Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylik lens kullaniyorum. 1 ay devamli takarim. Bazen lens kurudugunda cikarip solusyonuna koyuyorum.Bir de lens gecislerinde 1-2 gun lens takmiyorum.Simdiye kadar bir sikinti yasamadim ,tabi bu sizin de yasamayacaginiz anlamina gelmez.

Lense alistiktan sonra ilk zamanki sikayetleriniz buyuk oranda olmayacaktir.Bazen gozunuzde lensi unutup lens yokmuscasina gozunuzu ovusturursaniz buyuk ihtimal cikmis veya kaymistir.

Acuvue oasys kullaniyordum. Lenslerim bitti. 1 haftaya kadar almam gerek. Oasys`den memnunum .Ama burdaki yorumlara gore baska bir lensin deneme lensini edinip begenirsem gecebilirim.

Edit: arkadaslar uzun zamandir 1 ay takardim devamli. Ama dun itibari ile alerjik konjonktivit oldu sag gozumde . Yani aylik lens de olsa temizligine dikkat etmeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrero_ -- 19 Eylül 2012; 22:51:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lexuss

Aylik lens kullaniyorum. 1 ay devamli takarim. Bazen lens kurudugunda cikarip solusyonuna koyuyorum.Bir de lens gecislerinde 1-2 gun lens takmiyorum.Simdiye kadar bir sikinti yasamadim ,tabi bu sizin de yasamayacaginiz anlamina gelmez.

Lense alistiktan sonra ilk zamanki sikayetleriniz buyuk oranda olmayacaktir.Bazen gozunuzde lensi unutup lens yokmuscasina gozunuzu ovusturursaniz buyuk ihtimal cikmis veya kaymistir.

Acuvue oasys kullaniyordum. Lenslerim bitti. 1 haftaya kadar almam gerek. Oasys`den memnunum .Ama burdaki yorumlara gore baska bir lensin deneme lensini edinip begenirsem gecebilirim.

hangisini deneyeceksin hocam bana da bir fikir ver oasys çabuk yırtılıyor ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klack

quote:

Orijinalden alıntı: lexuss

Aylik lens kullaniyorum. 1 ay devamli takarim. Bazen lens kurudugunda cikarip solusyonuna koyuyorum.Bir de lens gecislerinde 1-2 gun lens takmiyorum.Simdiye kadar bir sikinti yasamadim ,tabi bu sizin de yasamayacaginiz anlamina gelmez.

hangisini deneyeceksin hocam bana da bir fikir ver oasys çabuk yırtılıyor ya.

Hocam aksam okuyacagim konuyu. Hangisini deneyecegimi henuz bilmiyorum. Oasys hic yirtilmadi bende

• quote:

Orijinalden alıntı: posetcay06

quote:

Orijinalden alıntı: ballıkk

Artık cevap almak istiyorum Bugün, sipariş ettiğim lensler elime geçti nihayet. Markası Acuvue Oasys, 1 ay hiç çıkarmadan durabileceğim türden. Ve henüz takmadım,önce solüsyona mı koycam napcam ben yaaa yardım edin aldım alalı kutu bana bakıyor ben kutuya?

* Kutuyu açıp bakmayı akıl edemedim.Lensler zaten solüsyonuyla duruyor off pardon ya

Onun yerine şunu sorayım: Lensin kullanım süresi onu takınca başlıyor değil mi?İlk defa kullanacağım için pek bi şey bilmiyorum mantık da yürütemiyorum o yüzden

oncelikle yanlıs olan bir bilgiyi duzeltelim.. acuvue Qasys 1 hafta gozde kalabilme ozelligine sahip bir kontakt lenstir.. kapalı halde lenslerin son kullanma tarihleri kutunu uzerinde yazar.. ama actıktan sonra her blaster i 1 ay sonra atmalısınız..

Bana 1 ay demişlerdi hatta normalinin 2 katını ödedim. zaten bir kez taktım daha. Değil 1 ay,1 hafta bile tutamam onları gözümde dün yine takayım dedim bayağı uğraştırdı , sağ gözüm yanmaya başlayınca takmamla çıkarmam bir oldu nasıl alışılır bunlara bilmem. Oysa ilk denemem başarılı olmuştu gayet rahat ettim ama dün tek kelimeyle rezaletti.Gözüme girmedi bi türlü,parmağımda şekli düzleşip durdu ya da katlandı. Parmağımda bayağı bi durunca solüsyona tekrar soktum yine takmaya çalıştım falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ballıkk -- 18 Eylül 2012; 13:42:05 >

• quote:

quote:

quote:

Artık cevap almak istiyorum Bugün, sipariş ettiğim lensler elime geçti nihayet. Markası Acuvue Oasys, 1 ay hiç çıkarmadan durabileceğim türden. Ve henüz takmadım,önce solüsyona mı koycam napcam ben yaaa yardım edin aldım alalı kutu bana bakıyor ben kutuya?

