Şimdi Ara

Monitör tavsiyesi verir misiniz hiç anlamıyorum da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bütçem en fazla 600 lira fazlası gereksiz geliyor inç olarak 21.5 inç uygun olarak gözüküyor biraz büyüğü olsa da olur fakat küçüğü fazla küçük gibi çözünürlük kesinlikle 1920x1080 olacak markası pek fark etmez asus un güzel teknolojileri var asus olabilir tepkime süresi olarak en fazla 5ms gerekli benim anlamadığım yer vga monitörlerde vga olunca görüntü mü ne gelmiyormuş birde aynı çözünürlükte aynı tepkime süresinde ve aynı inçlerdeki monitörlerin fiyatları değişiyor görüntüsü daha sönük olanlarıda varmış kaliteli gtx 1060lı kasamla uyumlu ve dediğim özelliklerde tavsiye bekliyorum teşekkürler

• Hiç bir kişi de anlamıyor mu monitörlerden tek anlamadığım konu monitörler ona da bir yardım eden bulamadım upp
  • aynı konuda bende yardım başlığı açtım bakalım yazıcaklar mı ? 4k mı yoksa 144hz 1ms monitör mü almak lazım diye :(
  • Hocam bu konuda belki yardımcı olabilirim size :) Ekran kartınızın modelini ve monitörü ne amaçla aldığınızı öğrenebilir miyim ?
  • 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt
    nvdia gtx970 , pc için sırf oyun internet ve yabancı dizi izleme , inş yardımcı olabilirsin kafam çok karıştı :) @11_serhat_11
  • Hocam ikisini de tavsiye etmem ekran kartınız bırakın 4k yı 2k için bile yetersiz 1080p de zar zor yetiyor rami 3.5 gb 4k monitör almayı düşünmeniz için bile en az 1070 ekran kartınız olması gerekir diğerini de pek tavsiye etmiyorum ama siz bilirsiniz 144 hz çoğu oyunda 144 fps alamayacağın için gereksiz gibi ama siz bilirsiniz mesela cs için güzel bir monitör onun yerine 1ms 60 hz de alabilirsiniz size kalmış fakat kesinlikle 4k 2k düşünmeyin
    Hocam bu biraz ağır oldu :) şaka bir yana , cs de oynayan biri değilim , fifa + menajerlik + nba +callof falan oynayan biriyim pc de , zaten ps4 de alacağımdan , monitör 4k yı çalıştırmayacağından ve senn dediklerine de bakarsak , öyle çok da masraflı birşey almamaya karar verdim şuan , senin önerdiğin monitör var mı peki ? lütfen marka model öner :)

Birde bakıcam fiyatına , eğer uygunsa çift monitör yapmayı düşünebilirim ne dersin ?
    @11_serhat_11
    2k ve 4k dusunmeyin mi :) hahaha hocam bütçesi olan , kalite seven alır. Ben 1070 + pg278q kullanıyorum. 144hz gerçekten çok çok akıcı. 1ms 5ms farkni bnde pek anlamadım fakat ekran 2k. 1080p yani 1920*1080 e çekince ekrandaki oyundaki netlik gidiyor. Fhd artık bana bulanık geliyor. 2k yi kullanırsanız anlarsınız. VP247T asus monitör onere bilirim.ilk ben bu dediğimi alacaktır fakat bikez olsun en iyi olsun (içime sinen) pg278q a terfi ettik 😀
    İcinize sinen her zaman iyidir. Almışken iyisini alın butcenize Gore. 144hz monitörler indirimle 1.000 tl altına zor gelir diyeyim.
    İyi günler dilerim. Hayırlı Pazar'lar.

Bknz. VG248QE 1ms ve144hz e kdr cikabiliyormus. Bütçe ayırırsanız ise dedim.

Not+: hocam film dizi demissiniz. Yatarak falan izliyorsunuz IPS monitör bkin derim. Sağdan soldan baksaniz renkler bozulmuo. Ama TN paneller tam karsisindaysaniz uygun size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xstrayder123 -- 31 Temmuz 2016; 16:48:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam markalardan pek anlamam fakat ben viewsonic düşünüyordum asus samgung gibi markalar da iyi olabilir tam emin değilim çift monitör de güzel olabilir bu monitör güzel gibi görünüyorhttp://www.sinerji.gen.tr/viewsonic-vx2263smhl-215-2ms-hdmi-1920x1080-pmu71425
    Dediğim gibi marka modelden anlamıyorum pek konuyu açma nedenim de oydu zaten :)
  • xstrayder123 X kullanıcısına yanıt
    Hocam güldürüyorsunuz beni gtx 970 ekranın varsa 4k alıp ne yapsın 10 fps ile kaliteli oyun mu oynasın Allah aşkına bir şey önerecekseniz bunları da söyleyin sizin ekran kartınız 1070 fakat arkadaşın 970 4k monitör alıp 1080p oyun mu oynamasını öneriyorsunuz ?
    Bnm işim güldürmek veya sogutmaktir sınıfta çok soğuk yaparım espri mesajın içinde yaptığım fhd monitor önerisini görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu ekran kartıyla 144 hzlere gerek yok o fpslere çıkamazsınız buraya kadar söylenenleri unutun çünkü mantıklı cevaplar vermemişler sana. Herkes kendine göre konuşmuş.

Sizin durumunuza göre 60 hz veya 75 hz 1080p ucuz bir monitör yeterlidir, ekran kartını ilerde upgrade etmeyeceksen.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-215-vp228h-1ms-full-hd-hdmi-gaming-monitor.html

bu monitör tam size göre

Not: internetten sipariş vermeyin en yakın vatan mağazasında bu monitöre ölü piksel testi yaptırıp öyle al derim.

Edit: gtx 970li arkadaş için söylemiştim gtx 1060 için gsync destekli monitör alamıyorsanız bunu al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmberTheLeader -- 31 Temmuz 2016; 20:38:57 >

• EmberTheLeader kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış kişiye yazdınız sanırım Bende sizin dediğiniz gibi 60 hz yeterli dedim neden yanlış dediniz dediklerime ? Ayrıca bu monitör gtx 1060 la nasıl gider gsync alacak bütçem yok maalesefhttp://www.sinerji.gen.tr/viewsonic-vx2263smhl-215-2ms-hdmi-1920x1080-pmu71425

Bu arada ölü piksel derken ne demek istediniz bu ihtimal yüksek mi ?
    Size demedim hocam.

Gsync'sız özellikle 60 fpsden sonra kırılmalar vs yaşayabilirsiniz bu da kaliteyi olumsuz etkiler ama v-sync ayarlarını oyun içinden açarsanız yardımcı olacaktır tavsiye ederim

Dead pixel meselesi sık karşılaşılan bir mesele değil ama riske atmış olursunuz forumda karşılaşanlar iade etmekte zorluk çekenler var. En iyisi mağazaya gidip ölü pixel testi yaptırdıktan sonra satın almak.

Tabi internetten de alabilirsiniz sorun çıkarsa iade edersiniz, umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmberTheLeader -- 1 Ağustos 2016; 1:12:57 >
  • Kendi monitörümü tavsiye ederim. Ama bütçenizin biraz üzerinde. Dell u2414h.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • V3 kullanıcısına yanıt
    8ms ama çok fazlaymış pek oyun monitörü değil gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.