Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.592
Cevap
89
Favori
392.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler hepinize hayırlı teskereler. Allahın izniyle sağ salim gidip geliriz inşallah.
  • Arkadaşlar 1 gün geç teslim olsak ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost_59

Arkadaşlar 1 gün geç teslim olsak ne olur ?

1 gün geç çıkarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: omritu

Benım acemı birliğim izmir narlıderede, ustada izmir urla.

Urla güzel yer , Şanslısın
    tam yeri neresi ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

quote:

Orijinalden alıntı: ghost_59

Arkadaşlar 1 gün geç teslim olsak ne olur ?

1 gün geç çıkarsın

Cevap için teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpera_18

Bel agrisini pek takmiyorlarmis, orada tekrar muayeneden geciyomussun o zaman izah edersin olmadı

ne demek takmamak? tam eğilemiyorum bile ben. napacaklar takmayıp belimi elime verip yollayacaklar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kılass

quote:

Orijinalden alıntı: alpera_18

Bel agrisini pek takmiyorlarmis, orada tekrar muayeneden geciyomussun o zaman izah edersin olmadı

ne demek takmamak? tam eğilemiyorum bile ben. napacaklar takmayıp belimi elime verip yollayacaklar mı?

Rapor yoksa askeriyede takmazlar. Acemilikte sağlık muayenesi olurken doktor durumunu anlat sevk verir hastane oradan spor yapamaz raporu almaya bak ya da tedavi edilirsin. Ama benim oran buram ağrıyor ben yapamam diyemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmarrea

yanimizda ne kadar para götürmek lazim sigara icmeyen birisi icin

Paran bankamatikte olsun kart ile alışveriş yapılır ama bazen pos bozulur sayım olur ya da birlik içinde arabalar olur içecek, simit, çiğ köfte falan satarlar bu yüzden nakit paranda olsun yanında 30-40 TL. 5-10 TL banknotlar olsun ayrıca biraz 1 TL bozuk parada al sıcak içecek makineleri olur.

Birliğe ve sana göre değişir. Eğer yemekler kötü olursa ve yiyemezsen masrafın çok olur. Eğer kantin askeriye işletiyorsa çok ucuzdur, özelse sivildeki market fiyatlarına satarlar. En kötü su içecek atıştırmalık günde 5 TL harcarsız. Eğer yemek yersen sürekli kantinden masrafın çok artar.Kişisel malzeme ihtiyacına göre değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

Orijinalden alıntı: tagopasa

Kilit işi bizi paranoyak yaptı/yapacak.

Şöyle bir çantam var içine traş, krem tüm kozmetikleri doldurdum. Hep beraber duruyor.

Bunada kilit takıcam bu gidişle

353. Dönemde gördüm traş çantasına da kilit :) Gerek olur mu gerçekten?

3 yıl geçmiş üzerinden
    O anki ruh halinden kaynaklanan bir çözüm arayışı. Kitledin mi diye sorarsanız hayır. Ne acemilikte nede ustada dolaba dahi kilit vurmak yasaktı. Sadece botları kitledim birde verilen bavulu depoya vs. koyarken.

• Cümleten Selamün Aleyküm Aralıkta askerim 96/4 Manisa Alaşehir düştü Ulaştırma İstanbul dan gideceğim forumda Manisa Alaşehir çıkan arkadaşlar varsa birlikte gidebiliriz ve de internette adam akıllı site bulamadım Alaşehirle ilgili bizzat kendim yaptım Alaşehirle ilgili tüm bilgilerimi topladım güzel bir site yaptıgımı düsünüyorum sizinde isinize yararsa ne mutlu bana,iyi forumlar