* Kutuyu açıp bakmayı akıl edemedim.Lensler zaten solüsyonuyla duruyor off pardon ya

Onun yerine şunu sorayım: Lensin kullanım süresi onu takınca başlıyor değil mi?İlk defa kullanacağım için pek bi şey bilmiyorum mantık da yürütemiyorum o yüzden

oncelikle yanlıs olan bir bilgiyi duzeltelim.. acuvue Qasys 1 hafta gozde kalabilme ozelligine sahip bir kontakt lenstir.. kapalı halde lenslerin son kullanma tarihleri kutunu uzerinde yazar.. ama actıktan sonra her blaster i 1 ay sonra atmalısınız..

Bana 1 ay demişlerdi hatta normalinin 2 katını ödedim. zaten bir kez taktım daha. Değil 1 ay,1 hafta bile tutamam onları gözümde dün yine takayım dedim bayağı uğraştırdı , sağ gözüm yanmaya başlayınca takmamla çıkarmam bir oldu nasıl alışılır bunlara bilmem. Oysa ilk denemem başarılı olmuştu gayet rahat ettim ama dün tek kelimeyle rezaletti.Gözüme girmedi bi türlü,parmağımda şekli düzleşip durdu ya da katlandı. Parmağımda bayağı bi durunca solüsyona tekrar soktum yine takmaya çalıştım falan

lens takmanın en kolay yolu

1.elleriniz ne kadar temizolursa o kdar ıyı olur deyıp başlayayım.zaten yıllar gectıkce bu temızlık cokda onemsızmıs gıbı kalacak
    2.solusyon kabına oldugundan az bıraz fazla solusyon koyun parmagınızla (isaret parmagı en uygun olanı) alın
    3.lensı parmak ucunuza alın.düzünü tersini anlamak kolay.
    4.sımdı ilk zamanlar kafanızı hafıf arkaya yatırmak ısı kolaylaştırır ama yatırmasanızda olur.gozlerınızle tavanda bısey ararmıs gıbı bakarken isret parmagınızı gozunuze dogru goturusenız gozun oval yapısından dolayı lens cup diye hemen yapışacaktır.bu durumda yavasca gozunuzu saga sola oynatarak normal sevıyeye getıeın.
    5.lens tam yerını bulacak ve gozunuze tam oturacaktır.
    6.yapılan en buyuk hatalardan bırıde olduya takamadın yere dusurdun hemen gozune degıl tekrar solsuyon kabının ıcıne koyup gerekırse azıcıkda olsa lens solusyonu dokup lensı ovalamak.parmagınızdakı pıslıkden bıle gozunuze ılk taktıgınızdaki yanma hıssı bu nedenledir .

• Arkadaşlar Merhaba;
    Yaklaşık 13 yıldır yumuşak lens(soft lens) kullanıyorum. Her yıl düzenli doktor kontolüne ve lensin gözde herhangi bir tahribat yapıp yapmadığını kontorol ettiriyorum. Önce Bousch&lomb kullandım sonra johnson&johnson a geçtim.
    Lens işinde en önemlisi temizlik şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Bana Johnson&Johnson 'ın Acuvue serisi daha rahat geldi tabi bu kişiden kişiye değişir. Şimdi uzun zamandır Acuvue Advance 'i kullanıyorum . Oasys'i sorduğumda doktoruma benim uzun süre bilgisayar kullandığımı ve Acuvue Advance'in uzun süre bilgisayat kullananlarda daha iyi olduğunu söyledi. Oasys'inde çok iyi olduğunu fakat oksijen geçirgenliği yüksek olduğunda uzun süre bilgisayat kullanımında gözde daha çabuk yorulmalarla karşılaştıklarını söyledileri.

Bir de önceden aylık lensleri 1 ay boyunca gözümden çıkarmazdım şimdi her akşam lensimi çıkararak uyuyorum, bu gözlerimin daha rahat bence sizde böyle yapın.

