Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biotrue lens solisyonu kullanan var mi arkadaslar? nasildir iyi midir tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

biotrue lens solisyonu kullanan var mi arkadaslar? nasildir iyi midir tavsiye eder misiniz?

Sadece iyi değil mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaPasam

quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Arkadaşlar şuan 1,5 miyopum ve gözlük takıyorum.şimdilik düşünmüyorum ama 1 sene sonra felan lens takmak istiyorum.şimdi ben lensi takarken de çıkarırken de çok iğrenirim.videolarını bile zor izliyorum :D o kadar zor mu takmasi ? ayrıca bir kaç tereddütüm var.mesela bu lens takılıyken ben gözlerimi ovuşturabilirmiyim ? yada arkadaşlarla şakalaşıyoruz lensi unuttum diğelim ki gözlerimi şaşı yaptım bir zararı olur mu ? hava güneşliyken takarsam bir sorun olur mu ? dikkat etmem gereken hususlar nelerdir ?

arkadas cevap vermis zaten bende ekleme yapim.. sadece tozlu ve asırı kuru havalarda dikkat etmeniz gerekli.. birde en onemlisi hijyen, kontakt lensinizi takıp, cıkarmadan once mutlaka ellerinizi sabunla yıkayıp, iyice durulamanızı oneririm.

teşekkür ederim 6 ay sonra muayeneye gittiğimde doktorumdan lens isteyeceğim.evde gözlük dışarıda lens takacağım da bir sorun olur mu ? mesela gözün numarası felan artarmı sabah onu akşam onu takmayla

böyle bir durum olmaz aynı şekilde evde gözlük dışarda lens kullanıyorum. yalnız gün itibarıyla 10 saatlik kullanımda zaman zaman kuruma ve hassaslık hissi hat safhaya ulaştı.öğlen lensi satın aldığım yere danıştım solüsyonu değiştirmemi ve biotrue kullanmamı önerdi şuan biotrue ile tam anlamıyla lensin gözümde olduğunu anlayamıyorum bakalım yarın ne olacak eksi artı yorum yazarım

Aga öyle diyonda ağustosun 1inde kullanmaya başladım lensi. Sizin gibi dışarda lens evde gözlük şeklinde. 4senedir numaram sabitti hatta doktorum bile daha büyümez demişti. Ama daa taktığım ilk haftada görmemde bi zayıflık olduğunu farkettim şuan sanırım 6 ay oldu ve gözlüğü takıncada farkediyorum en az 0.5 büyüdü. Tabi illa lensten demiyorum ama. 4Senedir büyümeyen göz lens takınca büyümeye başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafonte

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar şuan 1,5 miyopum ve gözlük takıyorum.şimdilik düşünmüyorum ama 1 sene sonra felan lens takmak istiyorum.şimdi ben lensi takarken de çıkarırken de çok iğrenirim.videolarını bile zor izliyorum :D o kadar zor mu takmasi ? ayrıca bir kaç tereddütüm var.mesela bu lens takılıyken ben gözlerimi ovuşturabilirmiyim ? yada arkadaşlarla şakalaşıyoruz lensi unuttum diğelim ki gözlerimi şaşı yaptım bir zararı olur mu ? hava güneşliyken takarsam bir sorun olur mu ? dikkat etmem gereken hususlar nelerdir ?

arkadas cevap vermis zaten bende ekleme yapim.. sadece tozlu ve asırı kuru havalarda dikkat etmeniz gerekli.. birde en onemlisi hijyen, kontakt lensinizi takıp, cıkarmadan once mutlaka ellerinizi sabunla yıkayıp, iyice durulamanızı oneririm.

teşekkür ederim 6 ay sonra muayeneye gittiğimde doktorumdan lens isteyeceğim.evde gözlük dışarıda lens takacağım da bir sorun olur mu ? mesela gözün numarası felan artarmı sabah onu akşam onu takmayla

böyle bir durum olmaz aynı şekilde evde gözlük dışarda lens kullanıyorum. yalnız gün itibarıyla 10 saatlik kullanımda zaman zaman kuruma ve hassaslık hissi hat safhaya ulaştı.öğlen lensi satın aldığım yere danıştım solüsyonu değiştirmemi ve biotrue kullanmamı önerdi şuan biotrue ile tam anlamıyla lensin gözümde olduğunu anlayamıyorum bakalım yarın ne olacak eksi artı yorum yazarım

