Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.592
Cevap
89
Favori
392.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biraz yedek subaylıkla ilgii bilgisi olanlar veya tecrübesi olanlar aktarabilirler mi bilgilerini. Örneğin elektrik mühendisi yedek subay ne yapar? Nasıl oluyor bu yedek subaylık meselesi bilen arkadaşlar biraz açıklama yapabilirse çok sevinirim. Bende Elektrik elektronik müh 2.63 ortalamam var yedek subay mı seçilirim sizce. kısa dönem seçseniz bile yedek subay olarak alınırsınız diyenler var nedir astarı?
  • Edebiyat ogretmeniyim astegmen olacagimi bilsem gidecegim de cikmaz sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: Puzzles

]

Nasıl yedek subaylık verdiler ? İstiyorum / istemiyorum diye soruyorlar , öyle bir uygulama yapamazlar.

He sen istemiyorum dersin ihtiyaç varsa istemiyorum dediğin halde yaparlar ancak o da şimdi belli olmaz.

üstadım özellikle istemiyorum dedim. kısa dönem yapacam dedim. memur çıt bile çıkarmadı. sordum ben meslekçi değilim. çıkma oranım nedir dedi. çok düşük senin bölüme ihtiyaç. tarihi adamdan saymıyorlar :D faydasını şimdi gördüm :D tabi memur tüm lisans mezunları yedek subaydan gidiyor. şansa bağlı subay olmaları.
  • Halis1903 H kullanıcısına yanıt
    Bölüme göre değişiyor.

• araf... A kullanıcısına yanıt
    Elektrik mühendisi olarak giderse mesleğinin gereklerini yapar. Piyade olursa allah kolaylık versin :-D

• Bana verilen kagitta okudumki Anne Baba Sag mi sorusuna ikiside olu yazmislar, Cok sukur ikiside Sag. Sizce bunu degistirmelimiyim ?
  • iş başvurum olumsuz sonuçlandı. gidiyorum askere.

ama uzun dönem de cezbediyor şimdi beni. tek sıkıntısı askerlik süresi.

öte yandan da bir an önce bitirip kendi mesleğimi yapmak istiyorum.

neyse ben yine kısa dönem seçeyim. eğer şansıma uzun çıkarsa da üzülmeyeyim. kader kısmet artık
  • yalnız allah aşkına biri yardım etsin. minimum askerlik süresi nedir ?

https://safak.hesaplama.net/

sülüs başlangıç 4 kasım 2015 seçelim. 3 gün de yol izni verelim. izin kullanmayalım. ceza da almayalım.

şimdi kullanmadığımız izin erken terhise girmiyor mu ?

veya dediklerime göre siz hesaplayın lütfen;

sülüs başlangıç: 4 kasım 2015
    3 gün yol izni
    izin yok
    ceza yok
  • bcan402 kullanıcısına yanıt
    5 AY 17 GÜN
  • ee iyi bari doğum günümde evde olayım
  • Kasım celbi

Bölüm: Orman Müh.

Yedek subay: Evet

Komando : Evet

Hayırlısı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Elektrik mühendisi olarak giderse mesleğinin gereklerini yapar. Piyade olursa allah kolaylık versin :-D

Hocam piyade derken piyade ne yapar biraz acarmisiniz. İnanin hic bilgim yok maruz gorun.Ayrica meslekci olma ihtimalim nedir sizce. Elektrk elektronik 2.63 ortalama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araf... -- 25 Ağustos 2016; 16:05:51 >
  • Arkadaşlar e devletten sorguladığımda 04.02.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Dün tecilimi bozdurup aldığım kağıtta 27.10.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Sorun nerdedir sizce tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • Bende askerlik için karar aldırdım.

Hayırlısı olsun...

• fuuby kullanıcısına yanıt
    merak etme e devletteki geç güncelleniyor eylül ün ilk haftası güncellenir
  • justinne kullanıcısına yanıt
    Nereden esti bilmiyorum galiba biraz ortamda askere katılım nasıl diye merak ettim. Arkadaşlar bundan sadece 4-5 sene evvel geceden gidip şube önünde kartonüstünde uyunurdu, metrelerce kuyruk olur işlem için saatlerce beklenirdi şimdi şubelerin yükü oldukça hafifledi bazı işlemler internetten yapıldığından dolayı.

Bir arkadaş muayene askeri hastanede olmadı demiş eskiden de devlet hastanesi veya polikliniklere yönlendirdikleri olurdu.

Yedek subaylıkta ilk etken bölüm, yüksek lisans varsa lisans ile uyumluluğu, not ortalaması ve son olarak fiziksel durum. Yalnız şu dönem personel açığı olmalı daha çok kişiyi alabilirler.

Giderken ne almalıyım diyenler hep oluyor, ciddi söylüyorum elini kolunu sallayarak gitsen sıkıntı çekmezsin. Hem devlet veriyor hem de ekstraları içeride temin etmek hem de daha ucuza mümkün. 100 kişiden biri çıkıp "kantin kapalıydı" diyor bunlar sadece istisna. Sadece para ve telefon kartı götürmeniz yeter derlerdi ben inanmazdım ama öyleymiş, çoğu şey gitti geri geldi boşuna hamallık ettim. Galiba artık telefonda belli kurallar çerçevesinde serbest bizim zamanımızda değildi, ben 339 kısa dönem Balıkesir'de yapıtım. Çok keyifli idi, gidin aradan çıksın zaten öyle böyle olacak birgün, ben yıllarca bedelli bekledim çıkmadı boşuna dert etmişim param cebimde kaldı yaz kampı gibi de değişiklik oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 25 Ağustos 2016; 16:35:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yedek subay olarak seçilirsek sigortamız yapılacak mı 12 ay boyunca ? Yoksa 3 ay eğitimin ardından sonra mı yapılacak ?

• Halis1903 H kullanıcısına yanıt
    Neden 3 ay sonra olsun ki ? Ben kısa dönem yaptık daha acemilikte Anadolu sigortanın evraklarını doldurmuştuk ve başladığını söylemişlerdi ama kesin değişmiş veya uzun dönem için farklı olabilir yalnız dediğim gibi ne mantığı var ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • araf... A kullanıcısına yanıt
    Ortalama düşük ama belli olmaz meslekçi olabilirsin. Piyade, askerle ilgili her şeye bakar. Atışlar, nöbetler, nizamiye, bölük işleri.. neyse gözünü korkutmayayım :-D

• Yedek subay:evet
    Komando:hayır
    Boy:1.82
    Kilo:78
    İktisat:2.20
    Uzun dönem çıkarsa piyade olma şansı var mı sizce ?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.