Şimdi Ara

Qtminer.exe den kurtulmanın yolu. Kesin Çözüm.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
4.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son zamanlarda insanların sıkça karşılaştıkları görev yöneticisinde qtminer.exe diye bir dosyanın işlemciyi tamamen kullanmasından kaynaklı problemin çözümünü anlatacağım. Kesin çözümdür bilginize.
    Öncelikle bu program ufak bir exe yardımı ile size bulaşır ve izinleri tam olduğu içinde antivürüs programları bunu yakalayamaz. Bu program bilgisayarınızın işlem gücünü kullanarak başka insanların kazanç sağlamasını sağlar.Çözüm bir kaç adımdan oluşmaktadır bunları açıklayarak yazıyorum.

ADIM 1: Öncelikle qtminer.exe nin işlemci gücümüzü kullanmasını engelleyelim.

1.Görev yöneticimize giriyoruz.
    2.qtminer.exe ye sağ tıklayıp özellikleri açıyoruz.
    3.Açılan pencereden güvenlik sekmesine tıklayıp gelişmiş butonuna basıyoruz.
    4.Devralmayı devre dışı bırak butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan bu nesnedeki tüm devralınan izinleri kaldırın a tıklıyoruz.
    5.Görev yöneticisinde gözüken qtminer.exe leri görevi sonlandır deyip kapatıyoruz.

Artık bu program işlemci gücümüzü kullanamayacak ancak arka planda hala bu programı çalıştırmak için gerekli olan dosya klasörü ve script kodu yerinde durmaktadır. Sıra geldi bunlara.

ADIM 2: qtminer.exe nin dosya klasörünü silelim.

1.Önce görev yöneticimizde bulunan tüm Windows Command Processor leri görevi sonlandır deyip kapatalım.(Çok fazla var ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız.)
    Bu işlemi çok kısa sürede yapmanız gerekiyor çünkü 5 dakikada bir yeniden Windows Command Processor kendini qtminer.exe yi çalıştırmak için açıyor.Tabiki açık olan bir uygulama olduğu için klasörü silemeyiz.
    2.Yönetici olarak bir cmd (komut istemi) açıyoruz.
    3.ve şu kodu yazıyoruz. Boşluklara dikkat ediniz.RD /S /Q "C:\ETH"

Eğer görev yöneticinizde kapatamadığınız bir Windows Command Processor var ise bu dosya kullanılıyor diye hata verecektir. Yok ise dosyayı silip sizden yeni bir komut bekleyecektir.
    Evet artık bizi rahatsız edecek bir qtminer dosyası bile yok ortada ama 5 dakika sonra bir hata aldınız. Windows Script Host bir ETH dosyasını bulamadı diye.

ADIM 3: 5 dakikada bir programın açılmasını sağlayan script i kaldıralım.

1.Bilgisayarım a sağ tıklayıp Yönet e basınız.
    2.Görev zamanlayıcısına tıklayınız ve altta bulunan etkin görevlerin gelmesini bekleyiniz.
    3.Tetikleyiciler bölümünü genişletiniz ve Belirsiz süreyle yenileme aralığı 5 dakika yazan göreve çift tıklayıp özelliklerini açınız.(Bende bu google update olarak isimlendirilmişti.İsimler sizi kandırmasın.)
    4.Eylemler sekmesinden sildiğimiz c:\eth dosyasını çalıştırmak için koşullandırıldığından emin olalım ki yanlış bir şey yapmayalım.
    5.Sağ tarafta bulunan sil butonu ile bu script i silelim.

İŞTE BU KADAR ARTIK QTMİNER SİZİ RAHATSIZ ETMEYECEK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musaakca -- 1 Temmuz 2021; 1:22:1 >

• Teşekkürler hocam emeğinize saglık
  • Sağol dostum
  • Bende ki virüs programı Qtminer'ı silmiş sanırım ama sürekli ekranda hata mesajı alıyordum, sayenizde kurtuldum teşekkürler.
  • adamın dibisin... bu yüzden seviyorum bu donanımhaberi yav
  • İşe yarıyor teşekkürler.
  • Halen çalışıyor eline sağlık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.