Şimdi Ara

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi - Bastırıldı [ANA KONU] / 3 Ay OHAL İlan Edildi (1054. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.803
Cevap
76
Favori
847.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10521053105410551056
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnsanin adaleti kesin mi sizce? Nasil bu kadar basitce yapan asilsin diyorsunuz? Yapan idam edilsin tamam, ama nereden emin olacaksiniz kisilerden? Abd gibi adalet sistemi gelismis bir ulkede bile 39 yil haksiz yere cinayetten yatan adam disari cikti. Peki o eyalette idam olsaydi ne olacakti? Adam islemedi bir cinayet sucundan dolayi idam edilmis olacakti. Lutfen biraz genis bakin olaylara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil altın H kullanıcısına yanıt
    Abi, ortak değerimız mutlaka olmalı. Aynı ülkenin çocuklarıyiz. Kavga etmedende bazı konularda anlasabiliriz.

Hem zamanında yanlış şeyler oluyor diye uyaranlara dikkat de edilmeliydi. Tamamen haksız değiller.

Tüm temennim artık birşeyler değişecek denilen şu günlerde tüm siyasilerin ülke menfaatine çalışması. Yanlış kararlar alınmaması.

Gerginlikten bir fayda görmedik. Ortamın yumusamasi

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

adaleti çökertenleri zaten idam edecekler maksat o.
    idamı kim hakediyorsa ona uygulansın zaten şimdiye kadar yok uyum yasası yok bilmemne diye uygulamadığımız için suçlar bu kadar çoğaldı ayağa düştü ya işte.
    vatana ihanet kasten adam öldürmek terör örgütü üyeliği bunlar için gayet uygulanabilir bence.
    bir de asıldı ayakları diyede birşey de yok amerikan uşağı askeri cunta astı haksız yere.haksız yere adam asılsın demiyor kimse hakeden asılsın.

Adaleti çökertenler varsa onlara yardım ve yataklık edenlerde aha başta..

Terör örgütü kavramı o kadar ayağa düştü ki abidik bir isim uydurup terör örgütü suçundan suçsuz kimselerin canını alabilirler.

Ne olursa olsun. Devletsel sistemde can almak acizliğin danışkasıdır. Zavallılıktır. Başka ülkelerde idam var deyip bunu meşrulaştırmak da saçmalıktır.

Adalete siyaset sokanlar idamdan bahsediyorsa o darağacında sallanacaklar arasında masumlarda olacaktır o zaman nasıl bir kulp bulacaksınız?

Kandırıldık deyip işin içinden sıyrılırız diyorsunuzdur kendi kendinize. Nasıl olsa moda bu kandırıldık..

•  15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi - Bastırıldı [ANA KONU] / 3 Ay OHAL İlan Edildi

görünce istemsiz güldüm

• yardım ve yataklık etselerdi şu anda darbe konuşuyor olmazdık şimdiye kadar 50 yılda olduğu gibi kendilerini iyi adamlar olduğuna inandırmışlar sonra foyaları ortaya çıkınca reis defterlerini dürdü olan biten kısaca özetledim sana.

devletsel sistemde can almak devletin yapacağı en güzel işlerden biridir.tecavüzcü çocuk kadın katili terörist darbeci elini kolunu sallayıp gezsin mi şimdiki gibi?yahu sokakta bile şahit oluyorum insanlar kavga ederken bile ya bırak öldüreyim şunu 5-10 sene yatar çıkarım diyor.sorabilirmiyim bu adamın kafasını nasıl değiştirebilirsin bu adamı suç işlemekten nasıl caydırabilirsin?suçu işleyen cezasını çeksin şu ak parti iktidarında şu ana kadar en çok canımı sıkan mevzu bu oldu şimdiye kadar.sen adalet sistemini düzgün işletirsen kimseyi haksız yere idam etmezsin korkma.

