Şimdi Ara

BJK ile 2. sezon, sizce kadro nasıl? Avrupa Liginde iş görür mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  BJK ile 2. sezon, sizce kadro nasıl? Avrupa Liginde iş görür mü?

• Neden bu kadar fazla kiralık oyuncu aldın anlamış değilim.
    Yani sonuçta anadolu klübü değilsin 3 büyüklerden birini almışsın.
    Bence transfer politikan yanlış.
  • bencede bu kadar kiralık oyuncu almana hiç gerek yok .
  • Kiralık oyuncular çok fazla , böyle transfer politikası olmaz anadolu kulübü olsa bile.Bu kadro avrupa liginde en fazla çeyrek final görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 5 Ağustos 2016; 17:14:23 >
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    Ama aynı zamanda 11 de sürekli oynatmayacağım topçuyu kiralık as olarak oynayacak takıma yollayıp para kazanma şansım oluyor, ve o oyuncuyu satma şansım oluyor
    Ama doğru bu kadar kiralık topçu almak iyi değil, iyi oyuncuları görünce dayanamadım
    Zaten çoğu takım oyuncusu değil, o da bir sıkıntı. Avrupa Liginde son maça kadar iyiydi herşey, fakat defansta 1-2 sakatlık olunca onları oynatamadım, maçta yenilince çıkamadık
    Ligde şampiyon olduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Ama aynı zamanda 11 de sürekli oynatmayacağım topçuyu kiralık as olarak oynayacak takıma yollayıp para kazanma şansım oluyor, ve o oyuncuyu satma şansım oluyor
    Ama doğru bu kadar kiralık topçu almak iyi değil, iyi oyuncuları görünce dayanamadım
    Zaten çoğu takım oyuncusu değil, o da bir sıkıntı. Avrupa Liginde son maça kadar iyiydi herşey, fakat defansta 1-2 sakatlık olunca onları oynatamadım, maçta yenilince çıkamadık
    Ligde şampiyon olduk

Ben genelde kiralık transferleri eksik bölgelere yaparım , rotasyon için.Çünkü kiralık adamın sürekli oynaması , gelişmesi bana fayda sağlamaz kulübüne fayda sağlar eğer satın alma opsiyonu yoksa.Gs'yi yönetiyorum mesela , Alex Telles benim banko 11 oyuncum sürekli onu oynatacağım ama alternatifi yok.Bu durumda transfer politikam şöyle olur , ya genç yerli bir sol bek alırım rotasyon için , ya da kaliteli yabancı bir sol bek kiralarım ama oda yedekte oturur.

E zaten takımın yarısı kiralık oyuncularınla dolu.Takım olmasını bekleme fazla.

Mantelitem veya hedeflerim :

-her zaman yerli oyunculardan kurulu bir takım oluşturmaktır.Yabancılar 2.planda bende yabancı sınırı olmamasına rağmen beni etkilemiyor.

-Sözleşmelere , maaşlara , primlere çok dikkat ederim.Gol primi diye birşey yoktur bende , onu direk çıkartırım.Maç başına prim ve maç kadrosuna alınma primi hariç diğer prim isteklerini reddederim kaldırırım.Maaşını düşürebildiği kadar düşürürüm.Sözleşme süresini tüm oyunculara direk 4 veya 5 yıl yapmam.Biraz yaşlı bir oyuncuysa ileride çıkabilecek sıkıntılardan dolayı 2 yıllık veya en fazla 3 yıllık bir sözleşme yapmakta fayda var.

-Altyapıya çok önem veririm , hep kendim oyuncu yetiştirmek isterim fakat Galatasaray yönetimi altyapı antrenman tesisleri vs. bunların gelişimine çok az önem veriyor yani altyapıya karşılar enteresan.
    evet anladım
    yöntemin çok güzel
    ama benim de şu şansım oluyor, mesela gonzalo martinez i 1.5 yada 2 yıllığına kiralamıştım satın alma opsiyonlu
    baktım adam çok iyi gelişti, satın alma opsiyonu da zaten 3.5 milyon euroya
    bu oyuncu için bedava dedim, ve aldım
    oyuncuyu deneme şansım da oldu, yani bende oynadığı kiralık dönem boyunca bana katkısı olmuş oldu

ayrıca eğer gerçekten takıma fayda sağlayacak topçuysa, avrupada yada ligde ne olursa olsun fayda sağladığı zaman kulüp de para kazanıyor.. yani yine faydası oluyor, kiralık aldığım topçulara hep satın alma opsiyonu uyguluyorum zaten
    o yüzden çok büyük bir kaybım olmuyor, üstelik o kiralıklar bende oynarken, benim takımımın oyuncusu olup oynatamayacaklarımı kiralık as takımda oynama suretiyle yolluyorum, o adam da gelişiyor..
    her yönden karlı gibi
    altyapıya bende önem veriyorum, cüneyt diye bi topçu çıktı, yavaş yavaş 11 e monte etmeye çalışıyorum onu
    golcü bir topçu
    geleceği için batsuayi den daha iyi bi topçu olabilir diye not var
  • quote:

