Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Solüsyonlar hakkında bir sorum olacak deneyimli kullanıcılara:

Bazı solüsyonlarda lensin belirli aralıklarla ovalanarak temizlenmesi gerektiği yazıyor. Bazı solüsyonlarda ise ovalama gerekmemesi bir özellik olarak sunuluyor. Bu ovalama işleminin aslı nedir? Eskiden kalma birşey mi? Mesela 30 günlük bir lensi kaç sefer ovalamamız lazım? Yoksa riske girmeden ovalama gerektirmeyen solüsyon mu kullanmak lazım?

Teşekkür ederim, saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

Solüsyonlar hakkında bir sorum olacak deneyimli kullanıcılara:

Bazı solüsyonlarda lensin belirli aralıklarla ovalanarak temizlenmesi gerektiği yazıyor. Bazı solüsyonlarda ise ovalama gerekmemesi bir özellik olarak sunuluyor. Bu ovalama işleminin aslı nedir? Eskiden kalma birşey mi? Mesela 30 günlük bir lensi kaç sefer ovalamamız lazım? Yoksa riske girmeden ovalama gerektirmeyen solüsyon mu kullanmak lazım?

solüsyonların içindeki prospektüsde her gün ovalanması gerekir diyor fakat ben aylık lenslerimi ayda 3 kere ovalama işlemi yapıyorum o da yaklaşık bir dakikalık bir ovalama yani. ovalama gerektirmeyen solüsyon hiç kullanmadım opti auqa care solüsyonum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

Solüsyonlar hakkında bir sorum olacak deneyimli kullanıcılara:

ovalama gerektirmez yazan solüsyonlardada ovalamak gerekiyor
    ben bir süre ilk aldığımda ovalamadan kullanmıştım. ancak bir süre sonra lens gözünüze batmaya başlıyor.
    sebebini ise lensin üzerinde biriken proteinleri uzaklaştıramamaya bağlamıştım ben.
    günlük hafifte olsa ovalayıp öyle kullanıyorum ben. bir sıkıntı yaşatmıyor.
    her gün gerek varmı bilmem. ama alışkanlık oldu gibi
    saygılar bizden

• Teşekkürler arkadaşlar, o zaman ovalama gerektirmeyen solüsyonlara fazla para vermeye gerek yok. Orta karar bir solüsyon olabilir, sonuçta o kadar kişi sorunsuz kullanıyor. Haftada 1-2 sefer yapmaya başlamak lazım.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • 3 yıldır Purevision kullanıyorum ama nedense 1 kere bile ovalama ihtiyacı duymadım.Ovalama ne demek onu da bilmiyorum :) Lensi eline alıp solüsyonla yıkamaksa, elim pek hafif değil lense zarar veririm ki Purevision gibi sert bir lens kullanıyorum Freshlook felan kullansam elime aldığım an yırtarım herhalde...
  • solüsyon deyince akla hemen onun adı gelir başka tanımam kim ne derse desin

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***
  • bende almayı düşünüyoum sağ 3.00 sol 2.75 hiç bir bilgim yok bu lens konusunda millet diyo olm gece uyurken gözünde kalmış lens ameliyat etmişler falan doğrusu biraz korktum :D napim ne ediyim nasıl başliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

bende almayı düşünüyoum sağ 3.00 sol 2.75 hiç bir bilgim yok bu lens konusunda millet diyo olm gece uyurken gözünde kalmış lens ameliyat etmişler falan doğrusu biraz korktum :D napim ne ediyim nasıl başliyim

Lens uyurken gözde kalmaz,aksine dışarı atar.Ameliyatlık gibi bir durumda söz konusu olamaz.Siz uyurkende kullanayım derseniz,purevision lens(gece gündüz sürekli lens)kullanmanızı tavsiye ederim.Focus Night&Day sınıfının en iyisidir.

Ayrıca sağ ve sol göz numaralarının arasında 025 dioptiri farkı var.İki gözün içinde -275 olarak 1 kutu alıp kullanabilirsiniz.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakuza34 -- 7 Aralık 2010; 16:37:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yakuza34

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

bende almayı düşünüyoum sağ 3.00 sol 2.75 hiç bir bilgim yok bu lens konusunda millet diyo olm gece uyurken gözünde kalmış lens ameliyat etmişler falan doğrusu biraz korktum :D napim ne ediyim nasıl başliyim

Lens uyurken gözde kalmaz,aksine dışarı atar.Ameliyatlık gibi bir durumda söz konusu olamaz.Siz uyurkende kullanayım derseniz,purevision lens(gece gündüz sürekli lens)kullanmanızı tavsiye ederim.Focus Night&Day sınıfının en iyisidir.