• bu darbenin ilk başta Atatürkçü bir darbe olduğunu sanmıştım.darbeyi fetonun planladığına inanmamıştım.Taki Osman Pamukoğlunun ve İlker Başbuğun açıklamalarını okuyana kadar.Olan polislere ve askerlere oldu....Tanrı birdaha böyle bir olay yaşatmasın......
  • arkadaşım işte arada rahşan affı ahmet mehmet affı çıkıyor adamlar dışarı çıkıyor.o senin müebbetin oluyor 10 sene.
    bende diyorumki burada.
    adamın suçu sabit onun işlediği de belli hafifletici sebepte yok niye müebbet veriyoruz buna assana kardeşim yada kurşuna dizsene bide benim vergimle besleyecekmiyiz bunu?
    neresini anlatamıyorum ben onu anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 8 Ağustos 2016; 0:33:08 >
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Ben size anlatamıyorum, siz bana değil. Ceza kanununda geçtiğimiz yıllarda bir çok değişiklik yapıldı ve müebbet cezaları için af söz konusu değil. Siz suçu işlediği sabit diyorsunuz da, her ceza alanın kamera görüntüleriyle veya suç üstü yakalanarak mı ceza aldığını düşünüyorsunuz? Yargılamalarda her şey bu kadar basit ve açık olsa zaten avukatlara ihtiyaç olmaz, mahkemeler kendi kendine karar verirdi.
    Sonuç olarak bu insanların 10 yıl gibi bir sürede çıkma şansı yok diyorum, "0".
  • sorması ayıp kuzum bu adalet sistemini nasıl işletiyorsunuz siz yahu?insanlar allaha emanet yaşıyoruz o zaman sayenizde.çok güzelmiş.adamın cinayeti işlediğine dair bütün kanıtlar elimizde ama biz ya acaba bi şans daha tanısakmı derdindeyiz öylemi?adliyelerde çıkan kavgalara birbirini vurmalara insanların kendi adaletini kendi dağıtmaya kalkmalarına şaşmamak lazım...
    ben mevcut durumu eleştiriyorum zaten birader böyle olmamalı diyorum sen bana olanı söylüyorsun.yanlış diyorum aloo... suçu kanıtlandı itiraf etti vs idam edeceksin arkadaş benim fikrim bu sen bir hukuçu olarak senin fikrinde seni ilgilendirir.tabi gerçekten hukukçu isen.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Kuzum nedir ya, seviyeli olmak çok mu zor şurada seviyeli bir konuşma yapalım diyorum ama? Ben sizinle nasıl düzgün bir üslupla konuşuyorsam sizden de onu bekliyorum, ama boşa bekliyorum anlaşılan.

Evet herkesin fikri kendini ilgilendirir, ben sadece bilgilendirmek istedim. Sizin aksinize ben size bir fikir kabul ettirmeye çalışmadım. O kadar bilgi paylaştım, cevaplarınız hep aynı.Bilmeden eleştiriyorsunuz. Daha fazla uzatmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 8 Ağustos 2016; 0:48:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi - Bastırıldı [ANA KONU] / 3 Ay OHAL İlan Edildi

görünce istemsiz güldüm

Arada kaynamasın güzel olmuş

• Bugunki mitingde taayyip Gazi Mustafa Kemali alintilayarak millet esaret ve zillet kabul etmez sozleri ile basladi.Gez oğlum, vatanına göz dikeni ez oğlum diyerek milliyetci turkuler ile devam etti.

Bir tarafta Ataturk bir tarafta milliyetcilik, yakinda Ataturk milliyetcisi olacak gibi

Napcan seve seve.
    Anladi hacidan hocadan fayda yok allah ile kandiriyolar. Millete fayda ataturkten milliyetci cepheden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britos -- 8 Ağustos 2016; 1:39:35 >
  • 2 şey çok komiğime gidiyor;

1.si erdoğanın atatürkçü hareketleri
    2.si de şeriat isteyenlerin kendilerini demokrasi yanlısı göstermeleri.

artık anlayın Atatürk'ün ne kadar büyük bir lider olduğunu ve demokrasinin neden gerekli olduğunu.

adam 100 yıl öncesinde 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyor. bizim bidon da çıkıp 'şeriat isterükk' diye bağırıyor. sonra bir bakmışsın meydanlarda 'hakimiyet milletindir' diyor

yola gelin, aklınız yok belli, en azından akılıları dinleyin. koyun, çomar deyince kızıyorsunuz.
  • Yıllarca Bop dedik sınırlar yeniden çizildi dedik,Suriye den sonra sıra bize geliyor dedik ipleyen olmadı!geldiğimiz nokta ortada..
    Darbe de şunu ölçütüler!
    Asker polise,polis askere,asker sivile ve sivil asker ile çatıştı.
    Resmen iç savaş denemesiydi bu..
    Şimdi herkes bu birlik beraberlik varken, ne iç savaşı diyebilir elbette ama bu blokun kırılması anca büyük ekonomik kriz ile mümküm.yani 2. Dalga ekonomik kriz ile olacak,sonra bir şekilde iç savaşın yolu açılacaktır.sonrası kosava daki gibi Nato nun müdahalesi ve miloşeviç gibi Erdoğan'ı yargılamaktır...

