Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50ku7000 modelini N11'den %5 indirim yakalayıp 2588 liraya aldım, bugün kargodan gelecek sonra kurulum.

Yalnız şöyle bir durum var ben digiturk kullanıyorum, eutelsat uydusu. Merkezi sistemden hariç bağladık çanağı, yan odada Türksat mevcut kurulumu nerde yaptırayım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarba126

50ku7000 modelini N11'den %5 indirim yakalayıp 2588 liraya aldım, bugün kargodan gelecek sonra kurulum.

Yalnız şöyle bir durum var ben digiturk kullanıyorum, eutelsat uydusu. Merkezi sistemden hariç bağladık çanağı, yan odada Türksat mevcut kurulumu nerde yaptırayım?

çok iyi fiyat hayırlı olsun çok memnun kalırsınız
  • 50ku7000 geldi, kurulum yapıldı. Smart kullanışlı, kumanda işlevsiz bence. Görüntü kalitesi güzel, Digiturk kullanıyorum fakat kurulumu yan odada Türksat a göre yaptırdık, TRT 4k açılmadı, yukarda verilen frekansı servis giremedi.

Youtube uygulamasında oturum açamıyorum, bir şifre ve adres veriyor. Webbrowser dan girdim yine beceremedim, yapan varsa anlatırsa çok makbule geçer. Youtube linklerini görüntü kalitesini değiştiremiyorum, oturum açsam değişir sanırım.

• TRT 4K bende de açılmadı buna bir çözüm var mıdır?
  • Menü _ yayin _ uzman ayarları _ manuel ayarlama _ Türksat 42 e giriş yapıp transponder ayarindan 12615 frekansı olanı seçiyoruz. Sonra ara deyince çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronikzll -- 23 Temmuz 2016; 22:09:01 >
  • arkadaşlar tv nin kumandası kullanışsız oldugundan kablosuz mouse ve klavye almak istiyorumda
    uyumlu mu alıp kullanan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExploadTR

arkadaşlar tv nin kumandası kullanışsız oldugundan kablosuz mouse ve klavye almak istiyorumda

Uyumlu kardeşim. İkisi de çok gerekli. Mause internet tarayıcıyı kullanırken çok işe yarıyor. Ben kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kronikzll

quote:

Orijinalden alıntı: ExploadTR

arkadaşlar tv nin kumandası kullanışsız oldugundan kablosuz mouse ve klavye almak istiyorumda

Uyumlu kardeşim. İkisi de çok gerekli. Mause internet tarayıcıyı kullanırken çok işe yarıyor. Ben kullanıyorum.

mouse klavye kullanırken herhangi bir donma kasma vb var mı, randımanlı çalışıyo mu ? kullandıgınız marka model ne hocam ?
  • ExploadTR kullanıcısına yanıt
    Sonorous marka küçük bir klavye aldım. Kumanda boyutlarında sayılır. Everest marka mause. On numara çalışıyorlar.

• ps4 oynarken maçlarda titreme yapıyormu
  • Smartta facebook uygulaması bulamadım, var mı acaba?

• Tv yi sipariş vericem
    geldiğinde hangi testleri yapmam gerekiyor
    banding ölü pixel ışık sızması bunların dışında başka testler varmı

Birde bunları youtubdanmı yapıcam yoksa usb ye indiripmi yapıcam

link atarmısınız

birde youtube deki 4k videolarını hd indirip açsam orjinal 4k görüntü olurmu. bozulma yaparmı veya online yotubn direk izlesem gerçek 4k izlemiş olurmuyum.

tşk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeJaWuu -- 24 Temmuz 2016; 21:36:05 >
  • Arkadaşlar 55Ku 7000 bir haftadır kullanıyorum. yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kurulumu yapan servis elemanları sıfır. Nitekim samsung merkezden aradıklarında servis elemanlarımızı 1 ile 3 arasında değerlendirirseniz kaç verirsiniz dediklerinde en düşük not olan 1 i verdim ve sebeblerini söyledim.
    Ölü piksel ışık sızması gibi testleri yaptırmak istediğimde nerdeyse beni dövecekti bu bizim görevimiz değil diye.
    Televizyona gelince çok şükür testlerimi yaptım hiç bir sorun çıkmadı. görüntü kalitesini ise mağzada izleyip beğenerek almıştım. O yüzden sıkıntı yok
    Televizyonun kumandası çok kullanışsız normal bir kumanda alana kadar cep telefonunuza smart view proğramını yükleyip oradan kumanda etmek daha kolay. Hemde telefonu rahatlıkla tv ye bağlayabiliyorsunuz
    Masa üstü pc niz varsa ve orada bulunan film arşivzinizi pc nize plex media server kurarak çok rahat bir şekilde kablosuz olarak tv den izleyebilirsiniz
    Samsung tv kanal listenizi ise SamsChannelEditor-v0.12 proğramı ile düzenleyip sıralayabilir tv listenzn yedeğini alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxser -- 25 Temmuz 2016; 16:34:43 >

