Şimdi Ara

Dizel Araç Tuningi Nasıl Yapılır..? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.523
Cevap
4
Favori
150.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Garantide olan aracıma(2007 golf 1.4tsi 140hp 220nm) uygun olarak bulabildiğim tek şey modul uygulaması oldu. Chip tuning malum garanti olayından sıcak bakamadığım aynı zamanda aracıma uygun üretilmediğinden modul düşünüyorum.
    İzmirde bu işlerle uğraşan BestServis ten Muzaffer Bey bana Power System marka fransız modulunu önerdi. Bu marka ve uygulama hakkında bilginiz varmıdır, tavsiye edermisiniz?
    Buyrun linki;
    http://www.powersystem.fr/UK/fiche_pdt.php?id_produit=4106&categorie_def=41&soucategorie_def=472&motor_def=Essence
    Ayrıca bu motora daha önce bir uygulamada bulundunuzmu? Motor hakkında bir bilginiz varmı? Yapılacak farklı modifiye işlemleri konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler...

• Ayrıca 1.4 litre olan motor zaten aşırı besleme altında. Ayrıca yapılacak uygulamalar motor hakkında olumsuz sonuçlar ortaya çıkarırmı bilgilendirirseniz sevinirim. Gerçi İngiltere de bu araçları 240bg e kadar çıkartıyorlar ama..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal52

bosch olmadığını biliyorum başka yoksa zexel olması lazım birde uygulaması neden zordur acaba?

Bağlantılar orjinal soketlerle değil..Aralara kablo girilmeli..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tnskc

Merhaba CTU
    2007 corolla D4D MMT için ne yapılabilir. 90 bg. 190 Nm tork
    yalnız garantiyi hiçbir şekilde bozmamam gerekli (çok önemli)...
    birde takıp sökmesi kolaymıdır her 10.000 km de bir söküp taktırmam gerekecek
    uygulama sanırım box mı olacak? ama nasıl? nedir? ne değildir? maliyet? vs. vs.
    Sağolasın şimdiden.
    Birde başın sağolsun olmuş baya ama ben topiği dahi yeni gördüm. (süper... başarılar)

ok garanti konusu bu kadar hassas sa box takılacak ve 106 Hp ve 230 Nm değerleri elde edilecek..

takılması 4 sökülmesi 1 dakikanı alır..Çok basit..yaklaşık 700 ytl..

Sağolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dr. Lecter

Merhabalar.
    Garantide olan aracıma(2007 golf 1.4tsi 140hp 220nm) uygun olarak bulabildiğim tek şey modul uygulaması oldu. Chip tuning malum garanti olayından sıcak bakamadığım aynı zamanda aracıma uygun üretilmediğinden modul düşünüyorum.
    İzmirde bu işlerle uğraşan BestServis ten Muzaffer Bey bana Power System marka fransız modulunu önerdi. Bu marka ve uygulama hakkında bilginiz varmıdır, tavsiye edermisiniz?
    Buyrun linki;
    http://www.powersystem.fr/UK/fiche_pdt.php?id_produit=4106&categorie_def=41&soucategorie_def=472&motor_def=Essence
    Ayrıca bu motora daha önce bir uygulamada bulundunuzmu? Motor hakkında bir bilginiz varmı? Yapılacak farklı modifiye işlemleri konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler...

Aracınıza piyasada en sık uygulanan elektronik modifikasyon yöntemi Chiptuning dir..Power systemin bu araca nasıl bir yöntem ile güç artışı yaptığı hakkında en ufak bir fikrim yok o yüzden size sistem hakkında yorum yapamayacağım..Bir miktar turbo basıncı arttırılması ve ideal afr nin yakalanması sonucu motor rahatlıkla 170 hp ve 270 Nm verebilir..Chiptuning i servisde anlıyamazlar..Eğer ki muzaffer abinin modülünü taktırırsanız sonuçtan mutlaka haberdar olmak isterim..

• quote:

Orjinalden alıntı: Dr. Lecter

Ayrıca 1.4 litre olan motor zaten aşırı besleme altında. Ayrıca yapılacak uygulamalar motor hakkında olumsuz sonuçlar ortaya çıkarırmı bilgilendirirseniz sevinirim. Gerçi İngiltere de bu araçları 240bg e kadar çıkartıyorlar ama..