Ayrıca sağ ve sol göz numaralarının arasında 025 dioptiri farkı var.İki gözün içinde -275 olarak 1 kutu alıp kullanabilirsiniz.
    Saygılar...

ayrıca ne kadara mâl olur çok zorlar mı beni ilk defa kullanıcam takması çıkarması temizlemesi falan

• İlk kullanıcılara uygun B&L soflens59 u önerebilirim.Lensi takıp çıkarmak çok kolay birşey değil.Fakat zamanla çok rahat takıp çıkarabileceksiniz.Alışıcaksınız.Temizlenmesi olarak da,lens kabının içinde küçük toz parcacıkları gördüğünüzde suyu ile yıkayacaksınız.Zor değil.Fiyatları minimum 26TL maksimum 49TL ye 1 kutu olarak alıp,3 ay kullanabilirsiniz.Gece gündüz sürekli gözde kalabilen lensleri ise,minumum45TL maksimum 65 TL ye alabilirsiniz.Ama ilk kullanıcılara pek önermeyiz.Soflensler yumuşaktır,göz pek yadırgamaz.Bu sebebten dolayı size sof59 u öneririm.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

Bu devirde gözlükle filan uğraşılmaz artık. Benim gözlerimde problem yok ama yine de arasıra lens takıyorum. Hem güzel oluyor takınca, sokakta bir bakan bir daha bakıyor

Benimkiler biraz pahalı ama olsun, güzel

Ben de alacağım bunun benzerinden ama yanlış hatırlamıyorsam $200 gibi bir fiyattı çifti.

• en fazla kaç numara lens oluyor mesela 6 veya 5 falan oluyor mu
  • Zaten yüksen numaralarda kullanmak daha iyi oluyor lensi. Optik kırılma daha az oluyor. Benim gözüm 5,25 miyop gözlüğe göre daha rahat ediyorum. Daha yüksek numaralar içinde lensler mevcut.
  • fiyatları ne kadar oluyor benimkide 5 civarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: seaseman

fiyatları ne kadar oluyor benimkide 5 civarında

fiyatlar numarasına göre farketmiyor diye biliyorum ben.
    yakuza34ün avatarındaki yazan siteden fiyatları inceliyebilirsiniz mesela
  • gözlükten daha ucuz o zmn güzelmiş
  • Her markanın belli numaraları var:Mesela Boucshlomb soflen38: -9.00 ve +4.00 e kadar üretimi var.Johnson&Johnson Acuvue Qasys -12.00 ve +8.00 e kadar üretim yapabiliyor.Farklı markalarda ise bu, -25.00 ve +25.00 e kadar yapılabiliyor.Numaralarda fiyat farkı olmuyor.Sadece markalarda fiyatlar değişkenlik gösterir.Daha da açayım :) soflens38 marka -1.00 numaralı lensin fiyatı ile -9.00 un fiyatı aynıdır.Dioptri farkı yoktur.

Hepinize saygılar...
  • Bugün Purevision'u araştırırken kendi sitesinde Purevision 2 HD modelini gördüm.Türkiye'de yok, daha net görüntü sağlıyormuş.

http://www.bausch.com/en_US/consumer/visioncare/product/softcontacts/purevision2.aspx

Yakuza34 bilgi verebilir misin bu lens hakkında Türkiye'de yok siz getirtebilir misiniz?

• 4 yıldır lens kullanıcısyım, tecrübelerim:

-elimi gözüme değdiremem diye korkmayın. mutlaka alışılıyor. ilk alırken yanımda arkadaşım vardı, optikte çalışan bayanla tam 1 saat uğraştık takmak için. arkadaş da baya dalgasını geçti, madara oldum. =) en sonunda gözün hassasiyetini azaltan bir damla varmış. onu damlattı, göz kırpmalarım yavaşladı ve takabildik. 1 hafta içinde takmaya çıkarmaya alıştım.

-lens alma planınız varsa mutlaka göz doktorunuza söyleyin, reçeteyi ona göre yazsın. 0.25 numara daha küçük yazılıyor lens için sanırım.

-sosyal güvenceniz varsa ve optikçiyi kafalamayı başarırsanız sanırım 40 tl indirimli alabilirsiniz. normalde sgk'nın gözlüğe ödemesi var. optikçiler gözlük satmış gibi gösterip size indirimli verebiliyorlar.

