Şimdi Ara

Dizel Araç Tuningi Nasıl Yapılır..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.523
Cevap
4
Favori
150.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

merhaba, megane 2 1.5 dci 85hp nekadar yükseltilebilir ?

20hp kadar arttırabiliriz.

Bursada subeniz varmı ?
  • Dizel Araçların Elektronik Modifikasyonu Hakkında Sorularınızı Bekliyorum...

Chiptuning , Powerbox , Rapid ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChipTuning Uzmanı -- 19 Eylül 2007; 17:05:22 >

• Ben analamadim Kimsiiniz ? web sitenize baktim ancak yapim asamasinda sanirim hic bir link calismiyor kendiniz tanitirsaniz daha iyi olur sanirim.
  • chip değistirilmeden ucuz bir maliyetle yapilabiliniyormu??
    quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Dizel Araçların Elektronik Modifikasyonu Hakkında Sorularınızı Bekliyorum...
  • bana chip ve yazılım yetmiyor diyelim

yazılım avans katsayılarından bahset birde bakalım onlarla ilgili ne uygulamalarınız var
  • abi bi de cevap vermiş olsa bende sorcam ama
  • Arkadaş soruları beğenmedi galiba
  • begenmedi ve ugramaktan vazgeçti
  • umarım cevap ayağına satış yapmaz diğer tipler gibi. ensenizde ben varım ona göre
  • Adı Üstünde Yapım Aşamasında..Burdaki Varlığımın O Site veya Sitelerle Alakası Yok Amacım Bilgi Birikimimi Sizlerle Paylaşmak ve Sizlerdende Birşeyler Öğrenmek..Ben 1998 Motor Teknik Lisesi Mezunu, Dizel Elektroniği Üzerine Kendini Geliştirmiş Bir Elektromekanikerim..

Dandik Dizellerin Motor Sesi Malum Biraz Yüksek..Ses İzolasyonu yaptımayı deneyin..:)

Günümüzde Hiçbir Chiptuning İşleminde Chip Değiştirmeye Gerek Yok..Çünki Mevcut Chip ler Overwrite(Üzerine Yazılabilme) destekler..Beyin ile oynatmak İstemiyorsanız Modül Taktırabilirsiniz..

Dizel Yazılım Haritalarında Avans Katsayısı İle Oynanmaz.Çünki Püskürtülecek Yakıt Miktarını Arttırmak Demek Yanmanın Daha Erkan Başlıyacağı Anlamına Gelir. Yazılım Beraberinde Donanınmsal(Turbo Büyütülmesi,Kat İptali,v.s.) Değişiklikler İyi Sonuç Verir..

Mesai Saatlerinde Pc ile pek haşırneşir olamıyorum ama bundan böyle daha dikkatli olacağım..

Saygılar..
  • quote:

Dizel Yazılım Haritalarında Avans Katsayısı İle Oynanmaz.Çünki Püskürtülecek Yakıt Miktarını Arttırmak Demek Yanmanın Daha Erkan Başlıyacağı Anlamına Gelir. Yazılım Beraberinde Donanınmsal(Turbo Büyütülmesi,Kat İptali,v.s.) Değişiklikler İyi Sonuç Verir..

açıklamalar için eywallah

avants katsayısını iyi açıklamışsın yanlız bunu alpine beyni ile desteklersek sorun kalmaz

smx değerleri diyoruz biz bu değerlere
  • RACE2000 Kullanan biri için anlam ifade etmiyor.. :) artık çok basit
  • biraz daha açıklayıcı olur çalışma prensibini anlatırsan daha saglıklı yorumlar gelebilir
    quote:

RACE2000 Kullanan biri için anlam ifade etmiyor.. :) artık çok basit
  • hocam bende ford mondeo tdci var 130 hp 330nm tork en fazla ne kadar güc alabiliriz
  • Mesela Ek'te gönderdiğim winshot Karşılaştığım Haritalar Arasında Oynanabilen En Fazla Parametreyi Barındıran Opel 1.7 DTI serisi..Standart Turbosu Hernekadar 2.5 barı geçmesede Bir Dump Valve İşletebiliyorsunuz..:)

Resme farklı kaydet de yapabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChipTuning Uzmanı -- 25 Ocak 2007; 22:43:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

hocam bende ford mondeo tdci var 130 hp 330nm tork en fazla ne kadar güc alabiliriz

Hocam Hiç programlama işine girme sen..EECIV Beyin var senin alette ve Programlama hayli güç..
    Senin makinaya Modül uygulattır kafadan 156 Hp olur ve % 25 torku cebinde bil.. Bu değerler motoru yormadan alacağın rakamlar..
    Yoksa 200Hp ye kadar yolu var.. :)
  • winshot bi açılsa ...
  • daha şimdiden 2 kez indirilmiş..indirenler mi açamıyor ?? bildiğiniz jpeg resim yahu..
  • 2 seferde ben denedim açılmıyor

bu arada dump valve ayrı konu chip farklı o farklı bi cümlede kullandın ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 25 Ocak 2007; 22:27:32 >
  • yani turbo basıncı fazla bile geliyor artanını ses için kullanıyorum..:)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.