Şimdi Ara

MAŞA SIKIŞMIŞ DURUMDA YARDIM =)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süre önce salcano markalı modelini bilmediğim bisikletimin maşasını bakım yapmak için(Dış kısımda korozyon vs var) açmayı planlıyordum. Bir süre önce zaten eli kulağında olan maşa kilidi kitledikten sonra döndürmeme rağmen çalışmayı kesti ve maşa kilitli şekilde kaldı. Maşayı komple bisikletten ayırıp alt uç kısmındaki iki vidayı sökmeme rağmen maşanın iç kısmı dış kısmından ayrılmıyor. Üstüne çıkmama rağmen beceremedim :) Şuan aklımdaki soru her ne kadar maşa kilitli olunca dışa çıkmasını engelleyeceğini düşünmesemde acaba kilitli olduğu için mekanizmadan dolayı mı çıkmıyor. Diğer kısım ise lastik kısımları yukarı sıyıdrdığımda iç kısmın aşırı derecede pas tutmuş olduğu. Nasıl yapabileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum :)

Edit: MAŞA SIKIŞMIŞ DURUMDA YARDIM =) MAŞA SIKIŞMIŞ DURUMDA YARDIM =)

Resimde görüldüğü gibi iç kısımda baya korozyon vesaire var. Görünen kırmızı üst parça hiç bir şekilde hareket etmiyor ne içe ne dışa doğru. Kilitledikten sonra çalışmamaya başladı. Dönüyor ancak bi değişiklik olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kioshi -- 1 Ağustos 2016; 18:58:08 >

• Edit: WD40 sipariş ettim onu deneyeceğim bakalım ne olacak?
  • Yardımcı olabilecek yok mu :(
  • Bi resim filan ekleseniz hiç birşey anlaşılmadı çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhasansanli M kullanıcısına yanıt
    Ekledim :)
  • Vay arkadaş WD40da işe yaramadı. Toplamaya kalktım alt kısımdaki iki vidayı takıyorum. Sıkmaya başlayınca o çubuklar dönmeye başlıyor sıkamıyorum vidayı. Bide bu çıktı şimdi. Camdan aşşağı atıcam maşayı yeminle :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.