Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar forumda lens kullananlar ve almak isteyenler çoğunlukta. Her hafta ayrı bir konu açılıyor lensler üzerine. Lens almadan önce bende topic açmıştım ve baya yarıdm eden olmuşdu benimde lenslerim bitti şu anda yeni lens alacam tavsiye için topic açacaktım ama sonra eski topicim aklıma geldi ve bunu hortlattım. Hem yeni lens alacak arkadaşlara faydalı bir topic olmuş olur hemde kullananlar tecrübelerini yazar bir bilgi alışverişi olur diye düşündüm. Zaten 2 sayfa olmuş topic önceden mesaj atan yardımcı olanlara teşekkür ediyorum tekrardan.

iyi günler

Edit :2011

Forumda, konuda, her yerde sık sık sorulan soru ve yanlış kullanım şekli güzün sürekli lenste durmasıdır. Bu yanlış bir kullanımdır arkadaşlar. Takayım hiç çıkartmamayım 1 ay dursun 1 hafta dursun gibi sorular sormayın artık bu çok sakıncalı bir kullanım şeklidir. 1 hafta bişey olmaz belki ama acısı ilerde çıkar. Ahmete olmuyor diye mehmete 'de olmayacak diye bişey yok. Göze taktığınız şey sonuçta bir protez ve bunu en temiz ve hijyenik şekilde takıp çıkartmanız, korumanız gerekmektedir.

Gözün dinlenmesi ve oksjijen almaıs çok önemlidir. %100 oksijen geçiren bir lens olmadığına göre , göze takılan lensle gece uyunması, hiç çıkarılmaması göze zarar verecektir, enfeksiyona sebep olacaktır. Markaların satış politikalarına kanmayın , kalabilir diyorsa kalıyordur ama gözün sağlığını garanti etmez. Hiç bir doktorda önermez bunu zaten.

Bu yüzden, lenslerimizi günlük takalım akşam çıkartıp solisyonda bekletelim temizlensin ve kirlerden arınsın, gözümüzde bu süre zarfında nefes alsın. Hijyene çok dikkat edelim. Sonrasından korkmayın bişey olmaz, gözünüze uygun lensi seçmek size kalmış. Doktorun verdiği lens ölçü değerleri ve dioptrisine uygun farklı marka lensleri dilediğinizce alıp deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 3 Aralık 2011; 3:50:48 >

• bir de yarbay olucaksın. doktora adam akıllı gitmeden buralarda derman bulamazsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigjackal

bir de yarbay olucaksın. doktora adam akıllı gitmeden buralarda derman bulamazsın

evet doğru cevap bunu bende biliyorum da doktora gitmeden önce bi sorayım dedim , gelenek oldu DH ye herşeyi sormak

Yoksa gidip körü körüne lens alacak değilim

• bn bayadır kullanıyorum. oldukça memnunum. miyopluk ayrıca o kadar kötü birşey diil. lensin riski de gözlükten çok da fazla diil.
    not: muayene diye yazılır.
  • ben de 3 seneden beri lens takıyorum. öncesinde de 4 5 sene gözlük kullanmıştım. kesinlikle tavsiye ederim. ne buğu problemi var ne iki de bir silme angaryası ne de odaklanma problemi. evet biraz takıp çıkartırken hijyen gerektiriyor ama değer, ayrıca takıp çıkartması da düşünüldüğü gibi zor değil. eğer astigmatın yoksa maliyetin de oldukça düşecektir. şimdiden hayırlı olsun...
  • Bu devirde gözlükle filan uğraşılmaz artık. Benim gözlerimde problem yok ama yine de arasıra lens takıyorum. Hem güzel oluyor takınca, sokakta bir bakan bir daha bakıyor

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

Benimkiler biraz pahalı ama olsun, güzel

• Lazerin riski yok...
    Bu gozlukculerin satıslarında zarara ugrayacakları icin uydurulan birsey.
    Lazer zaten amerika'da turkiye'ye gelmeden 5 yıl once kullanılıyordu...
    Ayrıca benim teyzem lazer oldu su anda 6. yılını gecirdi.Ve hicbir sorunu yok goz yasarması dısında.Oda arasıra...
    Bu arada lens'in tek tehlikesi gozde lensi unutmak veya toz kacması gibi seyler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryptone -- 27 Ocak 2007; 21:28:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: QamiQaze

ben de 3 seneden beri lens takıyorum. öncesinde de 4 5 sene gözlük kullanmıştım. kesinlikle tavsiye ederim. ne buğu problemi var ne iki de bir silme angaryası ne de odaklanma problemi. evet biraz takıp çıkartırken hijyen gerektiriyor ama değer, ayrıca takıp çıkartması da düşünüldüğü gibi zor değil. eğer astigmatın yoksa maliyetin de oldukça düşecektir. şimdiden hayırlı olsun...

