Şimdi Ara

FATURALI AVEA DAN FATURASIZ TURKCELL DEĞER Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb arkadaşlar faturalı avea kullanıyorum 13 senedir avea dayım ve tarife adaletsizliğinden bıktım hep yeni gelenlere uygun tarife var eski abonelere önem vermiyor bende restimi çekiyorum..Hattımı faturalı avea dan faturasız turkcell yıldız 5gb tarifesine geçirmeyi düşünüyorum..
    1-) Önce hattımı faturasıza taşıyıp sonra mı turkell e taşımalıyım yok sa direk faturalı aveadan faturasız turkcelle taşıyabilirmiyim??? Hangi yolu izlemeliyim yardımcı olurmusunuz..
    2-)Bu transfer mantıklımı??Avea da çekim problemi çok yaşamadım ama ücra yerlerde çekmiyor tabi...
    3-)Normalde faturalı turkcell de böyle bir kampanya beklerdim ama bu tarife faturasız turkceli teşvik etmiş sebebi nedir??

• 1-Direk Turkcell faturasıza taşıyın
    2-Mantıklı tabiki
    3-Turkcellin faturasız paketleri daha uygun
    Ben de 1 hafta sonra aynı tarifeye taşıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

1-Direk Turkcell faturasıza taşıyın
    2-Mantıklı tabiki
    3-Turkcellin faturasız paketleri daha uygun
    Ben de 1 hafta sonra aynı tarifeye taşıycam

Tşk ederim yani direk faturalı aveadan faturasız turkcele taşıyabiliyorum..
    Bu işlemleri turkcell bayisinden mi yapmalıyım bir de nekadar masraf öderim faturasıza geçme ve hat taşıma için??
  • Faturasızın daha ucuz olmasının sebebi sanırım ücretlendirme periyodunun farklı olması. Haliyle dakikalar, megabyte'lar faturalıya göre çabuk bitiyor. Diğer operatörlerde de aynı durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

Faturasızın daha ucuz olmasının sebebi sanırım ücretlendirme periyodunun farklı olması. Haliyle dakikalar, megabyte'lar faturalıya göre çabuk bitiyor. Diğer operatörlerde de aynı durum var.

Bu dediginiz tamamem sahtekarlik ücretlendirme periyodu mesala 6sn ye konusuyorsun 1 dk sayiyor boyle bisey heralde.Peki internet paketinde bunu nasil yapiyor çakallar
  • Vodafona gec bence dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

Vodafona gec bence dostum

vodofone da bir arkadaşım var sürekli yakınıyor çekim açısından vs memnun deil
  • Avea kamu megadan Türkcell faturasıza geçtim.60 tlye uçuran 6 plus paketi(1000 dk-1000 sms- 6gb internet) alıyorum.Üstüne 4 tlye de bu pakete özel 4 tlye 8 gb internet alıyorum Türkcell hesabım üzerinden.64 tlye 1000 dk-1000 sms-14 gb internet.Konuşma paketi yetmezse diye de özel 500 dk paketi var 5 tlye onu da ekleyebilirsiniz.20 tl fazla veriyorum kafam rahat şahsen kaliteli memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

quote:

Faturasızın daha ucuz olmasının sebebi sanırım ücretlendirme periyodunun farklı olması. Haliyle dakikalar, megabyte'lar faturalıya göre çabuk bitiyor. Diğer operatörlerde de aynı durum var.

Bu dediginiz tamamem sahtekarlik ücretlendirme periyodu mesala 6sn ye konusuyorsun 1 dk sayiyor boyle bisey heralde.Peki internet paketinde bunu nasil yapiyor çakallar

Bayiden taşıma başvuru yapacaksınız hocam
    Tamamen ücretsizdir.
    İnternet kullanımında,nete girip çıktığında 100 kb düşüyor,faturalıda bu rakam 1 kb
    Ses kullanımında ise aç kapa 60 sn ama faturalıda 6 sn

• quote:

Orijinalden alıntı: köfteciŞakir

Avea kamu megadan Türkcell faturasıza geçtim.60 tlye uçuran 6 plus paketi(1000 dk-1000 sms- 6gb internet) alıyorum.Üstüne 4 tlye de bu pakete özel 4 tlye 8 gb internet alıyorum Türkcell hesabım üzerinden.64 tlye 1000 dk-1000 sms-14 gb internet.Konuşma paketi yetmezse diye de özel 500 dk paketi var 5 tlye onu da ekleyebilirsiniz.20 tl fazla veriyorum kafam rahat şahsen kaliteli memnunum.

Sizin tarife bana fazla gelir o yüzden 35tl lik bu yildiz 5gb tarifeyi düşünmüstüm ama ücretlendirme periyotlari kafami karistirdi simdi de
  • drmelihx D kullanıcısına yanıt
    Maksat faturasız kullanmaksa bimcell dopdolu pakete geçin hocam.28 tlye 600 dakika+ 4gb internet.20 tl üzeri yükleyince 500 sms ve 1 gb internette hediye.Yani toplamda 28 tlye 600 dakika-500 sms-5gb internet.Ücretlendirme 6 saniye bazında faturalı gibi.Turkcellde 60 saniye periyodunda atıyor tek dezavantajı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

quote:

Bayiden taşıma başvuru yapacaksınız hocam
    Tamamen ücretsizdir.
    İnternet kullanımında,nete girip çıktığında 100 kb düşüyor,faturalıda bu rakam 1 kb
    Ses kullanımında ise aç kapa 60 sn ama faturalıda 6 sn

Yok artikkk bu ne ya btk falan müdahale etmiyormu buna resmen dolandiricilik

• köfteciŞakir kullanıcısına yanıt
    4 tl her ay mi 8gb aliyorsun yoksa bir ayliga mahsus mu
  • mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Her ay bir defa bu paket alınabiliyor.
  • Turkcell hazırkart tavsiye ederim, değer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.