Motor lar yeni..Bizde daha yeni yeni yüklenmeye başladık motorlara..Ama dediğiniz gibi 200 küsür lü güçleri bile kaldırabilecek yapıda olduğunun farkındayız..Bu tip aşırı yüklenmelerin mutlaka herdaim riskleri var..Ama 140 lık TSI zaten aynı yapıdaki motorla 170 i de kaldırıyor...sadece biraz turbo basıncı yükseltmesi ile..Kompresör kasnaklarından alt devirleride canlandırılabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Merhaba CTU
    Sağolasın şimdiden.
    Birde başın sağolsun olmuş baya ama ben topiği dahi yeni gördüm. (süper... başarılar)

ok garanti konusu bu kadar hassas sa box takılacak ve 106 Hp ve 230 Nm değerleri elde edilecek..

Sağolasın

Çok teşekkür ederim. fiyat iyi gibi görünüyor. bir kaç sorum daha var kusura bakmazsan..

Gerçekten bu gücü tam anlamıyla kullanabilirmiyim? (araç MMT şanzıman ve ağır kasaya sahip olduğu için kalkışta ve esneklikte çok ağır, derdim max hız yada drag yarış değil aracı daha güvenilir ve seri esnek limitlere çekmek)
    Motor ömrüne bir zararı olurmu.?
    Bursa da bulunur mu?
    Kiti kendim (yada tanıdık bir usta vasıtası ile) söküp takabilirmiyim? Burada yoksa kargo ile alsam kendim uygulayabilir ya da bir yerde uygulatabiliriyim?

Tekrar teşekkürler.

• 106 hp ve 230 Nm çok iyi değerlerde, bence bu aracı zorlar, hem yakıt olarak hemde parçaları.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Merhaba CTU
    Sağolasın şimdiden.

Sağolasın

Çok teşekkür ederim. fiyat iyi gibi görünüyor. bir kaç sorum daha var kusura bakmazsan..

Gerçekten bu gücü tam anlamıyla kullanabilirmiyim? (araç MMT şanzıman ve ağır kasaya sahip olduğu için kalkışta ve esneklikte çok ağır, derdim max hız yada drag yarış değil aracı daha güvenilir ve seri esnek limitlere çekmek)
    Bursa da bulunur mu?
    Kiti kendim (yada tanıdık bir usta vasıtası ile) söküp takabilirmiyim? Burada yoksa kargo ile alsam kendim uygulayabilir ya da bir yerde uygulatabiliriyim?

Tekrar teşekkürler.

• quote:

Bursa da bulunur mu?

Tekrar teşekkürler.

MMT li corollara daha öncede uyguladık..Zaten manuelle aralarında bariz performans farkı var..Ama her modelde aynı oranda güç artışı elde ediliyor..İçiniz rahat olsun..Hiç bir problem yaşamazsınız..

bursa bayimiz için irtibat telefonu 0 224 441 09 85 Doğan bey..Ürünü ve montajını ordan temin edeblirisiniz..

Sonuçta denemeden teslim almayacaksınız..İçinize sinmezse satın almayabilirsiniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: acu___men
    106 hp ve 230 Nm çok iyi değerlerde, bence bu aracı zorlar, hem yakıt olarak hemde parçaları.

yüzde 20 bile değil artış seviyesi..Eğer koskoca toyota araca ekstradan binebilecek bu oranda bir yükü hesaplıyamamışsa ki bunu fransız firmaları bile fazlasıyla düşünüyorlar..Bişey demiyorum..

80 bin km dir bu ürün ile seyehat eden ve sıkıntı yaşamamış kullanıcılar var..

Bu ürün TUV belgelidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChipTuning Uzmanı -- 15 Ağustos 2007; 11:48:34 >
  • Merhaba Aracım 2007 Fiesta tdci.Powerbox garantiyi bozar mı? Eğer bozmuyorsa aracımakatkısı ne olur bu uygulamanın artı olarakta green hava filtresi düşünüyorum.Sizce uygun mudur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ebedi_Bedevi

Merhaba Aracım 2007 Fiesta tdci.Powerbox garantiyi bozar mı? Eğer bozmuyorsa aracımakatkısı ne olur bu uygulamanın artı olarakta green hava filtresi düşünüyorum.Sizce uygun mudur?

kesinlikle bozmaz..

+14 Hp ve %25 ekstra tork kazandırır..Hava filtresi her zaman faydalı bir uygulama olmuştur..
  • Yani ortalama 85 hp ve 200 nm tork olur araç.ABS ve diğer elektronik ekipmanlar bu uygulamadan etkilenir mi peki??Sonrasında 15 sn olan 0-100 km ivmelenmem kaç saniyeye düşer ve bu uygulama maksimum hızımı ne kadar etkiler ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ebedi_Bedevi

Yani ortalama 85 hp ve 200 nm tork olur araç.ABS ve diğer elektronik ekipmanlar bu uygulamadan etkilenir mi peki??Sonrasında 15 sn olan 0-100 km ivmelenmem kaç saniyeye düşer ve bu uygulama maksimum hızımı ne kadar etkiler ??