Sonuçta uzun süre lens kullanımlarında gözde belli tahribatlar oluyor. Bunu minimuma indirmek ve sürekli gözlük kullanımına geçmeyi ötelemek amaç.

• quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

quote:

quote:

quote:

1.elleriniz ne kadar temizolursa o kdar ıyı olur deyıp başlayayım.zaten yıllar gectıkce bu temızlık cokda onemsızmıs gıbı kalacak
    2.solusyon kabına oldugundan az bıraz fazla solusyon koyun parmagınızla (isaret parmagı en uygun olanı) alın
    4.sımdı ilk zamanlar kafanızı hafıf arkaya yatırmak ısı kolaylaştırır ama yatırmasanızda olur.gozlerınızle tavanda bısey ararmıs gıbı bakarken isret parmagınızı gozunuze dogru goturusenız gozun oval yapısından dolayı lens cup diye hemen yapışacaktır.bu durumda yavasca gozunuzu saga sola oynatarak normal sevıyeye getıeın.
    6.yapılan en buyuk hatalardan bırıde olduya takamadın yere dusurdun hemen gozune degıl tekrar solsuyon kabının ıcıne koyup gerekırse azıcıkda olsa lens solusyonu dokup lensı ovalamak.parmagınızdakı pıslıkden bıle gozunuze ılk taktıgınızdaki yanma hıssı bu nedenledir .

2 kez sabunladıktan sonra takmıştım fakat parmakta uzun süre kalınca solüsyona sokayım bari dedim tekrar takmaya çalıştım o yüzden mi yanıyor yani gözüm?Hala yanması geçmedi.Korkuyorum bi daha takmaktan , gözlük de kullanmıyorum dışarıdayken Son çare çizdirmek sanırım,etrafı bulanık görmek ne kötü şeymiş lensleri takıp dışarı çıkınca daha iyi anladım

• Arkadaşlar lensi aldığımda göz kuruluğundan şikayet etmiştim hala devam ediyor 1 hafta önce yine aynı marka lensi aldık (hava alıyormuş) bausch lomb purevision. Ama gözüm kuruyor. Hemde çok feci bıktım ya ne yapmam lazım. Bir sitede şöyle yazıyor '' Göz kuruluğu bitkisel çözüm için Karnabahar ve Lahana kürü uygularken, 200-250 gram Lahana veya karnabaharı 1,5-2 bardak suda haşlayın ve 5 dakika sonra suyunu için. Göz Kuruluğu için Karnabahar ve Lahana Kürünü rahatsızlığınız süresince tekrarlayabilirsiniz. '' iyi gelir mi, denemeye değer mi sizce Arkadaşlar? Nolur yardım edin ya eskiden gözyaşım çok akıyor diye sinirlenirdim şimdide akmıyor diye. Ayrıca lens 30 gün kullanılabiliyor ama ben hergün eve gelir gelmez çıkarıyorum sadece dışarıda takıyorum.
  • Edit: Özür dilerim aynı mesajı 2 kere göndermişim bunu nasıl silebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Obsessive Devotion -- 19 Eylül 2012; 0:58:50 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2 kez sabunladıktan sonra takmıştım fakat parmakta uzun süre kalınca solüsyona sokayım bari dedim tekrar takmaya çalıştım o yüzden mi yanıyor yani gözüm?Hala yanması geçmedi.Korkuyorum bi daha takmaktan , gözlük de kullanmıyorum dışarıdayken Son çare çizdirmek sanırım,etrafı bulanık görmek ne kötü şeymiş lensleri takıp dışarı çıkınca daha iyi anladım

Alıntıları Göster

elinizin temiz olmaması yada lensin yüzeyinin temiz olmaması en büyük etken.normalde temizlenmiş bir lens solusyonlada durulandıgını varsayıyorum gozu yakmaz gozu kızartmaz göze rahatsılık vermez.
    ilk bı hac gun luk kullanımda goz hemen uyum saglar.yanmanın dıger bır sebebide lensın kuru olması.buda dogrudan sectıgınız veya sıze onerdıklerı marka ıle ılgılı.
    mesela ılk kullandıgım marka zeiss bence cok kuru ıken sımdı ıcındekı su oranı yuzde 70 lere varan johnson-johnson yada dıger deyısle acua oayss kullanıyorum.cokda memnunum.

bulanık gormekde sanırım astıgmatla ılgılı olabılır.göz kuresı tam yuvarlak olmuyor bazısında tarla gıbı oluyor astıgmatlı lens kullandıgınızda bu daha net gormenızı saglıyor.