Aga öyle diyonda ağustosun 1inde kullanmaya başladım lensi. Sizin gibi dışarda lens evde gözlük şeklinde. 4senedir numaram sabitti hatta doktorum bile daha büyümez demişti. Ama daa taktığım ilk haftada görmemde bi zayıflık olduğunu farkettim şuan sanırım 6 ay oldu ve gözlüğü takıncada farkediyorum en az 0.5 büyüdü. Tabi illa lensten demiyorum ama. 4Senedir büyümeyen göz lens takınca büyümeye başladı

Bu kadar kısa sürede 0.5 numara artışı olmaz hele doğru verilmiş bir lense bağlı olarak hiç olmaz sonuçta buna etki edecek tek unsur genetik faktörüdür numara artışını lens yada gözlüğe bağlamak çok yanlış doktoruna sor aynı cevabı alacaksın

• quote:

quote:

biotrue lens solisyonu kullanan var mi arkadaslar? nasildir iyi midir tavsiye eder misiniz?

cok uzun süredir SOLO Care AQUA kullanıyorum.ara ara all in one ,opti free vs kullandım.solo care aqua dan memnunum ama nedense artık değiştirme vakti gelmiş diye düşündüm.

bio true sanırım zeiss in.ilk lens zamanlarımda zeiss kullanmış ve nefret etmiştim.şimdi bu önyargıdan dolayı da biotrue hakkında fıkır edinmeye çalışıyorum.sen kullanıyor musun hocam memnun musun?

• quote:

quote:

quote:

cok uzun süredir SOLO Care AQUA kullanıyorum.ara ara all in one ,opti free vs kullandım.solo care aqua dan memnunum ama nedense artık değiştirme vakti gelmiş diye düşündüm.

bio true sanırım zeiss in.ilk lens zamanlarımda zeiss kullanmış ve nefret etmiştim.şimdi bu önyargıdan dolayı da biotrue hakkında fıkır edinmeye çalışıyorum.sen kullanıyor musun hocam memnun musun?

biotrue zeiss in değil bausch&lomb firmasının ürünü önyargılı olmanı gerektirecek bir durum yok emin ol

• eyvallah hocam
  • bugün doktordaydım muayenede.. lenslerimde bitmişti bana astigmat gözler için lens önerdi toric lens yani.. Gözüme uygun olanını aldım doktordan bakalım yarın kullanacam ço kaz farkı var normal lense göre ama senelerdir lens taktığım için bir zoluk çekeceğimi snamıyorum..
  • 10 seneye yakındır lens kullanıyorum, uzun vadede gözün mikrop kapma riski büyüyor. en güzel kombinasyonu acuvue oasys toric + biotrue solüsyon + netildex göz damlası(mikrop kapmasını önlemek için) ile elde ettim. gözüm biraz rahatsız olduğunda bir damla netildex damlatıyorum düzeliyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dün özelde doktora gittim özelliklede lens alacağımı belirttiğim halde ne bc nede dia değerlerini yazmamış şimdi ne yapmalı gözümde miyop astigmat var nasıl lens alırım yada ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok makbule geçer

edit: değerleri aynı doktordan öğrendim sadece fişe işlememiş. değerlerim 8.6 14 purevision 2hd ve oasys toric arasında gidip geliyorum bu değerler için önereceğiniz lens markası ne olurdu teşekkürler

numalarınız olmadan marka tavsiyesinde bulunamam

değerler şu şekilde;

--------- SPH CYL AXIS
    Sağ göz -0.75 -1.25 90
    Sol göz -1.0 -1.25 95

BC 8.6 DIA 14

bu degerlerde alınabilecek en iyi markayı almıssınız zaten..

oasys toric tavsiye ederim, neden derseniz purevision kullandım, çapı büyük olduğundan gözün hava almasını engellediğini düşünüyorum, gözlerim hep kızarıktı purevision ile. görüşü çok iyiydi ancak purevision 100 puan alırsa oasys toric de 85'tir ve rahatlığı, konforu daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

10 seneye yakındır lens kullanıyorum, uzun vadede gözün mikrop kapma riski büyüyor. en güzel kombinasyonu acuvue oasys toric + biotrue solüsyon + netildex göz damlası(mikrop kapmasını önlemek için) ile elde ettim. gözüm biraz rahatsız olduğunda bir damla netildex damlatıyorum düzeliyor.

