Şimdi Ara

Digiturk Davaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

* 2012 Ağustos ayında Digitürk şirketinin İzmir'de hukuki işlemlerini takip eden avukatlık bürosundan borcum olduğuna ve ödemezsem haciz geleceğine dair mesaj aldım. İnanılmaz şaşırdım çünkü hayatımda hiç bir zaman Digiturk abonesi olmadığım gibi evimde televizyon bile yok ( Hala da kullanmıyorum. )

* Mesajı atan büroyu arayarak oradaki ilgili avukat bayana durumu açıkladım ve borç evrakını fax çekmesini istedim.

* Gelen faxda aboneliğin 2011 haziranda başladığı, 3 ay kullanılıp hiçbir faturanın ödenmediği, yaklaşık 200'ü faiz toplam 650 TL borç biriktiğini, 2011 Eylül ayında Digitürk'ün aboneliği kapattığı fakat faiz işleterek şahsıma yaklaşık 1 sene sonra ulaştığı ile birlikte üyelik adresi olarak hiç bulunmadığım, varlığından haberim olmayan İzmir'in alakasız bir semtinin gösterildiğini gördüm.

* Avukatlık bürosunu tekrar arayarak avukat bayana borcun benim olmadığını söyledim. Avukat bayan saolsun birkaç şey sorduktan sonra tedirgin olmamamı, bu tür şeylerin yaşandığını, zaten başvuru formunda anne kızlık soyadının da doğru olmadığını belirterek not aldığını ama çok bir şey yapamayacaklarını söyledi.

* Bunun üzerine büronun bana yolladığı faxta abonelik sözleşmesini yapan bayiyi aradım fakat bayinin kapandığı bilgisine ulaştım.

* Avukat arkadaşıma giderek savcılıkta suç duyurusunda bulundum.

* Suç duyurusundan yaklaşık 2 ay sonra Digiturk icra takibi yolladı ve bu icra takibine, savcılık suç duyurusu örneğiyle birlikte yasal süresi içerisinde itiraz ederek, itirazımızın bir örneğini de orada teslim ettiğimiz memur arkadaşa tarih attırıp kaşe imza yaptırarak teslim aldık ve tüm bu evrakları hala muhafaza etmekteyim.

* Aradan 4 sene geçti, geçen ay girdiğim e-devletten tesadüfen şirketler kısmına girdim ve Digiturk borcunun silinmediği, hatta faiz işletilerek 2.000 TL'yi geçtiğini gördüm. Haliyle epey sinirlendim. Aradan geçen 4 yılda itirazımıza karşı hiçbir dava açılmadı, hiç bir işlem yapılmadı ama faiz işlemeye devam ediyor.

* Beni asıl kaygılandıran nokta evlilik hazırlığındayım ve hepinizin malumu kredi çekmek durumundayım. Bu borcun bankalar nezdinde sorun çıkarmaması ve evleneceğim insanın da hem yanlış bir intibaya kapılmaması hem de tedirgin olmaması için artık bu borcun tamamen Digiturkten ve kayıtlardan sildirilmesi için ne yapmam gerekir?

* Yardımcı olan arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun. Umarım kimsenin başına bu tarz şeyler gelmez, şirketler de bayilik verdiği insanlara dikkat eder, bu tür olaylar yaşanmaz.

Tavsiyeler:

1) Kimsenin başına gelmemesi için yazayım arkadaşlar, savcı beyin suç duyurusu yaparken tavsiyesi her ne konuda ve hangi şirkete olursa olsun Kimlik Kartınızın fotokopisini verirsen üzerine kimlik bilgilerinize değecek şekilde "xxxx şirkete xxx işlemi yapılması için verilmiştir" ibaresi yazılması arkadaşlar. Bunu özelikle belirtti.

2) Muhakkak bir E-DEVLET hesabı oluşturun ve belirli aralıklarla şirket kısmını kontrol edin.

3) Anladığım kadarıyla Anne kızlık soyadı bu tür şeylerde önemli olabiliyor, malum kimlikte yazmayan tek bilgi, mümkün mertebe paylaşmayın.

Saygılar.

• geçmiş olsun. anlaşılan bir nedenle senin kimliğin fotokopisine ulaşmışlar sonrada üyelik başlatmışlar. işin ilginci bunu yapan adam neden DT üyeliği başlatsın ? neden başka bişey değil. o yüzden bence o bayide bir sorun var. o yüzden mahkeme sürecini hızlandır ve faizle ödeme o parayı. savcı beyin 4 senedir senin şikayetine binaen ne yaptığını sor soruştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avukat arkadaşım geçenlerde baktı, açtığımız dava sanırım şu an faili meçhul görünüyormuş. Bayii sahibine ulaşılamamış ya da ben böyle anladım. Bir gelişme yok yani.
    Bu benim için çok önemli değil çünkü ben suç duyurumu yaptım, gerisi yargı ve emniyetin işi.

Benim asıl sorunum diğer icra davası. İtiraz etmemize rağmen hem karşı tarafın itirazımıza dava açmaması, hem de faiz işletmeye devam etmesi.

Bu konuda ne yapabilirim?

*Sistemin sorunu zaten bayiler hocam. Bayilerin üye yaptıkları insan başına prim almaları ve emin olmayan böyle insanlara bayilik verilmesi.

Saygılar.
  • Yalandan digitürk bayisi açmışlardı senide kandırmaya çalışıyorlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1717 1 kullanıcısına yanıt
    Faili meçhul diye bir şey olamaz. O bayinin ticaret sicil'de ve vergi dairesinde kaydı vardır. Digiturk'te de kaydı vardır. Savcılığın oralardan bilgi almasını isteyin.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.