Siteme uğrayabilirsiniz kalın sağlıcaklahttps://manisa-ulastirma.blogspot.com.tr
  • Merhaba arkadaşlar hepiniz sağ salim gidip gelirsiniz inşallah, bende mayısta gitmek istiyorum nasipse ama bugün çok kafam karıştı, şu an urfa zırhlı tugay komutanlığında arkadaşım uzun dönem rdm ci ve kendi seçti orayı. Bugün genelkurmay dan gelmişler ve birliği ya Musul ya da Mardin tarafına kaydıracaklarmış tabi böyle bir durumda sen rdm sin işini yap demeyecekler. Böyle bir durum bilginiz dahilinde olsun zırhlı birlikler şu an sıkıntılı sanırım.
  • Acemi birliğindeki doktora belirtirsin onun tercihine bağlı , 2-3 gün istirahat da verebilir , spor yapamaz raporu da yazabilir , senin derecene bağlı mr da çektirtebilir. asıl birliğine gidince de aynı işlemi yaparsın bu sefer yine istiraht alabilirsin nöbet tutamaz raporu da alabilirsin , spor yapamaz da .
  • 3 kasımda teslim olan arkadaslardan ses cıkartabilen var mı ? neler yapıyorsunuz ? beklediğiniz gibi mi oldu ?Varmı bir problem ?
  • 364. Dönem RDM Subayı olarak Kars Sarıkamışa gelecek olanları bekliyorum var mı beyler Kars/Sarıkamış
  • usta birliği 5.kor.hav.svn.tb tekirdağ ergene olan varmı ? oraya nasıl gıdilir veya ne gibi görevler veriyorlar bilgisi olan varmı
  • Aöf mezunu olup astek çıkan var mı burada ya da çevresinde?
    Bilen varsa lütfen cevap verebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ffrisby kullanıcısına yanıt
    Okulla değilde bölümle alakalı biraz. Aöf mezunu hiç denk gelmedim söylentilere göre varmış. Fakat çok çok düşük ihtimal. Bugün 100 lisans mezunu başvuruyorsa bunun en fazla 10'u Asteğmen olur onlarda işlerine yarayacak adamdır doktor, öğretmen, makina mühendisi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi of5 -- 10 Kasım 2016; 12:42:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: of5

Okulla değilde bölümle alakalı biraz. Aöf mezunu hiç denk gelmedim söylentilere göre varmış. Fakat çok çok düşük ihtimal. Bugün 100 lisans mezunu başvuruyorsa bunun en fazla 10'u Asteğmen olur onlarda işlerine yarayacak adamdır doktor, öğretmen, makina mühendisi vs.

İşletme mezunuyum hocam çıkmasını istiyorum ama umarım herkesin gönlüne göre olur.

• Sıra geldi takım yedek subay asteğmenliğe. Herşey için teşekkür ederim. Başta Nihat Mert Kars a ve erdem Gülşen abimin emeğine sağlık. Uzun maraton heyecanı bu pazartesi başlıyor. Hepinizin Allah yardımcısı olsun. Geriye Aralık bir grubu kalıyor inşallah sağ salim vatani görevinizi ifa edersiniz.
    366lar tuzla piyade asteğmen okulu çıkarsa size yardımcı olmaya çalışırım saygılarımla.

• hocam Allah aşkına birisi sorularıma bilgisi olarak yardımcı olsun. Ben Mimarım 25 yaşındayım sene sonuna kadar tecil yaptırma hakkım var henüz 2 yıl tecil hakkımı kullanmadım. şimdi ben bu ay içinde gidip uzun dönem askerliğe başvurayım diyorum. askerliği yapacağım yapmaya bari uzun yapayım diyorum. 1. sorum ben askere gidip başvursam en son ne zamana kadar istersem tecil hakkı kullanıp gitmekten vazgeçebilirim. 2. ise şimdi kimisi eğitim aldıktan sonra sınav diyor kimisi askere başlamadan sınav oluyor diyor bu askere gideceğim yerin seçimi için. hangi durumda sınav olacak bu sınav nasıl bir sınav olacak içeriği nedir örnekleri var mı ? sınav sonucun nasıl olmalı ki gideceğin yeri seçmelisin 3. ise hangi aylarda maaş alacağım ve izinler ne kadar bunları ne zamanları kullanmamız lazım ne zamanları kullanmazsak asker ne kadar kısalır ? size zahmet bir yardım edin çünkü pazartesi inşAllah gidip görüşeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.