Hayır herhangi bir aksesuar ve donanıma yan etkisi yok..MAks hızda çok bişey beklememek lazım ama 0-100 en az 2-3 saniye iyileşecektir..Ürün uygulandıktan sonra araç tarafınızdan kullanılıp beklentilerinizi ne oranda karşıladığını konuşulacaktır..İçinize sinmezse 3 ay içinde mazeretsiz iade edebilirsiniz..
  • Merhabalar chip tuning uzmanı...

BEn c-max 1.6 tdci kullanıyorum ve bu araç için yapılabilecekleri yazmışsın baya bilgim oldu açıkçası...
    Fakat hem modül hem chip uygulaması zarar verir mi yorar mı motoru?ikisi birlikte ne kadar güç artırır ve maliyeti ne olur?

Ayrıca egr iptalini çok duyuyorum güce faydası oluyor diyolar yaptıran 1-2 kişi tanıdığım var fakat biraz fazla duman atıyomuş sanırım... Tam olarak nedir bu neden iptal ediliyor ne işe yarıyor?

Cevapların için çok teşekkür ederim şimdiden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasuss
    Merhabalar chip tuning uzmanı...

BEn c-max 1.6 tdci kullanıyorum ve bu araç için yapılabilecekleri yazmışsın baya bilgim oldu açıkçası...
    Fakat hem modül hem chip uygulaması zarar verir mi yorar mı motoru?ikisi birlikte ne kadar güç artırır ve maliyeti ne olur?

Ayrıca egr iptalini çok duyuyorum güce faydası oluyor diyolar yaptıran 1-2 kişi tanıdığım var fakat biraz fazla duman atıyomuş sanırım... Tam olarak nedir bu neden iptal ediliyor ne işe yarıyor?

Cevapların için çok teşekkür ederim şimdiden...

EGR aksine dumanı azaltır..Arttırdığı iddiası gerçek değil..Faydalı bi iş olur iptal ettirmeniz..Chip+box ın tek esprisi turbo lag ı ortadan kaldırmaktır..Düşünüldüğü gibi motora fazla yüklenilmiyor esasında..Sadece Chipin eksik kaldığı alt devirleri yükseltip görevi orta devirlerde chipe devreder..aracınıza 2 farklı uygulama yapılıyor 1000 ve 1500 ytl lik..performans açısından iyi olanı tabiki pahalısı..

• Astra 1.3 CDTI sahibiyim. Aracım 55.000 KM'de. Box taktırdığım taktirde, aracın gücünü turbonun basıncı yükseltilerek artıyor değil mi? Diyelim ben box taktırdım aracıma, ve turbomda sorun çıktı ve değişmesi gerekecek. Ben box'ı servise götürmeden çıkardım ve öyle bıraktım. Servis aracın beynini kontrol ederek box takılıp takılmadıgını anlayabilir mi? Veya herhangi bir başka yerden? Astra 1.3'te problem çıkarmadan alınabilecek en sağlıklı güç verileri nedir ve ücret ne kadar?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackgod

Astra 1.3 CDTI sahibiyim. Aracım 55.000 KM'de. Box taktırdığım taktirde, aracın gücünü turbonun basıncı yükseltilerek artıyor değil mi? Diyelim ben box taktırdım aracıma, ve turbomda sorun çıktı ve değişmesi gerekecek. Ben box'ı servise götürmeden çıkardım ve öyle bıraktım. Servis aracın beynini kontrol ederek box takılıp takılmadıgını anlayabilir mi? Veya herhangi bir başka yerden? Astra 1.3'te problem çıkarmadan alınabilecek en sağlıklı güç verileri nedir ve ücret ne kadar?
    Teşekkürler.

Hayır turbo basıncı değil yakıt basıncı arttırılarak güç yükseltiliyor..Servis kesinlikle box takıldığını anlıyamaz..105 Hp dir..700 ytl
  • chiptuning uzmanı bende crysler grandvoyager 3.3 98 model var benzinli bu araca neyapılabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: m184

chiptuning uzmanı bende crysler grandvoyager 3.3 98 model var benzinli bu araca neyapılabilir

Benzinli araçları özellikle sizin aracınız gibi amerikan araçlarını modifiye etmek masraflı işlerdir..

Sizin ne kadar parayı gözden çıkardığınıza bakar alıcağınız güçç..

Ne kadar ekmek o kadar köfte :D
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.