ben gene yazdııklarınıza bakarak farazi şeyler yazmış olabılırım dogrusu doktorunuza danısmanız hocam

• Orijinalden alıntı: lyldz

elinizin temiz olmaması yada lensin yüzeyinin temiz olmaması en büyük etken.normalde temizlenmiş bir lens solusyonlada durulandıgını varsayıyorum gozu yakmaz gozu kızartmaz göze rahatsılık vermez.
    ilk bı hac gun luk kullanımda goz hemen uyum saglar.yanmanın dıger bır sebebide lensın kuru olması.buda dogrudan sectıgınız veya sıze onerdıklerı marka ıle ılgılı.
    mesela ılk kullandıgım marka zeiss bence cok kuru ıken sımdı ıcındekı su oranı yuzde 70 lere varan johnson-johnson yada dıger deyısle acua oayss kullanıyorum.cokda memnunum.

bulanık gormekde sanırım astıgmatla ılgılı olabılır.göz kuresı tam yuvarlak olmuyor bazısında tarla gıbı oluyor astıgmatlı lens kullandıgınızda bu daha net gormenızı saglıyor.

ben gene yazdııklarınıza bakarak farazi şeyler yazmış olabılırım dogrusu doktorunuza danısmanız hocam

Ben de acuvue oasys kullanıyorum ama sanırım solüsyonla ilgili bir durum olabilir Renu markası. Hangi solüsyonu önerirsiniz oasys için?

• hocam ben yaklasık 6 yıldır SOLO Care AQUA ® 360 ml den alıyorum fıyatı uygun ve gercekten cok ama cok ıyı.
    içinde proteın oranı vs yuksek gayetde ıyı temızlıyor.

başka önerisi olan arkadaşlarda varsa aslında paylaşabılırler.daha önce renu ve opto free kullanmıstım ama sevmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çikolota

Arkadaşlar lensi aldığımda göz kuruluğundan şikayet etmiştim hala devam ediyor 1 hafta önce yine aynı marka lensi aldık (hava alıyormuş) bausch lomb purevision. Ama gözüm kuruyor. Hemde çok feci bıktım ya ne yapmam lazım. Bir sitede şöyle yazıyor '' Göz kuruluğu bitkisel çözüm için Karnabahar ve Lahana kürü uygularken, 200-250 gram Lahana veya karnabaharı 1,5-2 bardak suda haşlayın ve 5 dakika sonra suyunu için. Göz Kuruluğu için Karnabahar ve Lahana Kürünü rahatsızlığınız süresince tekrarlayabilirsiniz. '' iyi gelir mi, denemeye değer mi sizce Arkadaşlar? Nolur yardım edin ya eskiden gözyaşım çok akıyor diye sinirlenirdim şimdide akmıyor diye. Ayrıca lens 30 gün kullanılabiliyor ama ben hergün eve gelir gelmez çıkarıyorum sadece dışarıda takıyorum.

doktorunuza basvurdunuzmu

• quote:

hocam ben yaklasık 6 yıldır SOLO Care AQUA ® 360 ml den alıyorum fıyatı uygun ve gercekten cok ama cok ıyı.
    içinde proteın oranı vs yuksek gayetde ıyı temızlıyor.

başka önerisi olan arkadaşlarda varsa aslında paylaşabılırler.daha önce renu ve opto free kullanmıstım ama sevmedim

bio true deneyebilirsiniz..
  • quote:

quote:

Arkadaşlar lensi aldığımda göz kuruluğundan şikayet etmiştim hala devam ediyor 1 hafta önce yine aynı marka lensi aldık (hava alıyormuş) bausch lomb purevision. Ama gözüm kuruyor. Hemde çok feci bıktım ya ne yapmam lazım. Bir sitede şöyle yazıyor '' Göz kuruluğu bitkisel çözüm için Karnabahar ve Lahana kürü uygularken, 200-250 gram Lahana veya karnabaharı 1,5-2 bardak suda haşlayın ve 5 dakika sonra suyunu için. Göz Kuruluğu için Karnabahar ve Lahana Kürünü rahatsızlığınız süresince tekrarlayabilirsiniz. '' iyi gelir mi, denemeye değer mi sizce Arkadaşlar? Nolur yardım edin ya eskiden gözyaşım çok akıyor diye sinirlenirdim şimdide akmıyor diye. Ayrıca lens 30 gün kullanılabiliyor ama ben hergün eve gelir gelmez çıkarıyorum sadece dışarıda takıyorum.

