Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.592
Cevap
89
Favori
392.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :) 21.09.2018 e kadar devam eden tecilimizi sırf yedeksubay gitmek için bozduk . İnşallah uzun dönem gelir . Çnkü benim niyetim Kutsal meslekte ömür boyu dinime vatanıma milletime hizmet etmek . gece gündüz dua ediyoruz . bölüm Kamuyönetimi die gelmeyecek diye de çok korkuyorummm
  • Arkadaşlar ben dün sevk öncesini hazırlık işlemlerini yapmıştım, kasım celbinde askere gidecektim. Ancak bugün yüksek lisansa kabul olduğumu öğrendim ve kayıt yaptıracağım yarın. Şimdi benim askerliğim tekrar tecil edilir mi? Yoksa sevk öncesi işlemleri yaptırdığım için sıkıntı oluşur mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alsec_ -- 22 Eylül 2016; 17:18:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alsec_ kullanıcısına yanıt
    caxuss41 C kullanıcısına yanıt
    @caxuss41 O sıkıntıyı ya bugün ya da yarın yaşayacaksın illa. Yarın yaşayacağın sıkıntı daha fazla olacaktır (para cezası vs.) yalnız. Bu yüzden, biraz dişini sıkıp işlerini bugün halletmeni tavsiye ederim.

@alsec_ Askerlik şubesine sor, eylül ayı bitmeden. Şartlı okuma gibi bir durum görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 22 Eylül 2016; 19:35:21 >
  • alsec_ kullanıcısına yanıt
    Askere gitmek mi okumak mı? Askerlik nedeniyle okul dondurabilirsiniz. Tabsi sonrasında yüksek yapma hevesiniz kalmayacak muhtemelen.
    Yüksek mühendis olarak, akademisyenlik düşünmüyorsanız ben önermiyorum. Özel şirketler fırsatını bulunca kaçıp gidecek gözüyle bakıyorlar.

• Beyler konusu acilmistir illaki ama ben de sorayim. Askere giderken ne goturucez ve daha ziyada bi seyler goturucek miyiz ? Kimi diyor goturme orda her seyi veriyorlar goturduklerine el koyuyorlar,kimi koca bi liste yapmis onlari al diyor. Ne yapicaz,bi seyler almak gerekirse acemilige mi usta birligine giderken mi alalim kafam corba oldu bi gorus belirtir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

Beyler konusu acilmistir illaki ama ben de sorayim. Askere giderken ne goturucez ve daha ziyada bi seyler goturucek miyiz ? Kimi diyor goturme orda her seyi veriyorlar goturduklerine el koyuyorlar,kimi koca bi liste yapmis onlari al diyor. Ne yapicaz,bi seyler almak gerekirse acemilige mi usta birligine giderken mi alalim kafam corba oldu bi gorus belirtir misiniz ?

+1 bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

@caxuss41 O sıkıntıyı ya bugün ya da yarın yaşayacaksın illa. Yarın yaşayacağın sıkıntı daha fazla olacaktır (para cezası vs.) yalnız. Bu yüzden, biraz dişini sıkıp işlerini bugün halletmeni tavsiye ederim.

@alsec_ Askerlik şubesine sor, eylül ayı bitmeden. Şartlı okuma gibi bir durum görmüştüm.

Evet bu gün yada yarın karşıma çıkacak bunu biliyorum ama askerlik şubesine işlem için girişime dahi izin vermediler ki bilgi alabileyim telefonla aradığım dada yarım yamalak burdan bilgi veremiyoruz şubeye gel diyorlar şube sevk yapamıyoruz diye güvenlikten geri gönderiyor sizin anlayacağınız zorla bakaya bırakacak duruma getirdiler zaten oskolojik destek alıyorum kafayı yemek üzereyim daha önce sınav vardı sınav günleri raporla bu işlem yapılabiliyordu sonbahar alese giricem ama sınav ocak ta sanırım yüksek lisansa kayıt yaptırma gibi bir şansım yok sınavı ve şu üstümdeki sıkıntıyı atlatana kadar erteleme almam lazım normal şartlarda zaten askerlik şubesinin verdiği sevkle askeri hastane 1 yıl erteleme yapıyor benim durumumdakileri ama ben sevk alamıyorum bu yüzden kaçak duruma düşmek te istemiyorum 1-30 eylül arası sevk işlemi yaptıramazsam bakaya görünücem sıkıntım burda başlıyor bunun için rapor alıp o günleri yasadaki mazeret hakkını kullanarak erteletmek istiyorum ama bunun için hangi tarihleri kapsayan kaç günlük rapor almam lazım ve ne zaman şubeye teslim etmeme lazım bakaya görünmemek için bunu bilmiyorum ve bilgi alamıyorum :(

• caxuss41 C kullanıcısına yanıt
    Umarım en yakın zamanda sorunlarınızı aşabilirsiniz.Ben askerlik şubesine giriş ile ilgili şunu söylemek istiyorum. Girişte 'sevk işlemlerini tamamlamak için' geldiğinizi belirterek sıra alırsanız içeride memurlara durumu anlatabilirsiniz.Girişte belki yoğunluk sebebiyle vs. size böyle davranmışlardır.
    Aynı askerlik şubesine gitmek istemezseniz de benim tavsiyem yakın bir ilçede yada ildeki şubeye gidi mutlaka görüşün.Sadece o şubede işlem yapacaksınız diye bir kısıtlama yok.Çözüm bulmanız dileğiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göktürko

Umarım en yakın zamanda sorunlarınızı aşabilirsiniz.Ben askerlik şubesine giriş ile ilgili şunu söylemek istiyorum. Girişte 'sevk işlemlerini tamamlamak için' geldiğinizi belirterek sıra alırsanız içeride memurlara durumu anlatabilirsiniz.Girişte belki yoğunluk sebebiyle vs. size böyle davranmışlardır.
    Aynı askerlik şubesine gitmek istemezseniz de benim tavsiyem yakın bir ilçede yada ildeki şubeye gidi mutlaka görüşün.Sadece o şubede işlem yapacaksınız diye bir kısıtlama yok.Çözüm bulmanız dileğiyle..

