Şimdi Ara

VIEWSONIC 23.6' VX2457-mhd AMD FreeSync™ 75 Hz 1.4MS (alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz aylarda bir konu açmıştım ön bilgi alabilmek adına ama şuanda tam olarak tavsiye ye ihtiyacım var yarın akşam monitör alacağım vatandan 2 monitör arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz

1. Seçenek VIEWSONIC 23.6" VX2457-mhd, açıkcası uzun araştırmalarımdan sonra gönlüm hala bu monitörden yana 350nit ekran parlaklığı ve 75hz yenileme hızıyla ihtiyacımı tam olarak karşılıyor

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-6-vx2457-mhd-amd-freesync-1ms-gaming-monitor.html

2.Seçenek SAMSUNG 23.5" LC24F390FHMXUF, bu modelini vatanda yeni gördüm ilgimi çeken yanı ise curved oluşu, farklı bir deneyim olabilir bir diğer ilgimi çeken kısmı ise kontrast oranının 1.seçenek olan Viewsonicden iyi olması bunun - leriide var tabi 4ms olması, ve parlaklığın 250nit olması ve tabiki de fiyatının 80 tl daha fazla olması ama samsung ismi bu fiyat mevzusunu es geçirtebilir..

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-23-5-lc24f390fhmxuf-curved-monitor.html#ozellikler

dediğim gibi gönlüm 1.seçenekten ama bilgili arkadaşların yorum ve tavsiyelerini çok isterim.

Bunların yerine yine aşşağı yukarı aynı ayarda freesyncli başka monitör bilen varsa önerebilir.

Bu akşam alacağım 27.07.2016

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiilimAdamı -- 1 Ağustos 2016; 13:58:10 >

• ürünlerden birini aldın mı bilemem ama Samsung görsel olarak daha şık duruyor ama Viewsonic hem daha ucuz hem de 1ms olma özelliği var.
    Ben olsam samsung alırdım ama marka önemli değil dersen, ki viewsonic de fana bir marka değil.
  • BiilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Naptın hocam ben de vx2457 almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kaç aksilik nedeni ile henüz alamadım, bu akşam alıcam inşl. akşam 7 gibi forum istanbulda ki vatandan alacağım viewsonic olanı, aldığımda ufak bir incelemeden sonra sizi haberdar ederim bu konu altında, hatta ufak tefek testlerde yapmaya çalışacağım yine bu konu altında paylaşırım testleri.
  • Hayırlı olsun şimdiden, testleri merakla bekliyorum. Her ne kadar ben Samsung olanı alırım desem de Viewsonic daha avantajlı hem fiyat, hem de özellik olarak.
  • arkadaşlar monitörü aldım 2 gün oldu, hafta sonu oyun oynamaktan hiç test gibi şeyler yapamadım açıkcası ne gibi testler yapacağımıda bilmiyorum ama genel olarak TN panel olmasına rağmen renkler çok iyi ve 350nit parlaklıkta çok canlı duruyor görüntüler freesync özellikle FPS tarzı oyunlarda(CSGO) resmen ben buradayım diyor aynı şekilde düşük input lag yine FPS tarzı oyunlarda hissettiriyor, yani benim bundan önceki monitörüm 900pixel kötü bir monitördü ondan buna geçince dediklerimi hissedebildim. technopat ve teknoseyir de bu monitörün incelemelerini üstadlar çok güzel yapmış zaten o sebeble benim yorumum bukadar. yinede merak ettiğiniz bir konu varsa deneyebilirim.

Edit: bu arada arkadaşlar malesef vatan bilgisayarda bu monitörden kalmamış, yani var ama bütün hepsi teşirmiş malesef, bende o sebeble adeks storeden açılmamış kutulu olarak aldım ve ellerinde ki son üründü onuda ben aldım umarım vatana ve adeks store ye tekrar stok gelir. monitör tam orta sınıf fp bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiilimAdamı -- 1 Ağustos 2016; 14:01:10 >

• Hayırlı olsun arkadaşım, sorunsuz kullanırsın uzun süre inşallah.
  • Bahattin Abi B kullanıcısına yanıt
    Onun orjinali "ne yaptın" güzel türkçemizi güzel kullanalım
  • hayırlı olsun kardeşim. 2 gün önce ben de kardeşini aldım VX2573.. :)
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.
  • Güle güle kullan bende yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ama internet olmadığı için online oyunlarda deneyemedim bunun dışında güzel bir monitör gözleri yormuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim sende güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiilimAdamı

teşekkür ederim sende güle güle kullan

Hocam rahatsız edicem ama bende bu monitörü almayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntısı yoktur inşallah.Bu arada hd7870xt ile kullanacağım 1080pde sıkıntı yaşatır mı ?
  • death5454 D kullanıcısına yanıt
    kesinlikle tavsiye ederim hocam monitörden memnunum, hiç bir sıkıntısını görmedim. kartın freesync destekliyorsa birde şahane oluyor oyunlar, desteklemese bile alınır sonuçta ekran kartı sürekli güncellenen birşey. ne kadar oldu ben monitörü alalı hatırlamıyorum ama ozamanlar bu fiyata bu özellikleri veren monitör yoktu hala öyledir büyük ihtimal 2 ay oldu olmadı ben alalı. sadece ilk başka gözüme çok parlak geldi monitör, parlaklığı fullde 1 hafta sonra alıştı gözüm yormuyorda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiilimAdamı

kesinlikle tavsiye ederim hocam monitörden memnunum, hiç bir sıkıntısını görmedim. kartın freesync destekliyorsa birde şahane oluyor oyunlar, desteklemese bile alınır sonuçta ekran kartı sürekli güncellenen birşey. ne kadar oldu ben monitörü alalı hatırlamıyorum ama ozamanlar bu fiyata bu özellikleri veren monitör yoktu hala öyledir büyük ihtimal 2 ay oldu olmadı ben alalı. sadece ilk başka gözüme çok parlak geldi monitör, parlaklığı fullde 1 hafta sonra alıştı gözüm yormuyorda.

baktığım kadarıyla desteklemiyormuş benimki ama problem değil.Seneye ya da kışın değiştirip 470-480'den birini alacağım.1368X768 monitör kullandığım için bana muazzam gelecektir umarım.Tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam.

• death5454 D kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam darısı sana
  • Kac para verdin?

Monitorle goz aran kac m?

Edit:Ekran kartim rx460.Freesync destekli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagece25 -- 7 Eylül 2016; 1:17:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • H.o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karagece25 kullanıcısına yanıt
    690 TL idi ben kartla aldığım için 720 civarına geldi, şimdi ki fiyatlarını bilmiyorum. rx460 freesync destekliyor.

@donanımhaber kullanıcısı sağol dostum.
  • Merhaba, bende viewsonic vx2457 monitöründen aldım. Freesync destekli rx470 ekran kartımı dark marka Displatport kablosu ile bağladım. Monitörden displayport 1.2 ve freesync i aktive ettim, oyunları 75 fps e sabitledim ama freesync farkı göremedim. Siz nasıl freesync özellliğinden faydalanıyorsunuz? Ayrıca ekranı salladığım zaman ekranın orta bölümünde küçük sallantı oluyor sizdede böyle bir şey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ölücüadam -- 19 Eylül 2016; 13:05:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.