Hocam ayni durumdayiz.bende daha once kullandigim solusyonu degistirdim ve biotrue ya bugun gectim bakalim umarim memnun kalirim

• quote:

Orijinalden alıntı: JusTDoiT94

arkadaşlar lenslerimi aldım air optiz night and day

görüntü biraz bulanık ve gözü kapatıp açtığımda netlik gidip geliyor

ilk takışın etkisinden midir

ayrıca doktorumun önerisi üzerine astigmatsız lens taktım astigmat numaralarım 0,75 0,50 oldugu için

sizce yaptığım mantıklı birşey mi

0.75'lik toric lens var ama sana kalmış, fiyat farkına bence değer
  • quote:

quote:

10 seneye yakındır lens kullanıyorum, uzun vadede gözün mikrop kapma riski büyüyor. en güzel kombinasyonu acuvue oasys toric + biotrue solüsyon + netildex göz damlası(mikrop kapmasını önlemek için) ile elde ettim. gözüm biraz rahatsız olduğunda bir damla netildex damlatıyorum düzeliyor.

Hocam ayni durumdayiz.bende daha once kullandigim solusyonu degistirdim ve biotrue ya bugun gectim bakalim umarim memnun kalirim

ben çoğu zaman 2 hafta çıkarmıyorum, haftasonu 2 gün çıkarıp gözü dinlendiriyorum. bir ara hergün çıkarıyordum, ne kadar elimi fazlasıyla yıkasamda tak çıkar sırasında sanırım lens bir şekilde daha çok mikrop kapıyor. gözdeyken damla kullanmak bence en hijyenik çözüm. bazen solüsyona da birer damla katıyorum.

• quote:

quote:

quote:

ben çoğu zaman 2 hafta çıkarmıyorum, haftasonu 2 gün çıkarıp gözü dinlendiriyorum. bir ara hergün çıkarıyordum, ne kadar elimi fazlasıyla yıkasamda tak çıkar sırasında sanırım lens bir şekilde daha çok mikrop kapıyor. gözdeyken damla kullanmak bence en hijyenik çözüm. bazen solüsyona da birer damla katıyorum.

Netildex eczanelerde kolayca bulunabilir degil mi hocam?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Netildex eczanelerde kolayca bulunabilir degil mi hocam?

evet yalnız biraz tuzlu 18TL. netira ve tobrased de kullandım yalnız en iyisi netildex. kişiden kişiye değişebilir yalnız.

• B&L bugün denedim toric lensleri süperler.. gözlük kadar iyiler eski normal lensle yakını iyi göremiyordum ama bununla güzel görüyorum sanırım astigmtatı düzelttiğindne doalyı öyle.., uzakta artık daha iyi.

bu arada opti-free express solüsyon kullanıyorum doktor bunu tavsiye ediyor. Damla olarak göz alerjisi vardı onu kullandım btiridm o kadar onun dışında göz rahatltıcı damla lazım olur mu bilmiyorum.. doktora sormak lazım.
  • merhabalar..

Kız arkadaşım için renkli lens bakıyorduk ta tavsiyeniz varmı acaba ?

yani numaralı felan olmycak sadece renk li olcak rengi için takıcak yani.. zararsız sadece renk için bi lens önerirmisiniz.. hangi siteler bilindik nerden alabiliriz ?
  • yenı göz solusyonum bio true geldi.2 gündür sanki bana gözü kurutuyormuş gibi geldi.ve bugun gözüm iltahaplandı
    aslında dikkat da ediyorum ama sebebini bilmiyorum.aynı kabı 2 gun kullanıyorum.2 gun sonra ıcındekını dokup yenı solusyonu dolduruyorum.

yukarda hocam tavsıye etmıstı netıldex damla aldım az once ve ılk damlatısımda bıle gozumun nefes aldıgını hissettim.umarım iyi gelicek.
    gözün iltahap kapmaması yada daha az kapması için neler yapılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

merhabalar..

yani numaralı felan olmycak sadece renk li olcak rengi için takıcak yani.. zararsız sadece renk için bi lens önerirmisiniz.. hangi siteler bilindik nerden alabiliriz ?

hangi markaları dusunuyoruz.. hangi renk mesela
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: glos7777

merhabalar..

hangi markaları dusunuyoruz.. hangi renk mesela

hocam marka felan bilmiyorum acıkcası ..

yani kız arkadaşım sadece zevk için takıcağını değişiklik için günlük takıcağını söyledi.. zararsız gözü ağrıtmayan ne bilim siz daha iyi bilirsiniz sanırım.. renk olarak ta okyasnus mavisi , acua , turkuaz veya yeşilimsi bi renk olabilir yani..

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.