Şimdi Ara

F ve Q klavye ayarları nasıl yapılır???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
233.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Xp işletim sisteminde F olan klavyeyi sisteme nasıl kabul ettirmem gerekiyor. Klavyenin sürücüsü yok. İşletim sisteminde hangi ayarlara girmem gerekiyor. ????

• denetim masasından yapabilirsin
  • Denetim masası klasik görünümde ise Bölge ve dil seçeneklerine gel sonra yukarıdan dilleri seç ve Ayrıntılara tıkla gerisini yaparsın zaten
  • ok. bölge ve dil seçenekleri bölümünden yapılabiliyor. Teşekkürler arkadşlar...
  • f gibisi yok...

q filam hikaye
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

f gibisi yok...

q filam hikaye

tamam f güzel oyun oynarken ne halt yiyecen tek tek değiştirecemi tusları hadi bakam söyle
  • yok abi ne f i yaaaa
    wallaha q gibisi yok
    ama alışana göre
  • bzde Q klavyeyi F e ayarlıyacağız ama bulamadık birtr türlü yaw harfleride ona göre dizeceğiz bi el atın şu işe
  • Ne varsa q da var:)
  • islertim sitemin ıngılızcemı turkcemı hocam..
  • Denetim Masasından yapabilirsin. Dil ayarları klavye ayarları falan var. XP biraz karışık 98 göre bu açıdan.

Bazı arkadaşlar sırf mesaj sayısı artması için boşa mesaj yazıyor. Gırgıra çeviriyorsunuz bu ne ya. Bende zannediyorumki bu başlığa aşırı bilgililer giriyor.
  • arkadaş demekki f yi on parmak kullanıyo onun için kullanmak istiyo bende fyi on parmak kulladığım için böyle yazı yazarken dil çubuğundan fye çeviriyorum ne uğraşcam q ile zaten yeni bir program çalıştırdığın zaman bilgisayar onu direkt q klavye ile algılayo sen ayarı yapsanda her program açtığında q ya döner ayar onun için dil çubugunu her zaman aktif tut...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

f gibisi yok...

q filam hikaye

dvorak gibisiyok digerleri hikaye...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aydın55

arkadaş demekki f yi on parmak kullanıyo onun için kullanmak istiyo bende fyi on parmak kulladığım için böyle yazı yazarken dil çubuğundan fye çeviriyorum ne uğraşcam q ile zaten yeni bir program çalıştırdığın zaman bilgisayar onu direkt q klavye ile algılayo sen ayarı yapsanda her program açtığında q ya döner ayar onun için dil çubugunu her zaman aktif tut...

bilgisayarda varsayılan giriş dilini türkçe f olarak ayarlanırsa veya bilgisayara xp kurarken bölge ve dil seçeneklerinde klavye f olarak tanıtılırsa bu aşamadan sonra kurulacak programlar klavyeyi türkçe f olarak görüyor,

f klavyeyi tanıyalım, (internetten alıntıdır)
    20 Ekim 1955'te standart Türkçe klavye olarak kabul edildi. Gümrük mevzuatına eklenen bir madde ile de ithal edilecek tüm daktiloların bu standarda uyması zorunlu hale getirildi. 1974 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından da zorunlu standart olarak kabul edildi. TSE'nin 1978 ve 79'daki düzenlemeleri bilgisayarları da içine alacak niteliktedir. 'İki elle kullanılan alfanümerik klavyelerin temel düzeni' başlıklı bu standartta önemli bir de bölüm vardır. 'Klavyedeki tuş sayısı ne olursa olsun, şekildeki Türk Alfabesi harflerinin ve rakamlarının yerleri değiştirilemez. Diğer tuşların yerleri ve üzerindeki bilgiler önceden belirtilmek ve şekildeki yerleştirime uygun olmak kaydıyla düzenlenebilir' demektedir.

(internetten alıntıdır)
    1955'ten itibaren uluslararası daktilografi ve steno yarışmaları başlamıştı. Hemen biz de başvurduk ve 1956'da dahil olduk. Öğrencilerim bu şampiyonalarda 28 defa Dünya Birincisi oldular. Bu birinciliklerin 14'ünde Dünya Rekoru kırıldı. Hatta Fransızlar itiraz etmişlerdi ilkinde, 'Türkler yarışma için özel olarak tertip edilmiş bir klavye kullanıyorlar' diye. 6 saat süren tartışmalardan sonra, Fransızlara 'siz de yapın o halde özel bir klavye' dediler.

arkadaşlar daktilolar Türkiye'ye f standart klavye düzeni ile giriyor, yurtdışından gelen apple firmasının mac bilgisayar sistemleri sadece f klavye ile geliyor, diğer bütün bilgisayarlar q klavye ile giriyor Türkiye'ye, isteğe bağlı olarakta pc'lerde f klavye kullanılıyor, f klavye türklere ve türkçeye özgü bir klavyedir, ben 10 parmak klavye kullanan birisi olarak f klavyenin çok yaygın olmamasına üzülüyorum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stresss -- 15 Kasım 2005, 15:29:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecom86

yok abi ne f i yaaaa
    wallaha q gibisi yok
    ama alışana göre

bana bak eco ya lı yu lu konusma hacı. kırarım bitarafını
  • Arkadaşlar benim klavyemde F tuşları, F tuşlarının altındaki rakam tuşları ve ctrl tuşu çalışmıyor yardımcı olursanız çok mutlu olurum.2 gündür bunla uğraşıyorum çözemedim klavye ayararına giriyorum ordanda yapamıyorum xS Şimdiden teşekkür ederim
  • Bazen işletim sistemi kurumlarında soruyor format atarken oradan da yapabilirsiniz.Fakat bir PC görmüştüm , F klavye bir türlü Q'ya çeviremedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 8 Temmuz 2010; 15:18:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur249

quote:

yok abi ne f i yaaaa
    wallaha q gibisi yok
    ama alışana göre

oww kavga cıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CayaBisküviBandırdım

quote:

Orijinalden alıntı: sungur249

quote:

yok abi ne f i yaaaa
    wallaha q gibisi yok
    ama alışana göre

oww kavga cıktı

Kahveden arkadaşları toparlayıp geleyim hemen...

• klavyede F tuşları F tuşları altındaki raka tuşları ctrl tuşu çalışmıyo nasıl çözebilirim arkadaşlar bilen varsa yazsın nolur xS
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.