Doktora başvurmadım ama optiğe sormuştum tanıdığımız zaten. Ben hep geç saatlerde yatıyordum uykum çok düzensizdi dün erken yattım ve gözüm baya normale döndü. Tam olarak değil ama çok rahatsız etmiyor. Görüşüm net ama hafiften bir kuruluk var içime dert oldu ya. Birde birşey sorcam ben çok uzun bir süredir ağlamıyor ağlamamı gerektirecek bir durum olmadığı için arada bir ağlasam gözyaşım sıklaşır mı?

• quote:

quote:

quote:

Doktora başvurmadım ama optiğe sormuştum tanıdığımız zaten. Ben hep geç saatlerde yatıyordum uykum çok düzensizdi dün erken yattım ve gözüm baya normale döndü. Tam olarak değil ama çok rahatsız etmiyor. Görüşüm net ama hafiften bir kuruluk var içime dert oldu ya. Birde birşey sorcam ben çok uzun bir süredir ağlamıyor ağlamamı gerektirecek bir durum olmadığı için arada bir ağlasam gözyaşım sıklaşır mı?

iste bu gibi soru ve sıkıntılarınız icin doktorunuza basvurmanız sizin yararınıza olacaktır...

• Arkadaşlar bugün göz muayenesi oldum ve doktor göz çapımın 8.9 olduğunu söyledi. Bende gözlükcüye gittim fakat 8.9 çapında üretim yapan kaliteli bir marka göremedim. Çalışanlardan biri 8.9 yerine 8.7 de alabilirsiniz bir sorun olmaz dedi ve Acuvue Advance marka lens sipariş ettirdim. Sorum şu göz çapımın 8.9 olmasına rağmen 8.7 de herhangi bir fark olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heriotza

Arkadaşlar bugün göz muayenesi oldum ve doktor göz çapımın 8.9 olduğunu söyledi. Bende gözlükcüye gittim fakat 8.9 çapında üretim yapan kaliteli bir marka göremedim. Çalışanlardan biri 8.9 yerine 8.7 de alabilirsiniz bir sorun olmaz dedi ve Acuvue Advance marka lens sipariş ettirdim. Sorum şu göz çapımın 8.9 olmasına rağmen 8.7 de herhangi bir fark olurmu ?

kaliteli bir markadan kastınız nedir ve neye gore kaliteli ?

alabileceginiz markalar arasında cok fazla alternatifiniz olmasa da sunlar;

Focus visitint DIA 14.00 mm.

Zeiss Contact Day 30 14.20 mm.

Zeiss gaz gecirgenligi daha yuksek ve daha konforlu bir alman markasıdı.. tavsiye ederim..
  • HERKES BİRŞEYLER YAZMIŞ AMA BENDE YAKLAŞIK 5 YILLIK LENS KULLANICISIYIM FAKAT PEK MEMNUN OLDUGUM BİR MARKA OLMADI GÖZ ÖLÇÜMLERİME UYGUN HEMEN HEMEN HER MARKAYI KULLANDIM FAKAT RAHATSIZ ETTİ MEMNUN KALMADIM ÇOĞUNDAN... ŞU ANDA ZEISS MARKASINI KULLANIYORUM.VE LENS KULLANMAYIDA ŞU OKUL BİTSİN BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÇOK MORALİM BOZUK GÖZLERİMİ MAHVETTİ İNANILMAZ DERECEDE DAMARLANMA YAPIYOR YANİ BENDE ÖLE OLDU GÖZLERİN HALİ ORTADA İŞTE BAKIN TEMİZDE KULLANDIM AMA MAALESEF

SAĞ GÖZ

SOL GÖZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 26 Eylül 2012; 15:30:02 >

• gözleri keşke spoilera alsaydınız

hocam öncelıkle alerjı testı vs yaptırdınız mı?

ikinci olarak 10 yıldan fazladır lens geçmişim var ve bence piyasadkı en eski marka ve en kötüsü!
    2 yıl kadar sacma bir doktorun tavsıyesı uzerıne kullandım.o devir bitti gecti gitti.hala kullanan varsada onun tercihi.su an artık daha kullanıslı modeller var.daha kuru yada su oranı daha yüksek.gozun yapısına uygun hangisiyse artık
    öncelıkle göz doktoruna bi git.burdan herkes ayrı telden bırsey yazar.sonra mumkunse lens dene.o kızarıklık baska sebeplerden dolayı da olabilir hocam
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.