Şimdi Ara

Opel vectra c 1.9cdti aşırı yakıt sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sorun çok canımı sıkmaya başladı artık iyice bunaldım bu durumdan ne olur yardımlarınızı esirgemeyin :)
    Araç 2007 vectra c opc otomatik
    198 bin de

Öncelikle en baştan başlayayım bunların etkisi varmı bilmiyorum ama yazayım yinede

Oncelikle bir sabah işe giderken yarı yolda sarj Dinamosu arızası aldım ama işe kadar giderim diye yola devam ettim ama yolda kaldım araç tamamen elektriksiz kaldı son damlasına kadar.
    Yeni akü ve şarj Dinamosu tamiri yapıldı
    Sonra araç çekmemeye başladı motor arızası verdi onu da Girdap sensörü değişimi ile hallettik bu arada egr de temizlendi
    Bi süre böyle devam etti sonra yakıt sorunu oluştu
    Bu sorun şöyle birsey ilk çalıştırıp yürüyorum hersey normal bir müddet gittikten sonra normalde 5 6 7 litre yakması gerekirken 10 12 litrelere çıkıyor sağa çekip duruyorum boşta rolantide 4 5 litre yakıyor. İlk başlarda duman atıyordu yakmaya başladığı zamanlarda ve araç o esnada aşırı seri oluyordu. Kontak kapatıp açınca bir süre düzeliyordu
    İlk götürdüğümde Termostat erken açıyor motor çok soğuyor dediler Termostat değişti ve dpf dejenerasyon yapıldı
    Bir kaç gün düzeldi sonra yine aynı şekilde yapmaya başladı
    Tekrar aynı yere gittim bi kaç gün bıraktım usta mavi duman var dedi (ki ben hiç görmedim) turboya bakacağız dedi
    Enjektörler ve turbo elden geçirildi
    İki gün sonra tekrar aynı arıza
    Bu sefer başka yere gittim manifolda bakacağız dediler orayada bıraktım aracı onlarda Girdap sensörünün eksik parçaları olduğunu tam randumanli çalışmadigini söylediler onu hallettiler ama iki gün sonra yine aynı olay olmaya başladı
    Tekrar buraya gittim araçta gözle görülür birsey yok diyorlar hiçbir arıza kaydı vs hicbirsey görünmüyor dediler bakılacak bi enjektör bide debimetre var dediler oradanda ayrıldım

Debimetreyi kendim temizledim yağsız kontak spreyi ile o an bişe değişmedi ama ertesi gün topladı kendini bu arada yeni debimetre alıp taktım üç dört gün sorunsuz kullandım yakıtta normalden daha az yakıyordu ki dün yine tekrarladi aynı sorun
    Çok masraf yaptım artık boş yere masraf yapmak istemiyorum zaten çoğu şeye bakıldı pek bişe kalmadı

Bir düşüncesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim çünkü yakın zamanda uzun yola çıkmayı planlıyorum 1500 2000 km gibi yol yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CandC -- 29 Temmuz 2016; 7:36:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vay be kimse cevap yazmamış. Bende de aynı araçtan var. Çözüm bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.