• Aslında bu ülkede 15 temmuzdan sonra öyle köklü değişiklikler oldu ki, bir kısım var sevincinden duramıyor, diğer kısım var saklanacak delik alıyor, üçüncü bir kısım ise yok!
    Foton başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tukker

Her ne kadar şüpheye düşsemde darbenin planlı olduğu gayet açık ve nettir
    Zaman gülen bebek reklamı
    Kurtlar vadisi pusu darbe bölümü
    Darbe adında bir film
    En son da şu atacağım fotoğraf
    Darbenin ne denli planlı olduğunun görselidir
    Peki Hükümet darbenin dalga dakga gelişini görmedi mi?
    Yoksa bu da bir Başkanlık için yapılan oyun mu?
    Ya da fetullah ile erdoğanın hazırladığı bir oyun mu?
    1)Darbenin geleceğinden habersiz olan bir hükümet olma olasılığı %1000000 1 dir
    Erdoğandan habersiz kuş uçmadığını hepimiz biliyoruz
    2)Ya başkanlık ya kaos diyen bir liderin.Bu açıklamayı yapmasının ardından ülkenin geldiği durum göz önünde
    3)Fetullah gülen ile erdoğanın arasını bu denli ne açmış olabilir
    Fetullah neden erdoğanı bitirmek istedi?bu da bir soru işaretidir
    Peki ordunun içinde bu yapılanmayı sağlayan hükümet böyle bir girişimden nasıl haberdar olmaz.
    Trt spikerinin darbe bildirisi okutulmadan 2,3 dk öncekş görüntüleri ortaya çıktı.Gayet sakin ve rahat gözüküyordu
    Tijen hanım yaptığı röportajda kafama silah dayadılar.Ellerimi bağladılar dedi
    Bileklerinde hiç bir iz yoktu
    Peki bir lider sırf başkan olabilmek için böylesine büyük bir operasyonun içinde yer almış olması olasımıdır
    Cevap;Darbe gecesi Ankara semalarında gezen f16 lar her yeri vururken c.b sarayına neden bomba atıp yıkmamıştır.
    Erdoğan darbe gecesi manisa da kaldığım otel bombalandı dediği halde.Hiç bir görüntüde bomba atıldığına rast gelinmemiştir.
    Erdoğana f16 ları yanıltması için 2 yolcu tipi uçağın eşlik ettiği söylenmekte
    Peki böylesine gözü dönmüş bir örgüt f16 lar ile o 3 uçağı da vuramazmıydı?
    Son olarak cuhurbaşkanlığına 1 km uzaklıktaki yol neden bombalandı siviller öldürüldü
    Başarısız bir dsrbe girişimi olsa bile C.b sarayına bomba atılıp yerle bir edilemezmiydi.
    Fetönün vereceği en büyük zararlardan biri de bu olmazmıydı
    Belki beni fetöcü belki vatan haini ilan edecekler vardır elbet
    Ama benim aklıma takılan sorular bunlar
    Bunları gerçekten cevaplayacak karşıt görüş zeki insanlara ihtiyacım var

Bu mesaja eklenen görseller:

Apaçık bir Erdoğan düşmanı olduğun belli. İşte bu düşmanlık senelerdir ülkesinde taş üstüne taş koyan, Çoğuna göre ülkeye sınıf atlatan bir liderin yaptıklarını gormemenize. Bazı ufak şeyleride kafanızda buyutmenize neden oluyor.

Bu Erdoğan düşmanlığı nin sebebi ne? Bu adam sizin elinizden neyi aldı? Ne tür haklarınızi kisitladi? Akparti öncesindeki kurulan kısa ömürlü, kırılgan narin hükümetlerdeki ozlediğiniz hususlar ne?

Sebep başarılı bir lider oluşu ve tum cabalara ragmen boynunu egdirememekmi?

Sebep dindar görünmesimi?

Senin mantikla gidersek, anlaşma sadece fetoyla Erdoğan arasında olmaz. Bunların olabilmesi için, anlaşmaya askeriyenin önemli bir bölümü, emniyet. Mit gibi kurumların birleşip sırf Erdoğan i başkan yapmak için halkını bombalamasina inanmamizi mi istiyorsun? Çıldırmış olmalısın.

Erdoğan ve Feto arasındaki gerginlik halk tarafından en çok dersane olaylarından sonra hissedildi. Gezi 17_25 Tırlar ve kayyım atamaları gibi meselelerde hükümet yanlız kaldı. Siyasiler oy peşine düşerek örgütün uydurdugu haberlerin peşinden gittiler. Tv ler ve başında öyle yaptı.

Fakat feto darbe girişiminde bekledikleri desteği goremedi, başarısız oldular.