Cevap için teşekkürler 2 şube var yaşadığım şehirde en yakın olanı bu gittiğim diğeri 45 km mesafe bana tel açtım oraya da merkez şubeye gideceksiniz diyor çözümler çözümsüz birde zaten işlem yaptırmak istediğimi söyledim ama kapıda da ziyaretçi kaydını alan memur binaya girmeden ne için geldiğinizi kaydetmem lazım diyor sevk işlemlerim var hastaneye sevk alıcam yoklama tarihi bitmeden dediğimde nereye sevk vereceğimizi bilmiyoruz diye geri gönderiyor yarın önce sağlık kontrolüme sonra şubeye gidicem bakalım bu sefer işlem yaptırabilecekmiyim

• Yedek subaylık eğitiminde hangi eğitimleri alıyoruz derslerde? Savaş sanatı falan mı?
  • Arkadaşlar az önce bir askeri malzeme satan biriyle görüştüm. İç çamaşırı biliyorsunuz en büyük sorunlardan biri... Renk seçimi konusunda neredeyse her sitede gideceğiniz birliğe göre seçin deniyor. Yani karacılar yeşil, havacılar mavi olacak deniyor.

Ama bu askeri malzeme satan kişi bana dedi ki: "Artık tek renge geçildi. O da NANO renk..." (Nano rengi internette aratıp bulabilirsiniz sizde...)

Bu konu hakkında kesin bilgisi olan var mı aranızda?
  • ya kasmayın bu kadar bende geçen sene böyle kasıyordum inanın güzel bir dönemde gidiyorsunuz. bir kere kışı orada geçireceksiniz,geldiğinizde baharın başı olacak. sonra götürme şeyler konusunda acemi birliği için atlet,çorap,iç çamaşırı götürün yeter askerde veriyor dedikleri 2 takıp veriyorlar onlarda zaten çart çurt gidiyor hemen. hava biraz soğuk olur siz ne olur ne olmaz içlik gibi birşey alın yanınıza. traş malzemesi götürün yeter fazlanız olsun eksiğiniz olmasın pişman olmazsınız. acemi birliğinde öyle çalınma vs olmaz usta birliğinde olur.acemilikte herkes toy zaten kısaca herkes birbirine bön bön bakıyor anladınız :) ama kasmayın kendinizi ve güzel zaman geçireceksiniz emin olun.
  • iondergumus kullanıcısına yanıt
    Havacılar artık mavi kullanmıyor. Gri kullanıyor. Önemli olan zaten atlet, yakadan gözüktüğü için. Gerçi önümüz kış onun da çok bir ehemmiyeti yok. Askeriyenin (kara için) verdiği renk satıcının dediği gibi nano, yani kum rengi. Yeşil renk yok artık. Kuvvetiniz belli olsun öyle alın malzemelerinizi.
    Termal içlik almayın, nöbette ya da hareketsiz dururken bir işinize yaramaz. Şardonlu, yani iç kısmı tüylendirilmiş olan içliklerden almaya çalışın. Askeriyenin vereceği de böyle olacak.

• 361.KSD olarak sorularınıza yanıt verebilirim elimden geldiğince.
  • Fen-Edebiyat Fakültesü, Biyoloji Ort 2.68

E-devlette 03/09/2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Şubeden aldığım belgede 27/10/2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Tarihler neden farklı ?

Sınıf ve tertibat bekliyor.

Yedek Subay : Hayır

Komando : Hayır

şimdiden herkese hayırlı olsun.
  • putnickstainex P kullanıcısına yanıt
    Şubeye gittiysen ve eline "sevk öncesi hazırlık işlem formu" yazan kağıttan verdilerse ya da o soruları sana sordularsa dert etme. E-devlet güncel değil (devletin kurumları birbirinden bilgi alamıyor hala galiba) görünüşe göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 24 Eylül 2016; 12:37:11 >
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Dostum yardımın için teşekkür ederim ama diğer yetkili kişilerin ve ordaki bayan için sıkıntı teşkil edecek bir durum oluşmaması açısından. fotoğrafı kaldırır mısın.? başın ağrıyabilir çünkü.
  • putnickstainex P kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiler 2 sene öncesinin. Benim değil yani. :) Yine de kaldırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 24 Eylül 2016; 12:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Minyon

Bugün bilgilerimi güncelledim
    Yedek Subaylığa evet dedim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

bilgileri nasıl güncelliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

quote:

Orijinalden alıntı: Minyon

Bugün bilgilerimi güncelledim
    Yedek Subaylığa evet dedim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

bilgileri nasıl güncelliyorsunuz

ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.