-tanıdık lensçi bulabilirseniz baya indirim oluyor.

-internetten de çok ucuz oluyor. hatta lens solüsyonu gibi eşantiyonlar da oluyor.

-mutlaka eşantiyon lens solüsyonu bulabilirsiniz. çok zorda kalmadıkça solüsyona para vermeyin =)

-ben astigmatlı gözler için olan torik lens kullanıyorum bir gözüm için. diğer gözüm de miyop. numaralarım çok büyük değil. torik lensler yüzde 30 falan daha pahalı oluyor.

-ilk lenslerim acuvue 2 idi. her akşam yatmadan çıkarıyordum.

-sonra purevision kullanmaya başladım. geceleri çıkarmadım ve çoğu zaman 1 aydan uzun kullandım. bana mısın demedi. arada kuruluktan dolayı batma hissi oluyordu, gözüme solüsyon damlatıyordum. ayrıca çok uykulu olduğum, zor uyandığım sabahları gözümü çok ovuşturunca lensim kayıyordu ve çoğu zaman gözümden çıkıyordu.

-şu sıralar acuvue oasys kullanıyorum. kuruluk ve gözden çıkma gibi bir sorun yaşamadım. fakat purevision'ların aksine bunlar gözde biraz daha belli oluyorlar. olsun dert değil. çok memnunum diyebilirim.

-eğer çanta taşıyorsanız yanınızda bir adet lens kabı ve küçük boy solüsyon taşıyın. lens gözünüzden düşerse harap olmayın =)

-lens solüsyonuna alternatif bir sıvı da tükürüktür. lens gözden düşmüşse ve solüsyon yanımızda yoksa lavabo bulana kadar ağzımızda taşıyabiliriz. kurumasına izin verirsek lens zarar görebilir. suyun içinde saklandığı zaman da şişme ihtimali var. böyle bir durumla karşılaşıldığında kulağa iğrenç de gelse lensi ağza atmak iyi bir çözüm. uygun bir lavabo bulduktan sonra gözümüze takabiliriz. tabi ağzımızı çalkalayalım ve lens solüsyonu bulur bulmaz lenslerimizi gözümüzden uzaklaştıralım.

-herkesin göz yapısı farklıdır. kiminin rahat ettiği lens, diğerinin gözlerine batabilir. kimi 1 ay zor kullanırken kimisi 3 ay kullanır bir şey olmaz. o yüzden bu lens tavsiyelerini çok da dikkate almayın. elbette fikir edinmek açısından gayet yararlı öneriler ama yine de siz lens seçerken ilk önce doktorunuza danışın.

-"ben 2 ay kullandım bir şey olmadı", "yatarken hiç çıkarmıyorum, bir şey olmuyor", "yere düştü ağzıma attım, sonra gözüme taktım bir şey olmadı" gibi söylemler kişiye hastır. kendim için konuşuyorum, gözlerim konusunda hiç hassas değilim ve şu ana kadar hiç bir şey olmadı. fakat oldukça çok özen gösterip lenslerle ilgili şikayet yaşayan tanıdıklarım da var. o yüzden herkesin lens kullanma biçimi de kendisine hastır. kullandıkça kendisi öğrenir. o yüzden örneğin birisi size gelip aldığınız lensin kutusunda 1 aylık yazmasına rağmen 2 ay idare ettiğini söylerse itibar etmeyin. herkesin göz hassasiyeti farklıdır. gece çıkarmak için de aynısı geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Bugün Purevision'u araştırırken kendi sitesinde Purevision 2 HD modelini gördüm.Türkiye'de yok, daha net görüntü sağlıyormuş.

http://www.bausch.com/en_US/consumer/visioncare/product/softcontacts/purevision2.aspx

Yakuza34 bilgi verebilir misin bu lens hakkında Türkiye'de yok siz getirtebilir misiniz?

Yunus beyle telefonda görüşüp bilgi verdim.Buradan da diğer arkadaşlara bilgi vereyim;
    Bu lens Purevision HD üretimi yeni olan bir lenstir.Ülkemizde satışı henüz yoktur.Fiyatı da haliylen belli değildir.Ülkemize gelmeside yaklaşık 2-3 ayı bulacaktır.Diğer lenslere göre avantajları,bouschlomb un en büyük eksiği olan göz kuruluğunu önlemek ve daha net bir görüş sağlaması..UV korumasıda geliştirilmiş.
    Ürünün satışı olduğu zaman buradan bilgilendirme yapacağım.
    Hepinize saygılar...

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.