Şimdi Ara

Fiat albea 1.3 mjet şamandıra tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
6.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

fiat albea 1.3 mjet in şamandırasını tamir ettim göstergede mazot son çeyreğe geldiğinde depoda yakıt kalmasa da orda takılı kalıyordu ancak şamandıra tamirinden sonra normale döndü şimdi nasıl yapıldığına gelelim öncelikle aracı düz biyere çekiyoruz ve arka koltuğu kaldırıyoruz orda kesik bir halıfleks var  yarım daire gibi onu kaldırınca gri bir vidalı yer çıkıyor vidalarını söküyoruz 

daha sonra karşımıza gelecek olan kısımda resim 2

kabloları ve hortumları tek tek dikkatlice çıkardıktan sonra resim 3e bakınız

görüldüğü gibi çok pis etrafını temizleyip uygun bir anahtarla ben pense ile görülen 12 adet vidayı söktüm

daha sonra resim 4

içinden bu çıktı ve depo tamamen karşımdaydı içinde mazot gözüküyordu dikkat hortumları sökerken bir miktar mazot akacak telaşlanmayın mazot hava yapar bir miktar mazotu atacak resim 5e bakın 

üzerinde gösterge var o göstergenin üzerinde üst kısımdaki çizgili kısımın birleştiği görülüyor çok dikkatli bir şekilde onu temizleyip maket bıçağı gibi bi aletle hafiften kazıyın çizgi şekline gelince olay tamamdır şimdi aynı şekilde toplayın tamamdır 750₺ lik masraftan kurtardım böylece elinizden geliyorsa albeası(paliosu) olanlar mutlaka yapsın göstergede şimdi turuncu çizgiye kadar düştü ibre bunu siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim belki albeası olan yada alacak olan vardır diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsami -- 21 Nisan 2020; 19:0:43 >

• konu günceldir
  • Benim aracım benzinli palio 1.
    4 el aynı sorun bende de var
    Aynı işlemi uygularsak çözülürmü acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alonetrucker -- 16 Kasım 2016; 21:42:02 >
  • deneyebilirsin düzelir belki
  • konu günceldir
  • uygulayan ve sorunu çözülmeyen var mı ?
  • Konu güncel. Benim arabam başka ama Albea/Palio kullanan birisinin işine yarayabilir.
  • garantili zaten
  • Yakıt pompası şamandırada olan araçlarda da aynı şekilde söküp, şamandıra içerisindeki pompanın hortumlarını ve kablolarını ayırıp pompayı çıkartıp değiştirebilirsiniz. Gayet kolay, basit el aletleri ile yapılabilecek bir işlem. Sizi güzel bir işçilik ücretinden ve daha da önemlisi, pompa bozulduğu için sanayiye uzak bir yerde yolda kaldıysanız çekici/usta getirtme ücretinden kurtarır.
  • ben 750₺den yırttım 10 numara oldu
  • konu güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsami

konu günceldir
    Hüsami arkadaş çok güzel özetlemişsin, emeğine sağlık, bende 2004 dizel palio ya uygulayacam, aynı problem bende de var, teknik bilgim tecrübem hiç yok inşallah başarırım, sıkıştığım yerde sana nasıl ulaşabilirim bilmiyom
  • burdan ulaşabilirsin kardeşim
    sadece her parçayı sökmeden önce resmini çekki ne nerde karıştır ma
  • konu günceldir
  • güncel
  • Merhabalar benim aracimdada ayni problem mevcuttu herseyi dediğiniz gibi uykuladim problem ortadan kalktı fakat şimdi arada motor arıza ışığı yakıp çekişten düşüyor sanki mazotu tam aktaramiyormus gibi bu konuyla ilgili bilginiz varmıdır
  • hortumları doğru taktığınıza emin misiniz ayrıca motor lambası yanıyorsa sıkıntı şamandırdan değil pompa tıkanmış olabilir yakıt gelmiyor yada az geliyor hortumlar ezilmiş olabilir takarken
  • Hortumları kontrol ettim yerleri doğru herhangi bir ezilme yok yani sonuçta tabiki burayla ilgili bir sıkıntı oldu ve mazot pompasını etkiledi gaza bastigimda pompanın zorlanma sesini duyabiliyorum bir yerini tikadik ama neresini bilmiyorum ne tavsiye edersiniz
  • Aracım şuanda kendini korumaya aldı 3000 deviri geçmiyor mazot pompası yada ilgili hiç tecrübem yok açıkçası sökmeye cesaret edemiyorum
  • pompdan önce filtreye bak filtre direksiyon tarafında silindirik siyah bir kutu ona bak yazarsın tekrar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.