Miyop astigmat demişti amcam gözlerime ama okadar fazla bi astigmat yok demişti sorun çıkaracak kadar.

alacam sanırım yaa, vallaha göneş gözlüğü falan da kullanıyorum. tak çıkar yapması zor oluyo. Arabada unutuyorum bazen normal gözlüğü göneş gözlüğü ile dükkana falan giriyorum artist gibi bide karanlık yapıyo bişi göremiyorsun, çıkarsanda göremiyorsun.

Bi deneyeceğim bakayım

quote:

Orjinalden alıntı: Cryptone

Lazerin riski yok...
    Ayrıca benim teyzem lazer oldu su anda 6. yılını gecirdi.Ve hicbir sorunu yok goz yasarması dısında.Oda arasıra...
    Bu arada lens'in tek tehlikesi gozde lensi unutmak veya toz kacması gibi seyler ...

Lazeri biraz erteleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Ocak 2007; 21:35:46 >

• Sana yakışır lens. Lens al bence.

Yukardakileri okumadım.
    Konu buydu di mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: StranGe_PassenGer

Sana yakışır lens. Lens al bence.

Yukardakileri okumadım.
    Konu buydu di mi?

artizmisin sen

• lens çok rahat bir şey bende 2006 yazında takmaya başladım. gözlüğün yanında mükemmel rahat bir şey.

ilk hafta takıp çıkarırken epey uğraşırsın(ben ilk takışta tekini 45 dakkada takmıştım sinirden bayılıyodum). ama artık birini takmak 10 saniyemi alıyor.

gözlük gibi yağ oldu kir oldu yere düştü çizildi derdi yok. yeni lens yeni cam

bana güven tak gitsin. çok rahat edeceksin garanti veririm.

şu anda o2optix kullanıyorum. doktor soflens comfort vermişti nefret etmiştim çok berbat bir şeydi. zaten ilk kutularda farklı alıp deneyeceksin bütün markaları

• Dostum lazerin riski yok diyorsun ama lazerden once adamlar senden imzali kagit aliyorlar lazer sirasinda gozlerde meydana gelecek sorunlardan doktorlari sorumlu tutmayacagim diye, neden boyle bir sey yapiyorlar acaba

quote:

Orjinalden alıntı: Cryptone

Lazerin riski yok...
  • Bende sadece sağ gözüme takıyorum lens.(+2.25)yumuşak lens bir aylık olanlardan(baush&lomb)Sol göz sağlam.Çok memnunum.Yalnız hijyene çok dikkat etmen lazım.Ellerini çok iyi yıkamalısın.Solüsyonu her akşam değiştirmelisin.Ben ilk başladığımda lensi tam 30 dakika uğraştıktan sonra takabildim....Binbir pişman olmuştum lens aldığımailk günlerde eziyet alışması.Hele benim gibi göz refleksleri sağlam biriysen.Ama artık takması 6-8 saniyemi alıyor...Göz iyice duyarsızlaşıyor.Evvelden göz kapağımı elleyemezdim reflekslerden şimdi ise parmağımı gözüme rahatça değdirebiliyorum.Alışma meselesi...ilk haftayı atlattın mı gerisi kolay.

• 10 yıldır lens kullanıyorum çok memnunum.Ayda 1 değiştiriyorum yani gece uyurkende gözümde kalıyorlar.Gayet rahat.Üstelik 4 derece miyopluk var bende
  • Kesinlikle öneririm, 3-5 yıldır lens kullanıyorum çok rahat bir şey,
    Night and day al ayda bir tam çıkart yapıosun çok rahat...
    kesinliklede korkma.. Çok pis bi lens kullancısıyım doktorlar bana çok kızıyor ama buna rağmen ne bi halt oluyor nede bi rahatsızlığını gördüm...
    hatta lens olduğunu unuttum artık. hiç farketmiyorsun en ufak bi farketme olayı yok.. hiç bi şey hissetmiyorsun kesinlikle...

night and day aldığındada takıp çıkartmayı öğrenmesen bile olur ayda bi gidersin bi lensçiye onlar takarlar...

• Çevrede görünme filan demişsiniz. Çene yapınızı bilmiyorum ama eğer sivri değilde geniş bir çene yapınız var ise kaliteli bir gözlük camları kare gibi olanlar mesela oldukça yakışır. Ha gözlük kullanmanın sorunları var tabi, buğulanma, çizilme, yağmur damlaları, rahat yatamama gibi fakat hem görüş kalitesi hemde kullanışlılık açısından ben gözlük derim. Lenste kullandım, gözlükte. Bana gözlük daha rahat geldi. Kişiye göre farklılık gösterecektir. İki gözünüz farklı derecede olduğu için iki kutu lens alacaksınız muhtemelen içinde altı çift olacak yani altı ay sizi götürür. Bence doktorunuzla konuşun önce lens alın ve şu anki gözlüklerinizde kalsın bir gün gözlük bir gün lens olarak deneyin aradaki farkı kendiniz görün, hangisinde daha rahatsınız hangisine devam etmek istiyorsunuz buna siz karar verin. Ha gözlüğü seçerseniz altı ay boyunca katlanın lense ve altı ay sonra yeni lens alacağınıza gider gözlüklerinizi alırsınız tabi daha öncede olabilir size kalmış.

