Şimdi Ara

Laptop a klavye bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
59.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ben bugün yeni bir klavye aldım laptop um için ancak çalıştıramadım. Laptoplara ek klavye bağlamak için neler gerektiğini anlatabilirseniz sevinirim.
    Simdiden teşekkürler.

• aldığın klavye ps/2 (yuvarlak uçlu) mu yoksa usb mi (dikdörtgen uçlu)?
    Ona göre cevap verelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybsert

aldığın klavye ps/2 (yuvarlak uçlu) mu yoksa usb mi (dikdörtgen uçlu)?
    Ona göre cevap verelim...
    Aslında hangisi olduğu fark etmez, her ikisi de bağlanır girişi varsa. Ancak bazıları driver istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanpac

Aslında hangisi olduğu fark etmez, her ikisi de bağlanır girişi varsa. Ancak bazıları driver istiyor.

Alıntıları Göster
    A4 KL 7MU. USB girişini kullanıyorum. Aslında ikiside var klavyedeki usb girişine mouse umu taktığımda mouse çalışıyor yani klavye çalışıyor. Fakat laptop un klavyesini kaldırıp yeni klavyeyi tanıtamıyorum. Driver ını internetten indirip kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilmali -- 26 Ocak 2007; 21:06:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilmali

A4 KL 7MU. USB girişini kullanıyorum. Aslında ikiside var klavyedeki usb girişine mouse umu taktığımda mouse çalışıyor yani klavye çalışıyor. Fakat laptop un klavyesini kaldırıp yeni klavyeyi tanıtamıyorum. Driver ını internetten indirip kurdum.

Alıntıları Göster
    Hocam usb ise sürücü yüklemek çözmeli aslında mouse takmadan denediniz mi pekii?
    Aygıt yöneticisinde klavyeyi takıp çalışmadığında bilinmeyen aygıt vb. ya da sarı ünlem ssarı soru işareti vb. var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybsert

Hocam usb ise sürücü yüklemek çözmeli aslında mouse takmadan denediniz mi pekii?
    Aygıt yöneticisinde klavyeyi takıp çalışmadığında bilinmeyen aygıt vb. ya da sarı ünlem ssarı soru işareti vb. var mı?

Alıntıları Göster
    Sorunlu aygıt görünmüyor. LAptopun sürücüsünü kaldırdığımda yeniden başlatıp yine laptopun sürücüsünü yüklüyor.
  • quote:

Sorunlu aygıt görünmüyor. LAptopun sürücüsünü kaldırdığımda yeniden başlatıp yine laptopun sürücüsünü yüklüyor.

Alıntıları Göster
    notebooka hiç bir şey takılı olmadan xp'ni aç hocam. sonra klavye takılı değil iken usb driveri setup ya ve kurulum tamamen bittikten sonra klavyeni usb portuna bağla senden tekrar driver isterse eğer indirdiğin driveri listeden yada belirli bir konumdan yükle seçeneğini seçerek göster ve kursun bir de bu şekilde dene hocam. kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbselim

notebooka hiç bir şey takılı olmadan xp'ni aç hocam. sonra klavye takılı değil iken usb driveri setup ya ve kurulum tamamen bittikten sonra klavyeni usb portuna bağla senden tekrar driver isterse eğer indirdiğin driveri listeden yada belirli bir konumdan yükle seçeneğini seçerek göster ve kursun bir de bu şekilde dene hocam. kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Denedim ancak bu da olmadı.
  • quote:

Denedim ancak bu da olmadı.

Alıntıları Göster
    Klavye usb ve hiç çalışmıyor mu? Laptopın klavyesini neden kaldırdığını anlayamadım. Son durumu bi özetlermisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramerturk

Klavye usb ve hiç çalışmıyor mu? Laptopın klavyesini neden kaldırdığını anlayamadım. Son durumu bi özetlermisin?

Alıntıları Göster
    Klavye hem usb hem ps/2 yi destekliyor. Klavye çalışıyor bunu şurdan anladım. Klavye üzerinde usb girişi var ve klavyeyi laptopa bağlayıp mouse umu da klavyeye bağladığım zaman mouse çalışıyor ancak laptopun klavyesi çalışıyor yeni aldığımın tuşlarını kullanamıyorum. Ben ikisi aynı anda çalışmayabilir düşüncesiyle laptopun klavyesini kaldırmayı denedim fakat yeniden başlattığımda bilgisayarımı yine laptop klavyesini yükledi. Sonuç olarak yine laptopun klavyesi çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vigarista

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bir laptoba iki klavye bağlanmaz. Yani imkansız. Mantıksız. Bilimsel değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmedya

Alıntıları Göster
    mantıksız diye bir şey yok arkadaşlar yapması gereken şey PS/ 2 olan yeşil kablolu yuvarlak uclu kabloyu usb yere takmak onuda bir ara kablo sayesinde yapabilir. ben de de suan bu sorun var laptop ta PS/2 baglantı noktası olmadıgı için bu kabloya kaldım laptopa klavye taktıkgında 2klavyede normal olarak çalışmaktadır :=)) ama bu işten bilen kişi konuşmuş olsa daha az muhabete girmiş olurdunuz. konuz uzamazdı.
  • quote:

Peki sorarım sana neden eski laptoplarda ps2 girişi oluyordu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnypc

quote:

Peki sorarım sana neden eski laptoplarda ps2 girişi oluyordu?

Alıntıları Göster
    arkadşaım bağla usb de görmüyosa eğer bıos tan sub connettor enebled usb mause eneble bunları bulup yapmalısın driverle ilgili bişey olcağını sanmıyorum ps/2 zaten driver istemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımhayaletı

arkadşaım bağla usb de görmüyosa eğer bıos tan sub connettor enebled usb mause eneble bunları bulup yapmalısın driverle ilgili bişey olcağını sanmıyorum ps/2 zaten driver istemez

Alıntıları Göster
    peki arkadaşlar bi arkadaşım laptop a harici klavye taktığında laptop un komutları algılamada geciktiğini söyledi bu doğrumu oyun oynamak için klavye kullanacağım ve bu sorun benim için oldukça önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisoner

peki arkadaşlar bi arkadaşım laptop a harici klavye taktığında laptop un komutları algılamada geciktiğini söyledi bu doğrumu oyun oynamak için klavye kullanacağım ve bu sorun benim için oldukça önemli

Alıntıları Göster
    mause ve klavyeleri dönüştürücü PS 'ler var onları alıp kullanabilirsin kardes.
  • quote:

gel ben 4 tane klavye bagladım nasıl olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phesix

quote:

gel ben 4 tane klavye bagladım nasıl olacak?

Alıntıları Göster
    harici klavye kullanırken algılamada gecikme oluyo mu olmuyo mu ?
  • halilmali H kullanıcısına yanıt
    konuyu hortlatmak gibi olacak ama googleda aradım ilk cevap bu konu geldi, sizin klavyenin usb kablosu sadece klavyenin üzerindeki usb slotu çalışsın diye aynı tarzda bir klavyem var ondan biliyorum. Klavyenin çalışması için PS/2 yi bağlaman gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProWrPlayer

konuyu hortlatmak gibi olacak ama googleda aradım ilk cevap bu konu geldi, sizin klavyenin usb kablosu sadece klavyenin üzerindeki usb slotu çalışsın diye aynı tarzda bir klavyem var ondan biliyorum. Klavyenin çalışması için PS/2 yi bağlaman gerekiyor.

7 sene önceki konu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.