
    Noktasına virgülüne kadar aynı arıza
    Ekran karardıktan sonra iptal durumuna alıyorsun
    3-4 dakika bekliyorsun start yapıp makine çalışıyor
    gene kafasına göre 3-5 dakika sonra ekran kararıp enerji kesiliyor.
  • Beyinci ustaya sorabiliriz bu ona çözüm bulabilir.Belki kuçuk bi devre parçası bozuktur yapilir

Cep telefonu 0535 567 18 42 arayarak daha sağlıklı iletişime geçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 10 Ağustos 2016; 21:43:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

Beyinci ustaya sorabiliriz bu ona çözüm bulabilir.Belki kuçuk bi devre parçası bozuktur yapilir

Şu anda şehir dışındayım ilk fırsatta iletişime geçerim onunla. Teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

Beyinci ustaya sorabiliriz bu ona çözüm bulabilir.Belki kuçuk bi devre parçası bozuktur yapilir

Şu anda şehir dışındayım ilk fırsatta iletişime geçerim onunla. Teşekkürler hocam.

Alıntıları Göster
    Bosch Logixx8 model çamaşır makinesinin 1. Arıza Kart arızasıydı 400 TL gibi bir rakam çıktı cebimizden.2. arıza Makina çalışmaya başladıktan belli
    bir süre sonra aniden kendini kapatıyor ve 1-2 dk ekran gelmiyor ve
    çalışmıyor. Bakalım ne çıkacak çebimizden.

Ben de yeni makina bakmaya başlıyayım...

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci72

Bosch Logixx8 model çamaşır makinesinin 1. Arıza Kart arızasıydı 400 TL gibi bir rakam çıktı cebimizden.2. arıza Makina çalışmaya başladıktan belli

Alıntıları Göster
    Şİkayetvar sitesinde indesitten de şikayetler var...... "29,07.2016'da Indesit çamaşır makinemin bozulması üzere müşteri hizmetlerini aradım onlar da 03.08.2016 tarih de geleceklerini söylediler ama geç saatte kaldıkları için o gün gelemeyecekleri en kısa zaman da gelecekleri söylediler ve aradan 7 gün geçmesine rağmen gelmediler bunun üzerine müşteri hizmetlerini arayıp mağduriyetimi belli ettim ve müşteri hizmetlerindeki bayan bana "ses tonunu düzelt" gibi ukalaca konuşarak 10.08.2016 sabah erkenden geleceği belirti sabah işe gideceğim için saat 09.00 arayarak ne zaman geleceklerini sordum öğleden sonra geleceklerini söylediler ve işe gitmeyerek teknisyenlerin gelmesi bekledim fakat yine gelmediler 17:00 saat arayarak neden gelmediklerini sordum sert bir üslupla bizden önce gitmesi gereken yerler olduğunu söylediler 13 gün boyunca bizi kandırarak mağdur ettiler"

Gel de İNDESİT AL hadi bakalım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci72 -- 13 Ağustos 2016; 23:26:02 >

• quote:

Durum nedir hocam?
  • quote:

Youtube videosunun altına birisi yazdı ayrı arıza onda da olmuş. Buraya kopyalıyorum.

"Servisten geldiler makine için baktı,ana kartında sorun var dendi. Yeni kart sipariş ettik yarına elimizde olurmuş. Fiyat olarak 380 TL dedi. Nedenini sorduk makine kapalıyken akım gidip geldiyse zarar verebilir dedi ki yaklaşık 1 hafta önce burda fırtına olmuş."

Size ekran kartıyla takım diyip, başkalarına direk anakart değişimi yapmaları nasıl bir servis mantığına sahip olduklarını gösteriyor. Üstelik 2000 tl'lik cihaza akım koruması bile takamamışlar zavallılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiogi -- 17 Ağustos 2016; 13:05:29 >

• Bendeki bosch idosun anakartı ve ekran kartı, makineyi aldıktan 2 sene sonra değişmişti. Garantisi oldugu için ücret alınmamıştı. Bn de çok soğudum bu markadan. Bu nedenle yazlığa electrolux aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Youtube videosunun altına birisi yazdı ayrı arıza onda da olmuş. Buraya kopyalıyorum.

"Servisten geldiler makine için baktı,ana kartında sorun var dendi. Yeni kart sipariş ettik yarına elimizde olurmuş. Fiyat olarak 380 TL dedi. Nedenini sorduk makine kapalıyken akım gidip geldiyse zarar verebilir dedi ki yaklaşık 1 hafta önce burda fırtına olmuş."

Size ekran kartıyla takım diyip, başkalarına direk anakart değişimi yapmaları nasıl bir servis mantığına sahip olduklarını gösteriyor. Üstelik 2000 tl'lik cihaza akım koruması bile takamamışlar zavallılar.

Servis geldi. Güç kartı değişecekmiş. 430 TL fiyat çıkardı. Biz bu güç kartını ücreti ile 2015 yılı Nisan ayında değiştirmiştik. Parçanın Garantisi 1 yılmış. Parça garanti dışı. Her 2 yılda bir güç kartımı değişeceğiz. Alın size kronik arıza. Bosch un güç kartını üçretsiz değiştirmesini istiyorum.

• quote:

Servis geldi. Güç kartı değişecekmiş. 430 TL fiyat çıkardı. Biz bu güç kartını ücreti ile 2015 yılı Nisan ayında değiştirmiştik. Parçanın Garantisi 1 yılmış. Parça garanti dışı. Her 2 yılda bir güç kartımı değişeceğiz. Alın size kronik arıza. Bosch un güç kartını üçretsiz değiştirmesini istiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.