Şimdi Ara

hüseyin güzel oto expertiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antalya serik ilçesinde BURAK OTOMOTİV den bi araba ile pazarlık yaptık.Bende Galerilere pek Güvenmediğim için Orada bulunan HÜSEYİN GÜZEL OTO EXPERTİZ e arabayı götürdüm.galerinin bana dediği sadece 1 parça arka bagaj kapağında boya var.Aynı Şekilde gitmiş olduğumuz Hüseyin Güzel Oto Expertizde Bagaj kapağında boya olduğpunu döyledi ve raporu düzenleyip bana verdiler.8 ay arabayı bir fiil kendim kulladım.Sonra arabayı satmaya karar verdik bi arkadaşla anlaştık.bana verilen rapor doğrultusunda yazdım herşeyi.ve gelen kişi bu arabanın kaputunun değiştiğini ve boyanan yerler oldupunu söyledi arabayı almadan gitti .bende arabayı expertize götürdüm tekrar.Hemen eline makinayı alıp bize göstermeden bakmaya başladı oradaki metin bayram denen şahıs.bizi başından atmaya çalıştı.ve bana ford un çok pis bi araba olduğunu söyledi.Bana raporu vererek istedğin yere gidebilirsin dedi.Bende antalyada bulunan uzman oto expertize gittim .Arabada Çıkan 7,5 parça boya Motor kaputu değişik.Resmen beni dolandırmışlar.Bende İşletme Sahibi Hüseyin Güzeli aradım ve olayı anlattım ve zararımın karşılanmasını talep ettim. Onun dediğide aynen şöyle bizim makina boya olduğunu göstermiyor istediğin yere gidebilirsin.Benim başıma gelen olay başkasının başına gelmesin.Dolandırıcılara Dikkat edelim ve paylaşalım. İnsanlara Yanlış Rapor veriyorlar ve Mağdur ediyorlar.DİKKAT EDELİM

Hüseyin Güzel Oto Expertiz
    Serik/ANTALYA
    İş yeri Sahibi :Hüseyin Güzel
    Arabaya Bakan (usta dicem ustalara hakaret olur ) = Metin Bayram

• araba satan galericiler zaten yakınlarındaki expertiz yapan yerleri tanırlar,çok kötü makasa gelmişsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Expertize ne kadar para verdin ? Alttan almissin adamlara lafi sokucaksin birde utanmadan tekrar mi kontrol yapiyorlar ? Galericinin goturdugu expertize gitmekle basta hata yapmissin.Galerici duruma ne dedi ?

• Yıl olmuş 2016 baş baş bağırıyoruz galeriden araba alınmaz diye. Geçmiş olsun hocam, eski expertiz sonuçları duruyorsa dava açardım ben olsam.

• Galerinin yakininda ki expere goturerem zaten yanlis yapmissin bunlar sülük gibidir geçmiş olsun

• Araç alırken internet ilanını bile kaydediyorum, ne olur ne olmaz diye...

Bu kadar dolandırıcı varken kılı kırk yarmaya mecburuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denim_Blue

Yıl olmuş 2016 baş baş bağırıyoruz galeriden araba alınmaz diye. Geçmiş olsun hocam, eski expertiz sonuçları duruyorsa dava açardım ben olsam.

galeriden araba alınır,yalnız işi bileceksiniz.Yakın bir arkadaşım C 220 cdi aldı 67 bin km de araç.80 bin tl para saydı.Gitti galeriye dediler sıkıntı yok tertemiz.Sonra önce servisine götürdü kontrol ettirdi bakımlarını vs.Sonra tanıdığı expertizci var oradan kaşeli imzalı sonuç aldı.Onu da koydu kasaya.Sonra bastı parayı aldı arabayı.Yarın öbürgün bir şey çıktığı an verirsin mahkemeye analarını bellerler.Bizim millet işin kolayına kaçıyor,300 500 vermeyim derken başına iş alıyor.Tanıdığın yer yoksa gerekirse iki ayrı yerden exper yaptıracaksın,imzalı kaşeli belge alacaksın.
  • Hocam Antalya dan araba alırken bir değil on yere götürmek gerekiyor. Serik zaten mimli olan bir yer. Geçmiş olsun tekrardan

• Galeriden araba alınmaz. En işi bileni bile paketler gönderirler. Alayı şebeke halinde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 29 Temmuz 2016; 14:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

araba satan galericiler zaten yakınlarındaki expertiz yapan yerleri tanırlar,çok kötü makasa gelmişsin.

