Şimdi Ara

Apple Store'da Anlayamadığım Olay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öğrenciyim üniversiteye başlayacağım ve mac almayı düşünüyorum yalnız apple store da aynı mac 5300₺ ve 4900₺ 400₺ indirim var ve yanında bedava beats solo 2 veriyorlar. Anlayamadığım şey öğrenci olduğuna nasıl inanıyor apple herkes alır ıcızunu alırken bir başvuru yapmam gerekiyor mu nasıl sağlama yapıyorlar iyi akşamlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Öğrenci belgesi istiyorlar.
  • Sanırım üniversite öğrenci belgesi istiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam internetten alırken hiçbir şey sormadı ilerledim biraz ödeme kısmında son aşamada mı soruyorlar? Bir de ben üniversiteye daha kayıt olmadım, kayıt olup öğrenci belgesi mi almam gerek?

• iDenis kullanıcısına yanıt
    Prosedür nasıl bilmiyorum fakat öğrenci belgesini ya mail ile ya da fax ile istiyorlar. Üniversiteye kayıtlı değilsen belge alamazsın kayıt olduktan sonra alman gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Prosedür nasıl bilmiyorum fakat öğrenci belgesini ya mail ile ya da fax ile istiyorlar. Üniversiteye kayıtlı değilsen belge alamazsın kayıt olduktan sonra alman gerek.

Anladım çok teşekkürler

• (i) Lise sonrası bir eğitim kurumuna kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir öğrenci veya
    (ii) Kişisel kullanım, eğitim ve/veya araştırma amacıyla Uygun Ürünleri satın alan, bir eğitim kurumunda çalışan bir öğretmen, öğretim üyesi veya personeli veya
    (iii) Lise sonrası bir eğitim kurumunda kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş çocukları adına satın alan anne ve babalar.
    "Satın alma işleminizden önce yukarıdaki Uygun Eğitim Sürecindeki Birey Alıcı gereksinimlerini karşıladığınızı göstermeniz gerekir. "

Kampanya detaylarına aşağıdaki linkten bakabilirsin,
    http://images.apple.com/tr/promo/pdf/TR_Summer_Beats_2016_TCs.pdf

Edit: Link yenilendi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Varsa tanıdığının öğrenci kimliği gidip onunla al direk belgeye filan gerek yok (tabi istanbulda oturuyorsan)
  • Teşekkürler. @technical death metal

Üniversite öğrencisi olmak gerekiyor sanırım lise olmuyor @ASAP Rocky

Üniversite öğrenci kartıyla git diyorum zaten en kötü git orda bulursun birini
  • Mac alırken mi belge istiyorlar? Çünkü ben iPad Pro aldım öğrenci indirimiyle, mezun olarak üniversiteye hazırlanıyordum yani resmi olarak öğrenci gözükmüyordum, ama aldım sıkıntısız bir şekilde apple.com.tr'den.

• quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

(i) Lise sonrası bir eğitim kurumuna kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir öğrenci veya
    (ii) Kişisel kullanım, eğitim ve/veya araştırma amacıyla Uygun Ürünleri satın alan, bir eğitim kurumunda çalışan bir öğretmen, öğretim üyesi veya personeli veya
    (iii) Lise sonrası bir eğitim kurumunda kayıtlı veya bu kuruma kabul edilmiş çocukları adına satın alan anne ve babalar.
    "Satın alma işleminizden önce yukarıdaki Uygun Eğitim Sürecindeki Birey Alıcı gereksinimlerini karşıladığınızı göstermeniz gerekir. "

Kampanya detaylarına aşağıdaki linkten bakabilirsin,
    http://images.apple.com/tr/promo/pdf/TR_BTS_Long_TandCs.pdf

Selam. Bu kampanya eski.
    Yeni kampanya ile sadece Wireless alabilirsiniz. PDF tarihine, kampanya adina ve fiyatlara bakarak eski oldugunu anlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Mac alırken mi belge istiyorlar? Çünkü ben iPad Pro aldım öğrenci indirimiyle, mezun olarak üniversiteye hazırlanıyordum yani resmi olarak öğrenci gözükmüyordum, ama aldım sıkıntısız bir şekilde apple.com.tr'den.

Hocam işte ben de bunu sormuştum, kanıtlaman gerekiyor diyor herkes ama ben hiçbir engelle karşılaşmadım ödeme kısmında daha almadım ama saçma geldi biraz böyle olması

• OZYMANDIAS kullanıcısına yanıt
    Gözümden kaçmış, güncelledim, teşekkürler.

İstenen şartlarda bir değişiklik göremedim. Konuyu açan arkadaşa yol göstermiştir umarım.
  • quote:

İstenen şartlarda bir değişiklik göremedim. Konuyu açan arkadaşa yol göstermiştir umarım.

Gösterdiği çok sağolun 1 ay içinde almayı düşünüyorum da yasa dışı bir şey yapmayayım diye foruma danışayım dedim, iyi akşamlar

• ipad air 2 alırken zorludan indirimden yararlanmak istiyorum dediğimde (öğrenci belgesiyle de gitmiştim 😄) sadece öğrenci kartımı görmek istedi, verdim eline baktı tamamdır dedi. Online store da eskiden hiç sormadığı, sonradan ise alış veriş tamamlanınca maille talep ettiklerine dayir laflar dönüyordu, ama deneyimim yok yani. Öyle bir durum yokken faydalanmaya çalışmak yasal olmayan bir şey yapmaktır, sizin için durum bu değil fakat çok merak ediyorsanız arayıp bilgi alabilirsiniz

• quote:

Rica ederim. :)

Sartlar soylediginiz gibi ayni, urun gami farkli.

• Apple.com eğitim mağazasından satın alırsanız herhangi bir belge istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akke4323 -- 31 Temmuz 2016; 4:31:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.