Şimdi Ara

Split push ile nereye kadar çıkılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru başlıkta. Bilen çilingir abilerimden cevap bekliyorum

• Split ile oyunu bile bitirebilirsin 5 preysenız taktik baya iyi oluyor ama genelde senın takımın fight zorlar 4v5 sonra report --- team fight gelmedi olur tp ile split diyorsan bir lane in rakibe pushlar takımın midde baron vision alır oralarda bekler (mavi takımsan genelde middeki redi geçmezsin) splitte siege alırsın inhib e yönelirsen zaten bir yada iki kişi sana gelir sen hayırdır demeye genelde toplane split yapar karşısınada toplane gider ikiside aksi durum yoksa tanktır zaten adam ignorelar inhibe focuslar işte olay burda eger rakip 4v4 ken bir kişi daha senın adamını kovalamaya giderse 4v3 ya fight zorlar takımın yada toplanein barona tp atar o inhibi tutmaya gıden 2 kişidede tp yoksa 5v3 baron vs bir sürü senaryo var ama split ile oyun bile bitirilebilir

özet : karşı rakibin çeşmeye kadar
  • Clg takimina kadar (Darshan) ama takiminin sana gore oynayıp maci satmamasi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PagRyze kullanıcısına yanıt
    split pusha ayrık ittirme diyorlar ya bızım burda aylık ittirme diyenler vardı her ay ittirirsek lane uygun olur mu ? xdxd
  • Backdoorla oyunu bile bitirirsin.
  • Takimin sana ihtiyaci olmadan yeterli wavecleara, engage ve disengage sahip olmasi gerekir. Soloqda bu taktik olmaz.

• Eloya bağlı, düşük eloda farketmedikleri bile oluyordu(lan ne çamur elodaymışım).

Ama şöyle şimdi senin takımın 4v5 kalıp adamları oyalıycak fight girmiycek. Base attırmıycak nexusa kadar yardıysan.

Bence 1 pre bul kombo yapacak meta şampiyonları alın. Atıyorum jarvan ve miss fortune/velkoz/yasuo. Gragas yasuo. O fight illa yapılacak çünkü

• PagRyze kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmak için girdim başlığa üzüldüm şu an
  • soloqda olmaz o iş 4v5 tf girip ölürler reportları sen yersin
  • SoloQ'da zor o iş, takımın mutlaka sana uyum sağlaması lazım.
  • kimse de yazmamış

soloqda olmaz takımın sana ayak uydurması lazım
  • Tam tersi mantıkla düşünürsek sen dürten bir şampiyon bile alsan senin dürtmene izin vermeyen takım sana split yapma şansı mı verir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsignAce

split pusha ayrık ittirme diyorlar ya bızım burda aylık ittirme diyenler vardı her ay ittirirsek lane uygun olur mu ? xdxd

aykırı ittirme diyen gördüm
  • Kimse de dememiş SoloQ da split falan ne iş?
  • tr serverında savaşmadan gold ligini bile zor geçersin bana kalırsa. Her seferinde kendini bi fightın ortasında buluyorsun zaten. Split diye bi olay kalmadı bana göre ama uzun zamandir elmas aşağısındaki liglerde oynamadim. O yüzden sadece champlara göre split yap. Karşı takımda assassin veya sağlam gapcloser ı olan bruiser champlara bariniyorsa split yapman çoğu zaman oyun kaybettirir. Bence mid lane oynacak pre bul hızlı wave clear yapabilen champ seçsin sende güzel split yapabilen (ör:udyr,jax,fiora,shyvana vb.) gibi champlarla dia 3 e kadar yolun var. Geri kalan elolara tamamen snowball champlari hakim. Zaten dia 3 ten sonrasında oyun bilenler ve bilmeyenler arasında geçiyor. Eğer herhangibir takımda bilgisiz veya tecrübesiz oyuncu varsa hemen kendini belli ediyor ve bu oyuncu mid veya top lanede oynuyorsa hemen feedliyor veya hiçbir şekilde oyun boyunca is yapamiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gretch kullanıcısına yanıt
    mesela en son topa tryndamere aldım, karşımda alistar vardı. Koridorda inanılmaz bir üstünlük kurmadım, ancak dakik 10'dan sonra totemli bir şekilde deli gibi pushlamaya başladım. Alt koridor kaybediyordu, benim koridoruma ise durmadan karşı midlaner/orman geliyordu. Totemli oynadığım için tabiki de kesemediler. Takımım da bunun sayesinde 3v4 fight girip çok rahat kazanıyordu. ****ri eksik olduklarından dolayı çok rahat alıyorduk. Yanlızca 1 buçuk dakikalığına alistar tp attı, ben de o ara 2 buçuk turret indirdim. Daha sonra karşı botlane de bana gelmek zorunda kaldı, takımım da midden turretları indirdi ve oyunu çok rahat kazandık. silver 1 elo

• tryndamare baya iş yapar ama oyunu öğrenemeden kalırsın kardeş. Tek isteğim farklı champlari da dene. Oyun kazaniyosan sorun yok. Fakat oyun kaybetmeye başladığın an (ör:30 maçta 20 lose) başka bir şeylere yönel. Zamanında udyr ve shaco ile çok fazla split denemiştim. İki heroyu da 100+ defa oynadim ve hiçbir işe yaramadı . Fazladan 1-2 küme atladim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gretch -- 29 Temmuz 2016; 23:01:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Split bilmem ama xkeke backdoor cok guzel oluyor . RIP XKEKE RIP O MAC SONU SEVINCI RIP O GUNLER

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR => Elmas 2 78LP
    EUW> Elmas 4 28LP

• Şans işi. Hele TRde 4v5 fight girmek zorunda kalınıyor report sen yiyorsun.
    Bazen 4v5 kule altı şekilde tf alan oluyor, şanslı oluyorsun yarıyorsun inhiye kadar. Bazende tam tersi oluyor küfürü sen yiyip reportlanıyorsun.

Bu durumlarda en azından bir preye ihtiyacın var.

Sivir, Twisted Fate, Orianna, Ahri falan ne bileyim böyle çok rahat tek severde minyon dalgasını temizleyecek bi şampiyon kesin şart. Kule altı belki şans eseri tf alınır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.