Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karacaardıç kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar günlerdir bu forumda yazıyorum cevap verirseniz sevinirim 1 hafta once ks8500 aldim ama göruntu ayarlari hakkinda detayli yardimci olacak arkadas varmi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altair2396 -- 24 Eylül 2016; 14:13:27 >

• erturo E kullanıcısına yanıt
    Avrupada 6300 olarak satılıyor sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Altair2396

Merhabalar günlerdir bu forumda yazıyorum cevap verirseniz sevinirim 1 hafta once ks8500 aldim ama göruntu ayarlari hakkinda detayli yardimci olacak arkadas varmi ???

Kardeşim standart mod en iyisi. Dinamik moda kullanınca renkler çok canlı yani doğal değil. Doğal modu kullanınca parlaklık çok düşüyor aslında en iyi Mod doğalod fakat tek sıkıntısı bu. Sana önerim standart mod kullan ve ayarlardan arka ışığı 20 yap. Ayrıca erişilebilirlik ayarlarından enerji tasarrufu falan onları kapat

• karacaardıç kullanıcısına yanıt
    hotbird için ikinci bir uydumu gerekiyor yoksa turksat için yönlendirdiğimiz uydu aynı zamanda hotbird'ün yayınlarını alıyormu?
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    İkinci bir uydu gerekir,dikkatinizi çekmiştir ikişer çanak vardır çoğu çatıda :)

• TRT 4K'yı bulayım diye tvyi kurcaladım.En son kendimi servis menüsünü kurcalarken buldum Bir ton ayar var.Çoğunun sakıncalı ayarlar olduğunu düşünüyorum.Bu işlerden anlamayan arkadaşlar kurcalamasın.Menüye girmişken fabrika reseti attım.Resetten sonra Hdr plus'ı aktif ettim.Pc dimming mode diye bir seçenek vardı onu aktif ettim.Ne işe yarar bilmiyorum ama iyi birşeydir illaki Hdryi açınca tvnin menüsünde özel görüntüleme kısmında Hdr + seçeneği aktif oldu.

Bu seçeneği merak edenler için söyleyeyim.Parlaklığı düşük bir ayar.Uzman ayarları da düzgün değil gibi.Örneğin dinamik kontrastı arttırınca parlaklık azalıyor , azaltınca artıyor.Gama ayarını değiştirince gama ayarı aşırı değişiyor ve görüntü bozuluyor.Bu seçenekte görüntü gerçekten Hdr oluyor mu diye anlamaya çalıştım.Orjinal hdr video açtım fakat ayırdına varamadım.Parlaklık özellikle çok sönük kalıyor.

Bu akşam usbye Hdr video atıp , aynı anda da videyou pcden tvye atıp, hdr aktif edip öyle bakacağım.Usbden oynatınca Hdr otomatik olarak aktif oluyor zaten.Pcden oynatınca hdr açık şekilde usbden oynatılan videodaki gibi görünüyorsa gerçek hdr oluyor demektir.Pek sanmıyorum ama göreceğiz.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Hocam buldunuzmu 4k anlayamadım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

Hocam buldunuzmu 4k anlayamadım :)

Bulamadım:)
  • Hdr+ dan sonra bir özellik daha aktif ettim. 21:9 görüntü modu.Benim gibi tvye pc bağlayıp oyun oynayanların işine yarayacaktır.

Servis menüsünden birçok ayar aktif edilebiliyor.Kimi işe yarıyor kimi yaramıyor.Aktif edilen her özellik sistemi yavaşlatıyor.Bunu birebir yaşadım.Menü hantallaşıyor.O yüzden işe yaramayacağını düşündüğüm özellikleri kapalı bıraktım.Servis menüsüne girmek için standart kumanda şart değil.Bende tuşsuz akıllı kumanda var.Onla olmuyor.Herkeste android telefon vardır.Sam remote tv diye bir program var.Bu programla tv kapalıyken ard arda info - menu - mute - power tuşlarına basıyoruz.Tuşlara basma hızımız önemli.Doğru hızı tutturamazsanız menüye girmiyor.Pes etmeyin tekrar tekrar deneyin.Eğer tuşlara doğru zamanlamayla basarsanız tv Smart yazısıyla birlikte açılıyor ve servis menüsü karşınıza geliyor.Size tavsiyem hdr+ , pc dimming ve 21:9 özelliklerini aktif edin kafi.İnanın ben de diğer özellikler ne işe yarıyor ya da bu tvde aktif edilse de işe yarıyor mu bilmiyorum.

Mesela gözlüksüz 3d diye bir seçenek var.Bunu açınca panel gözlüksüz şekilde 3d gösterecek diye bekliyor insan ama malesef Bu tarz paneller var piyasada çünkü.Flickerless diye bi ayar var.Ekran titremesini önlüyor diye düşündüm ama bi farkını göremedim.Beyaz ayarı yapaileceğimiz bi ton ince ayar var.Onlara hiç dokunmadım.Bunlar dışında upgrade kısmında software güncellemeri yapılabiliyor.Ok diyorsunuz ve güncellemiş oluyor.Onların hepsini güncelledim.Tv şu an hem hızlı hem de iki ekstra özelliği aktif.

trt4k hariç ne varsa bulmuşsun :) eline sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

trt4k hariç ne varsa bulmuşsun :) eline sağlık

Aynen kurcaladıkça birşeyler çıkıyor :) Şuna da göz atmakta fayda var.
    http://shiftdelete.net/samsung-tvlerle-yayinlari-kayit-edin-29289?p=2
  • HDR+ ile ilgili çok net tespitler yaptım.Yarın karşılaştırmalı olarak sizlerle paylaşacağım.Herkes Hdr plusı aktif etmek isteyecek
    Servis menüsüne nasıl giriliyor hocam?

• Merhaba bu modeli playstation 4 üzerinden deneyen oldu mu acaba ? Input lag değerinin son modellere göre daha iyi olduğunu duydum . HDR ve 4k destekli olması playstation 4 pro için de uygun gözüküyor ?

• Evet arkadaşlar servis geldi rapor tuttu.resim çektiler bulutlanma olayı vardı tvde zaten kendileri de gördüler rapora değişim kararı yazdı servis elemanları ben tv den memnunum aslında şu hata olmasa kullanicaktim ama bu şekilde izlemek imkansız gelen tv dede aynı sorun çıkarmı sizce gelen tvde aynı olursa para iadesi alabilir miyim bu tv ayarında başKa tv varmı sorun çıkarmicak tv 43ku7000 Di 2200 TL fiyatı ve mağazadan almıştım yardımlarınızı bekliyorum.

• baysalgurler B kullanıcısına yanıt
    Bulutlanma mı banding mi? Bir yorumunuzda banding yazmışsınız. Ayrıca kısmet işi bunlar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Servis menüsüne nasıl giriliyor hocam?

Yukarda da anlattım.Tv kapalıyken info - menu - mute - power tuslarına sırasıyla basacaksınız.akıllı kumandadan olmuyor.tuşlu klasık kumanda yoksa androidde sam remote tv programıyla da aynı ıslemı yapabılırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.