Aynen katılıyorum özellikle galerici yakın çevresinde varsa vede galerici tavsiye ediyorsa tam tezgaha alıyorlar. Ya bildiğin ustanla gideceksin yada biraz fazla verip parana kıyıp yetkili servise göstermek en iyisi
  • Araç Alırken Bu Gibi Durumlara Mahal Vermemek İçim

1) Malum sitede araçları sadece sahibinden satılık olarak filitreliyoruz. Galerileri görmüyoruz bile çünkü gözümüz kayabilir
    2) Sms atarak şase no ile aracı sorguluyoruz. Çıkan hasarları parça şeklinde tekrar mesaj atarak hangi parçalar değişmiş sistemde görünüyorsa öğreniyoruz.
    3) Anlaştığımız kişiye gideceğimiz ekspertiz firmasını söylemiyoruz
    4) Ekspertiz yapılırken satıcının ekspertiz personeli ile tek görüşmesine izin vermiyoruz, eğer adamın yanına gittiyse hemen bizde damlıyoruz :)

Benim aldığım ekspertiz raporunda bir ibare var bu rapor 24 saat geçerlidir diye. En azından benim aldığımda vardı. Dolayısı ile 6-7 ay sonra o rapor ile dava açılmasının önünü kesmiş oluyorlar bi bakıma buna da dikkat etmek lazım.
  • En iyisi yetkili servis.

Hatta bazı yetkili servisler yazılı rapor bile vermekten çekiniyorlar.

Emin olun bu adamların kapısında şu an Türk bayrağı bile vardır. Yersen..

• Olan olmuş hocam geçmiş olsun, bu olayı yayabildiğiniz her mecrada yayında başkasının canı yanmasın ve bu çakallarda ekmek yiyemesin bu şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

En iyisi yetkili servis.

Hatta bazı yetkili servisler yazılı rapor bile vermekten çekiniyorlar.

Emin olun bu adamların kapısında şu an Türk bayrağı bile vardır. Yersen..

Uzun zaman geçtiği için servis adı vermeyeceğim. 6 parça boyalı araca yetkili servisin 2 parçada vernik fazlası var dediğini gördüm. Yazılı vermediler tabi. Muhtemelen satıcının tanıdıkları vardı. 100 liraya kadar düşmüşken boya mikron ölçüm cihazı alasım var.
  • Serikliyim ve Seriklilerden nefret ediyorum. Çok şükür İstanbul da büyüdük daha sonra Antalya ya yerleştik..

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    serikte başka bi yer bilmiorum kardeşim..ama para veriyorsun sonuçta.adam babasının hayrınamı bakıyor.
  • Bizim makine boya olduğunu göstermiyor ne demek? Neyi gösteriyormuş peki? Bunlar şebeke, bazen orman kanunları daha makul geliyor bana.

Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Serikliyim ve Seriklilerden nefret ediyorum. Çok şükür İstanbul da büyüdük daha sonra Antalya ya yerleştik..

serikteki hastaneye gelmiştim,bildiğin cennet mahallesi dizisi gibiydi

• Valla Hocam Öylelerine kanunla yürümicen. Eğer karaysa gözün Varsa 3-5 kişi arkanda Gideceksin Işi bitiriceksin... Zaten o kişiler ensesi kalinlara denk gelmemiştir. Bi denk gelseler Antalyanın göbeğine gomerler onları.

• ekspertiz yerini mahkemeye vermek pek bir şey ifade etmez gibi
    8 ay kullanılmış araba
    adamlar 01.01.2016 da ekspertiz raporu vermiş , 01.08.2016 da rapor hatalı demek pek iş görmez gibi
    aradaki sürede bir şey olup yaptırıp yaptırılmadığını araba sahibinden başka kimse bilemez
    ekspertiz merkezi de ben baktığımda bir şey yoktu der çıkar işin içinden

yani ekspertiz raporunu saklamak da pek bir şey ifade etmiyor gibi
    benmi yanlış düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.