Şimdi Ara

motordan çıt sesi gelmesi ve teklemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Bugün yokuşta kalkış esnasında motordan çıt çıt sesleri geldi ve motordan her çıt sesi gelişinde tekledi ve gaza fazla yüklenip çıkmak zorunda kaldım.Uzun zamandır gaza hızlı yüklendiğimde hafiften tekleme yaptığını hissediyordum bugün ilk defa çıt sesini farkettim ve bu çıt sesiyle birlikte araç tekledi.Rölantide biraz bekledim ve rölantide de çıt sesi ara ara geldi ve yine her çıt sesi geldiğinde devir düştü. Aciliyet gerektiren büyük bir sorunmudur acaba? Ateşleme sistemi ile alakalı gibi duruyor ama subaplardan da olabilirmi? Subab olsa şık şık diye bir ses gelmesi gerekmezmiydi ve sürekli olması gerekirdi heralde?

• Bobin çatlak olmasın?
  • buji, buji kabloları, ateşleme bobini yahut akü de sıkıntı var.
  • Ateşleme sistemi arızası bi ustaya götür halleder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ateşleme kaçağına işaret gibi, öncelikle buji kabloları ve bobinler kontrol edilmeli...
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    birden bire böyle olurmu ki? normalde uzun süredir gaza yüklendiğimde hafiften tekleme hissediyordum ama gaz ayarından falandır diye düşünüyordum önemsememiştim.
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    büyük bir soruna yol açarmı acaba? bir silindirde ateşleme kötü oluyor analadığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger28

büyük bir soruna yol açarmı acaba? bir silindirde ateşleme kötü oluyor analadığım kadarıyla.

Bobin çatladığı zaman motorun sesi de biraz bozulur. Ancak hemen yolda bırakmaz. Araç çalışmaya devam eder. Aslında iyi bir usta test edip anlayabilir bobinin çatlak olup olmadığını. Ondan da öte görsel olarak da görülme ihtimali var.
  • öncelikle buji buji kablolarını kontrol etmelisiniz. çıtçıtçıt diye ses geliyorsa buji kablolarını takip edin sarsıntıyı görebilirsiniz. Kaçak olabilir dokunmayın
  • Aracı gece zifiri karanlıkta bir yere çekip çalıştırın, kaputu açıp çıtlamanın olduğu bölgeye odaklanın, bobin veya buji kablosu kökenli bir kaçak sesi ise kıvılcımı gözle görebilirsiniz, yerini tespit etmeye çalışın.

• mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Güzel fikir bu şekilde büyük ihtimal elektrik atlayan yer bulunur sağolun.

• By Efendy B kullanıcısına yanıt
    kablodan atlama yapıyor sanırım. İşin kötü yanı araç birde lpg li.hiç ihmale gelmeyecek bir arıza bu elektriksel arızalar lpg li araçta.

• Aynisi benimde basima geldi hocam.. cit cit kablo atiyodu gorunuyodu.. buji kablosunu degistirdim sorun kalmad.yakit sarfiyati artmisti zaten

• benim dci mg2 de böyle sorun var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.