evet anladım
    yöntemin çok güzel
    ama benim de şu şansım oluyor, mesela gonzalo martinez i 1.5 yada 2 yıllığına kiralamıştım satın alma opsiyonlu
    baktım adam çok iyi gelişti, satın alma opsiyonu da zaten 3.5 milyon euroya
    bu oyuncu için bedava dedim, ve aldım
    oyuncuyu deneme şansım da oldu, yani bende oynadığı kiralık dönem boyunca bana katkısı olmuş oldu

ayrıca eğer gerçekten takıma fayda sağlayacak topçuysa, avrupada yada ligde ne olursa olsun fayda sağladığı zaman kulüp de para kazanıyor.. yani yine faydası oluyor, kiralık aldığım topçulara hep satın alma opsiyonu uyguluyorum zaten
    o yüzden çok büyük bir kaybım olmuyor, üstelik o kiralıklar bende oynarken, benim takımımın oyuncusu olup oynatamayacaklarımı kiralık as takımda oynama suretiyle yolluyorum, o adam da gelişiyor..
    her yönden karlı gibi
    altyapıya bende önem veriyorum, cüneyt diye bi topçu çıktı, yavaş yavaş 11 e monte etmeye çalışıyorum onu
    golcü bir topçu
    geleceği için batsuayi den daha iyi bi topçu olabilir diye not var

bende zaten belirttim üstte , satın alma opsiyonu yoksa bir faydası olmaz diye
    aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matrixx7

quote:

Ligde şampiyon olduk

Ben genelde kiralık transferleri eksik bölgelere yaparım , rotasyon için.Çünkü kiralık adamın sürekli oynaması , gelişmesi bana fayda sağlamaz kulübüne fayda sağlar eğer satın alma opsiyonu yoksa.Gs'yi yönetiyorum mesela , Alex Telles benim banko 11 oyuncum sürekli onu oynatacağım ama alternatifi yok.Bu durumda transfer politikam şöyle olur , ya genç yerli bir sol bek alırım rotasyon için , ya da kaliteli yabancı bir sol bek kiralarım ama oda yedekte oturur.

-her zaman yerli oyunculardan kurulu bir takım oluşturmaktır.Yabancılar 2.planda bende yabancı sınırı olmamasına rağmen beni etkilemiyor.

-Sözleşmelere , maaşlara , primlere çok dikkat ederim.Gol primi diye birşey yoktur bende , onu direk çıkartırım.Maç başına prim ve maç kadrosuna alınma primi hariç diğer prim isteklerini reddederim kaldırırım.Maaşını düşürebildiği kadar düşürürüm.Sözleşme süresini tüm oyunculara direk 4 veya 5 yıl yapmam.Biraz yaşlı bir oyuncuysa ileride çıkabilecek sıkıntılardan dolayı 2 yıllık veya en fazla 3 yıllık bir sözleşme yapmakta fayda var.

-Altyapıya çok önem veririm , hep kendim oyuncu yetiştirmek isterim fakat Galatasaray yönetimi altyapı antrenman tesisleri vs. bunların gelişimine çok az önem veriyor yani altyapıya karşılar enteresan.

hocam gol primi çok iyi oluyor oyuncular için yıllık maaşı düşük tutup prim vermek daha karlı değil mi ben genelde o şekilde yapıyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cja

quote:

Orijinalden alıntı: Matrixx7

quote:

Ligde şampiyon olduk

hocam gol primi çok iyi oluyor oyuncular için yıllık maaşı düşük tutup prim vermek daha karlı değil mi ben genelde o şekilde yapıyorum da

ben yıllık maaşı zaten olabildiğince düşüyorum , gol primi istiyorsa kaldırıyorum hemen bana saçma , gereksiz geliyor gol primi.Defans oyuncuları için diyorsan çakallık yapıp olabilir defanslar fazla gol atmıyo o şekilde yıllık maaş bayağı bir düşürebilir hiç denemedim.Kısacası maç başına prim hariç diğer primlere şiddetle karşıyım . Sportif başarı ama ucuz futbolcularla ve genç yerli yeteneklerle olabildiğince
  • Bence para yoksa kiralık al bu kadar kiralık takımın dengesini bozacak ve sezon başı süpriz puanlar kaybedebilirsiniz.Ben 600bin isteyen adama 300e kilitliyorum primleri arttırıyorum bayağı kar yaparsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hereiam kullanıcısına yanıt
    kardeşim bisey sorcam güncellemeyi nasıl yaptın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.