Sonuç olarak ben genelde gözlük kullanıyorum daha rahat geliyor fakat lensden de nefret etmedim o da rahat ama sabahları biraz zahmetli geliyordu bana kendi elimden korkmamayı öğrenememek insanı sıkıyor bir süre sonra. Tabi ama önce doktora gidin. Gelişmeleride bizlere veririsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

lens çok rahat bir şey bende 2006 yazında takmaya başladım. gözlüğün yanında mükemmel rahat bir şey.

ilk hafta takıp çıkarırken epey uğraşırsın(ben ilk takışta tekini 45 dakkada takmıştım sinirden bayılıyodum). ama artık birini takmak 10 saniyemi alıyor.

şu anda o2optix kullanıyorum. doktor soflens comfort vermişti nefret etmiştim çok berbat bir şeydi. zaten ilk kutularda farklı alıp deneyeceksin bütün markaları

baya heveslenmeye başladım, ne olursa olsun deneyeceğim lesni. GÖzlük baya çektiriyo. Bide numara yüksek olduğu için organik hatta antifre diye geçen camlardan alıyorum plastik türü bi cam olduğu için zamanla deforme oluyo yağlanıyo kir yapışıyo bulanık göstermeye başlıyor.

Gözlük kirlendi yanında silecek bişi yok yandın. GÖzlük cam bakımıda zor, beze falan silmyecen hassas cam benimkiler, yıkamak lazım herzamanda yıkanmıyo.

Daha sonra güneş gözlüğü meselesi. Numaralı camlara her güneş gözlüğü uymuyor. istediğim stilde güneş gözlüğü alamıyorum.

Yani hayırlısı olsun alıp deneyeceğim. Zaten eskisi gibide değilmiş lensler sanırım artık öyle çok fazla göz kuruluğu falan yapmıyormuş, sulu lensler varmış araştırdım.

Şimdi ise en önemli nokta , pahalı lensler mi iyi yoksa model marka mı önemli.

örneğin fiyatı pahalı olur ama lens memnun etmez beni. o yüzden dedim. TAvsiye edilen markalar hangileridir. Birde solusyonları falan oluyormuş sanırım onalrında iyisi kötüsü var mı

• C.O. ya katılmıyorum ilk ay lens kullanıcısı için bi çiledir.. 1 aydan sonra rahat etmeye başlarsın..
    alışık olmaması tak çıkar sorunu fln..
    Ben kesinlikle lens öneririm. Bi sorun olursa gel bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

lens çok rahat bir şey bende 2006 yazında takmaya başladım. gözlüğün yanında mükemmel rahat bir şey.

baya heveslenmeye başladım, ne olursa olsun deneyeceğim lesni. GÖzlük baya çektiriyo. Bide numara yüksek olduğu için organik hatta antifre diye geçen camlardan alıyorum plastik türü bi cam olduğu için zamanla deforme oluyo yağlanıyo kir yapışıyo bulanık göstermeye başlıyor.

Gözlük kirlendi yanında silecek bişi yok yandın. GÖzlük cam bakımıda zor, beze falan silmyecen hassas cam benimkiler, yıkamak lazım herzamanda yıkanmıyo.

Daha sonra güneş gözlüğü meselesi. Numaralı camlara her güneş gözlüğü uymuyor. istediğim stilde güneş gözlüğü alamıyorum.

Yani hayırlısı olsun alıp deneyeceğim. Zaten eskisi gibide değilmiş lensler sanırım artık öyle çok fazla göz kuruluğu falan yapmıyormuş, sulu lensler varmış araştırdım.

örneğin fiyatı pahalı olur ama lens memnun etmez beni. o yüzden dedim. TAvsiye edilen markalar hangileridir. Birde solusyonları falan oluyormuş sanırım onalrında iyisi kötüsü var mı

ben night and day kullanıyorum muhtemelen en iyi lens gözünde olduğunu farketmediğin lenstir
    solisyon'uda kafana takma. markası fln çokta önemli deil asyada 3-5 şirket yapıyor onları herkez üstüne kendi etiketini yapıştırıyor
    merkezi bi yerdeki lensçiye git(kadıkoy taksim beşikta vb..) en yakın yerden al lens'ini bi sorun çıkmayacaktır..

• quote:

Orjinalden alıntı: Joker

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

ben night and day kullanıyorum muhtemelen en iyi lens gözünde olduğunu farketmediğin lenstir
    solisyon'uda kafana takma. markası fln çokta önemli deil asyada 3-5 şirket yapıyor onları herkez üstüne kendi etiketini yapıştırıyor
    merkezi bi yerdeki lensçiye git(kadıkoy taksim beşikta vb..) en yakın yerden al lens'ini bi sorun çıkmayacaktır..

Arkadaş Eskişehir'de.

İnternetten alınan yerler var oralardan temin edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.