Feto nun yapılanmasına gelince. SadeCe amerikada 140 tane okulu, Dünya üzerinde 1000 kadar okulu ve bilmem kactanede dernek ve vakıfları var. Yani bu yapılanma sadece Türkiye de değil. 40 yıllık bir yapılanma. Lideri 17 yıldır amerikada oturuyor. Şimdi bile başkanlık icin hem Trump a hemde Clinton a bagis yaparak yerini sağlamlıyor.

Ordunun generalinin yarısı feto cu olmuş. Genel kurmay başkanının yaveri fetocu haberi yok. Askeriyede sayının bu kadar arttığında kimsenin haberi yok. Çünkü kendilerini gizliyorlar. Bu generaller kac yasinda? Orduya ne zaman girdi?Son senelerde mi fetocu oldular? Bütün bunları Erdoğan'ın yaptığına inanıyor ve bizden de aynı seyimi bekliyorsun?

İlginç olanda Erdoğan dan supheleniyorsun ama dış güçlere hiç deginmemissin. Sebebi unutman yada bilmemenmi yoksa onların adami haline mi getirildin?

Ben sana şunu söylemek istiyorum. Olayları daha tarafsız kaynaklardan ogrenmeye çalış. Ve Erdoğan bu düşmanlığı gerçekten hakediyormu vicdaninda bunun Muhakemesini yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: jim hatter

Yıllarca Bop dedik sınırlar yeniden çizildi dedik,Suriye den sonra sıra bize geliyor dedik ipleyen olmadı!geldiğimiz nokta ortada..
    Darbe de şunu ölçütüler!
    Asker polise,polis askere,asker sivile ve sivil asker ile çatıştı.
    Resmen iç savaş denemesiydi bu..
    Şimdi herkes bu birlik beraberlik varken, ne iç savaşı diyebilir elbette ama bu blokun kırılması anca büyük ekonomik kriz ile mümküm.yani 2. Dalga ekonomik kriz ile olacak,sonra bir şekilde iç savaşın yolu açılacaktır.sonrası kosava daki gibi Nato nun müdahalesi ve miloşeviç gibi Erdoğan'ı yargılamaktır...

Peki bunların gerçekleşmesini mi bekleyeceğiz? Yoksa birlikte karşımı koyacağız?

• Şu fotoğraf ne güzel bir andır birlik beraberliği özetleyen her nekadar hala fitne fesat nifaf tohumu ekenlerde olsa tüm Dünya ya verdiğimiz bu görüntüler Gayet açıktı. Sahip çıkıyoruz Tüm gönülden Vatansever Makam Saygısı olan #Ülkücü #Solcu #Atatürkçü #Sağcı #Kürt #Türk #Alevi diye böldükleri , bugünde tek #TÜRKİYE olarak bir araya gelen gerçek Dürüst ve Doğrucu İnsanlarımıza Liderlere Bir araya getiren Reis e Teşekkürler. Allah Yardımcımız Olsun.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndSpeed -- 8 Ağustos 2016; 10:23:42 >

• Dünkü miting gercekten son derece akilda kalici ve unutulmayacak , tarih sahnesine adini iyi ya da kotu yazdiran bir miting oldu. Mitingin bende cok samimiyet icerisinde gecmediginin farkindayim hatta buradaki bazi arkadaslara gore "çomar turnusolü" olabilir. Amma ve lakin verilmek istenen mesaj halka son derece kesin bir dille verildi. O siyasilerin ne olursa olsun ister gercej ister goz boyama yanyana durmalari ise sartti ve buna buyuk etken oldu. Mitingin kafamda biraktigi sonuclari ise soyle;

1) Halkin buyuk bir kesimi kesinlikle kutuplasmayi ortadan kaldirdi ve radikal olmayan solcu kesim bazi seyleri unutmadan ama sineye cekerek bu birlesmeye ortak oldular. Radikaller ve koyu rte dusmanlari daha koyu bir kutuplasma icerisinde kendilerini soyutladilar.

2) hdpkk secmenleri de bekledikleri davet dogal olarak gelmeyince "kürt halkinin" ayristirildigini iddaa ediyorlar ki eminim yenikapi mitingindekilerin en az 5 te 1 i kürttür, bunlar kimlerden bahsediyor ben anlamis degilim :)

• TÜRKÜYLE KÜRDÜYLE ALEVİSİYLE LAZIYLA ÇERKEZYLE TÜRKİYE İŞTE BUDUR. BU TABLONUN OLMAMASINI İSTEYENLER BİZİM DÜŞMANIMIZDIR.

• 
Sayfa: önceki 10521053105410551056
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.