Şimdi Ara

Navigasyon önerisi lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arabaya navigasyon cihazı almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok. Türkiye'de ve yurtdışında satılan modellere bakıyorum ama bilmediğim için hangisi kullanışlıdır benim için uygundur bilmiyorum. Maksimum 250TL bütçem var ve ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi yapabilecek bir cihaz istiyorum.

Aliexpresste junsun ve TiaiwaiT diye iki markanın çok satışı var. Kullanan var mıdır bilmiyorum.

Zahmet olmazsa önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

• Bütçeniz orta sınıf bir cihaz için yeterli, çok bilinmedik markalara gitmenize gerek yok. Sadece işini yapan,
    mp3 çalar, android vs. kullanmayacağınız özelliklerle fiyatı şişirilmemiş uygun fiyatlı bir tane alın hemen hemen hepsi de aynı zaten.
  • Merhabalar,
    Navigasyon cihazı alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, hangi haritayı kullandığınız. Başarsoft haritaları kullanan cihazları tercih edin. Çünkü haritası detaylı olmadıktan sonra cihaz istediği kadar iyi olsun hiç bir işe yaramıyor inanın.Burada kullandığım bir örneği tekrar vereyim. Diyelimki elinizde dünyanın en gelişmiş tüfeği var ama kurşunu yok. Ne işe yarar? Ben 5 seneden uzun zamandır Başarsoft haritalı next kullanıyorum. Memnunum. Ayrıca Android telefonuma da tomtom go uygulamasını satın aldım. Ancak şahsi görüşüm tomtom harita detayı en azından bulunduğum şehir olan Ankara da Başarsoft haritasının çok gerisinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koymen

Merhabalar,
    Navigasyon cihazı alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, hangi haritayı kullandığınız. Başarsoft haritaları kullanan cihazları tercih edin. Çünkü haritası detaylı olmadıktan sonra cihaz istediği kadar iyi olsun hiç bir işe yaramıyor inanın.Burada kullandığım bir örneği tekrar vereyim. Diyelimki elinizde dünyanın en gelişmiş tüfeği var ama kurşunu yok. Ne işe yarar? Ben 5 seneden uzun zamandır Başarsoft haritalı next kullanıyorum. Memnunum. Ayrıca Android telefonuma da tomtom go uygulamasını satın aldım. Ancak şahsi görüşüm tomtom harita detayı en azından bulunduğum şehir olan Ankara da Başarsoft haritasının çok gerisinde.

Öneriniz için teşekkür ederim hocam. Next'in birkaç modeli var. Hangi modelini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meyal -- 7 Eylül 2016; 12:05:53 >

• Benim kullandığım model next 828. Next in ilk çıkan modellerinden biri. Üzerinde igo 8 yüklü. Tabiki şu an igo 8 artık eski bir yazılım. Şimdilerde i go primo hatta nextgen var yazılım olarak. Benim şu an en çok eksikliğini çektiğim husus trafik sıkışıklığını dikkate almıyor cihazım. Ancak yeni cihazlarda rota planlarken trafik sıkışıklığını da dikkate alan cihazlar var. Hem işlemcisi hızlı hem de trafik sıkışıklığını da dikkate alan bir model düşünün derim. Kolay gelsin.

• Hocam bence iyi bir telin varsa uygulama satın al uğraşma diğer cihazlarla. Tomtom un uygulaması güzel. İgo var ama igonun trafik hizmeti iyi değil. İstanbulda yaşıyorsan tomtomu öneririm trafik hizmeti çok iyi. Eğer istanbulda değilsen igo her türlü işini görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

Hocam bence iyi bir telin varsa uygulama satın al uğraşma diğer cihazlarla. Tomtom un uygulaması güzel. İgo var ama igonun trafik hizmeti iyi değil. İstanbulda yaşıyorsan tomtomu öneririm trafik hizmeti çok iyi. Eğer istanbulda değilsen igo her türlü işini görür.

Ben de başta böyle düşündüm genel yorumlara bakınca telefon navigasyonun yerini tutmaz diyorlar hocam.
  • Meyal kullanıcısına yanıt
    Kim diyor tutmaz diye bal gibi de tutuyor. Ben de normal navigasyon da var açmıyorum bile. Whatsapptan konum atıldığı zaman tomtom ile açabiliyorum. Trafik bilgileri doğru oluyor. Tmc ile verilen trafik bilgileri tutmuyor genelde. Benim tavsiyem o kadar para vermeyin ama siz bilirsiniz. Ayrıca ömür boyu ücretsiz yazanların da 5 yıl güncelleme ömrü var onu da göz önünde bulundurun

• Merhabalar,
    Tomtom go uygulamasını android telefonum için satın aldım. Bu arada telefonum note 3. Şunu söyleyebilirimki tomtom yazılımı çok güzel. Alt yapısı da çok sağlam. Mapsahare uygulaması, trafik bilgisi hepsi çok güzel. Ama bana göre tomtom harita detayı hala istenilen seviyede değil. Ayrıca bana göre telefondaki uygulamalar hiç bir zaman gerçek navigasyon cihazının yerini tutmaz. Zaten bu uygulamalar belli bir süre sonra telefonumda ısınmaya yol açıyor. Tabiki bunlar benim görüşlerim, son karar sizindir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.