Şimdi Ara

Ankara Kızılay'da fiber çalışmaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir Kızılay Mithatpaşa Caddesi civarında fiber hat döşeme çalışmaları var. Çalışanlara sorduğumda santralden hat çektiklerini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradım, bilgi veremeyiz dediler.

Kızılay'da fiber güzel bir sürpriz olabilir.

• Gelse bile çakma fiber gelecek, kutuya kadar fiber apartmana gelen bakır yine
  • Mhleri bilmez ki hocam onların dünyadan haberleri yok hiç boşuna arayıpta tatlı canını üzme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylar sonra güncelleme: Müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm. Fiber hattın sokaktaki santrale kadar geldiğini, kalan 30 metrelik mesafenin bakır kablo olacağını söyledi. Mesafe çok kısa olduğu için 90-100 Mbps hız alabilirsiniz dedi. 30 metre mesafe yüzünden verdikleri hizmet VDSL oluyor ve dolayısıyla fiber tarifelerinden veya kampanyalarından yararlanılamıyor. Hattı kapıya kadar getirip apartmana taşımamak bana sanki TTnet'in işi gibi geliyor. Herhalde burada ortak altyapı kullanıyorlar.

Superonline fiber için umutlanmıştım ama olmadı. Bana Kablonet yolları göründü.
  • Demette tum caddeleri delik desip edip binalara kutu koyup katlara fiberoptik cikardilar yinede beklediklerini alamadilar. Yatirim cok buyuk ama karsilik alamiyorlar, fiyatlar cok yuksek son kullanicinin gozunde.
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    turk telekom un fibere özel tarifesi ya da kampanyası yok

ikincisi vdsl ile fiber arasında bir fark da yok tarife olarak baktığınızda.

1 kilo pamuk ile 1 kilo demirin ağırlığı aynı

24 mbps vdsl ile 24 mbps fiber internetin de hızı aynı. Değişen bir şey yok. Kotaları da aynı. Hız düşümleri de aynı. Upload hızları da aynı.

aynı tarife var aynı kampanya var

hatta binanızda vdsl alt yapısı olması sizin artınıza.

tilgin denilen saçma sapan bir modemi kullanma zorunluluğunda olmuyorsunuz.

ikincisi Turk Telekom'dan başka ISS seçme şansınız oluyor. Turk Telekom'un fiber alt yapısı olduğu binalarda başka ISS'leri seçemiyorsunuz.

son olarak binanızda kablonet varsa zaten turk telekom la uğraşmaya gerek yok

tabi online oyun oynayan biri değilseniz.
  • Aynı çalışmaları izmir 1 dede yaptılar fiber çekip 5-6 tane t7 koydular. Şuan kutular aktifmidir değilmidir fikrim yok
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Zaten şu anda VDSL kullanıyorum ancak atladığınız çok önemli bir nokta var. VDSL'de sınırsız tarife yok. AKK haricinde şu an kullandığım ISS konusunda bir şikayetim yok.

En son açıklanan BTK kararlarına göre 1 Mayıs 2017 tarihinde AKK sorunlarımız büyük ölçüde bitecek. 4 ay daha sabredeceğiz.
    Vdsl nin 32 mbps limitsiz internetini fiberin 24 mbps sinden daha ucuza alabilirsin.

Fiber limitsiz internet paketleri çok pahalı ve dediğim gibi o fiyatları kullanmak zorundasın. Türk telekom dan başka iss secemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Vdsl nin 32 mbps limitsiz internetini fiberin 24 mbps sinden daha ucuza alabilirsin.

Fiber limitsiz internet paketleri çok pahalı ve dediğim gibi o fiyatları kullanmak zorundasın. Türk telekom dan başka iss secemezsin.

Benim için hız değil AKK kotası önemli. Zaten Türk Telekom'dan hiçbir şekilde hizmet almayı düşünmüyorum. Önceden de yazdığım gibi, benim bahsettiğim Superonline fiber.
    Sol fiber akk yok mu ?

Sol fiber 15 il belli yerlerde hocam o yuzden fazla abonesi yok
    Vdsl olduğu için fiber tarifelerden yararlanamiyorum deyince ben de fiber tarifeler ile vdsl arasında bir fark olmadığını söylemek istedim sadece.

Superonline fiber akksiz paket güzel
  • Ankara da çoğu yere döşedi süperonline, Çankaya Birlik'te daha yeni benim bulunduğum caddeye döşediler ne zaman aktif olur bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 4 Ocak 2017; 11:14:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.