Şimdi Ara

Arabanın eski performansı yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar toyota corolla 2005 arabam var Brc lpg var ve uyumu çok iyi fakat son 3 depo dan beri arabada eskisi gibi hızlanmama sorunu oluştu. Devir~hız ayarında bir sorun yok fakat eskiden 5. Viteste cikabildigim yokuşu şimdi neredeyse 3. Vitese kadar düşer oldum. Yakıtı farklı yerlerden alıyorum (bp, shell, petrol ofisi) son bakımlarını 8 bin km önce yaptırdım mobil 1 0-40 yağ kullanıyorum son 4 değişimden bu yana. Geçen Toyota serviste Check up yapıldı bir sorun yok dediler. Neden olabilir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• filtreler ve baskı balata ne durumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

filtreler ve baskı balata ne durumda?

8 bin km önce değiştirdim ama yarın tekrar 10 bin bakımı yaptıracağım gerekirse baskı balata buji degisimi, egzos kontrolü ve lpg ayarlarına baktırmayi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 7 Temmuz 2016; 17:34:19 >
  • bobin ve buji değişimi en son ne zaman yapıldı ?

belli bir km den sonra yapmak gerekir hem yakıt tüketimini etkiler hemde performansa faydası olabilmekte
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Buji herhalde 25 bin km oldu bobin değişimi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Buji herhalde 25 bin km oldu bobin değişimi nedir?

Bobin sistemi ateşleme sisteminde kullanılmakta bobin değiştirmeyebilirsiniz ama buji değişimini öneririm yine servisinize danışabilirsiniz

kendi aracımda değiştirmiştim yakıtta düşme performans da artma hissetmiştim.

buji değişimi maliyetli bir şey değildir 30-50.000 km arasında değişim genelde önerilmektedir genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 7 Temmuz 2016; 21:40:55 >
  • Buji ve hava filtresi zamanı gelmiş.

• 10 bin km bakımını yaptırdım bujiler Yaği ve filtre karter tapa hava filtresi değişti Ama performans artısı olmadı sübap erime konularına baktım aynı benim araçta olan belirtiler var Adana da sağlam bir usta bulmam lazım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.