• Hangi testleri yaptınız youtubdanmı yapıyoruz yoksa usb ye indirip mi yapıcam
    Link atarmısınız

Tv nin kasası kalın gözüküyor resimlerde sizce kasa nasıl çokmu kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeJaWuu -- 24 Temmuz 2016; 23:54:58 >
  • Arkadaşlar merhaba. N11 den Ku7000 aldım ve birkaç gün önce servis kurulumunu yaptı. Görüntüsünden çok memnunum. USB den 4k videoları sorunsuz oynatıyor. TRT 4k yı ayarlayamadım. Bugün aklıma hotbird deki 4k kanallara bakmak geldi. (servis hotbird kanallarını ayarlamamıştı) aratıp hotbird kanallarını buldum. 2 tane de 4k kanal buldum. İki kanalda da görüntü fotoğraflardaki gibi kareleniyor. Bu durum tvden mi kaynaklı yoksa yayından mı? Video da ekleyebilirim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_879

Hangi testleri yaptınız youtubdanmı yapıyoruz yoksa usb ye indirip mi yapıcam
    Link atarmısınız

Tv nin kasası kalın gözüküyor resimlerde sizce kasa nasıl çokmu kötü

Buradaki videoları indirip usb ye atarak testleri yapabilirsin
    https://youtu.be/j1-sCHSrRbM

https://youtu.be/NxWeH-M3O6M

https://youtu.be/_TOxnw01DUs

• Bugün 50 inç büyüklüğünde olanından bende aldım.Servis kurulum yaparken 80 lira değerinde pek bi kaliteli duran hdmi kablosu önerdi.Aksi halde yeterli olmuyor kırmızı benekler görülüyor ekranda dedi ve bende aldım.TV'yi pek kurcalayamadım ancak pek güzel duruyor ve mest ediyor.Vatan'da android kullanan Philips'i alacaktım ama görevli sağolsun en az yarım saat TV'leri denettirdi.
    Tizen 3.0 kullanan ku7000
    Android'li Philips
    WEB OS 3.0 LG'yi denedik.

Şöyle söyliyim Android o kadar kasıntıki 10 dk youtube'da klip açılsın diye bekledik tam açıldı hooop hata verip uygulama çalışmayı durdurdu ve kapandı.
    WEB OS'de kötü değil ancak Tizen bu iş için biçilmiş kaftan. Android'te flash desteği yokken Tizen'de mevcut.Browserı olsun uygulamaları olsun harika ve hızlı çalışıyor.Browserdan girin istediğiniz film izleme sitesine direk açıp izleyin bildiğiniz pc gibi kullanışlı.

Ancak kumanda çok yavan geldi.Samsung'un VG-KBD1000 pad'li klavyesinden alabilirim yada benzerini.Klavye şart gibi bişey kumandayla sıkılıyorsunuz.İmleci yürütene kadar.

Yarın digiturk ile konuşup sd kutumu 4k kutuya terfi ettiricem. D-Smart'ın zaten hd kutusu var, D-fix kartı öneriliyor ancak ondan pek verim alamamış kullananlar gördüğüm kadarıyla bu yüzden D-smart'ı aynen bırakırım diye düşünüyorum.

• Bende bu gün sipariş ettim hayırlısı işallah memnun kalırım

• arkadaşlar bende vatandan 2149 a 40KU7000 aldım.kumandasını çok kullanıslı degıl gıbı.normal orjınal kumandasını nerden temin ederim bilgisi olan varsa yazarsa sevınırım lutfen tesekkurler
  • Beyler bende alacağım bunu ama 4K açılmıyor diyenler var? Sanırım uydu alıcısı 4K değil cihazın.

Arçelik'ten geçeceğim bu cihaza.. Önermiyorsanız bilgi verin lütfen.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.