DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
en ucuz arabalar burda tabi alabilene :(((
35
Cevap
0
Favori
26.688
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Markalar ve Modelleri >> en ucuz arabalar burda tabi alabilene :(((
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1006 Mesaj
      22 Ocak 2007 14:54:06

örnek 1997 golf 4935

1991 corsa 2600

1997 laguna 3895

1989 audu coupe 2500....

vs...
      vs...

http://www.maliye.gov.t...is/yeni/neotas/aracs.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 22 Ocak 2007; 16:46:34 >

• Yarbay
      5663 Mesaj
      22 Ocak 2007 15:10:11
      nasıl alıyoruz

27 ANKARA ANTALYA GÜMRÜK AÇIK B.Oto 1990 Mercedes 190 E H.sýz Antalya Tasiþ 5.500,00

bu güzelmiş

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      22 Ocak 2007 15:26:33

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi küber_ez -- 22 Ocak 2007; 15:26:59 >

HAYATIMIN SERMAYESİ...
      HAYALLERİMİN SAHİBİ...
      şans meleğim... boşver gitsin
      ***erkam_arslan***

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      22 Ocak 2007 16:42:24
      quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

nasıl alıyoruz

27 ANKARA ANTALYA GÜMRÜK AÇIK B.Oto 1990 Mercedes 190 E H.sýz Antalya Tasiþ 5.500,00

bu güzelmiş

aslında normal proseduro göre ihale bedelinin % 10 unu teminat olarak yatırıp ihaleye girebiliyorsun
      ama işin içine birde mafya proseduru giriyor
      aradan kapabilirsen kapıyorsun

birde yukarıdaki linkte sadece izmir gümrüğü var arama yaptırısanız diğerlerinde daha cazip araçlar var

19350 ye 1996 model porche boxster satılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 22 Ocak 2007; 16:44:45 >

• Yarbay
      2627 Mesaj
      22 Ocak 2007 16:54:47
      offf ne arabalar ne fiyata abowww..bu muhabbeti biraz daha açarmısınız yaw tam anlayamadım..olay tam olarak nedir...

• Yarbay
      6637 Mesaj
      22 Ocak 2007 18:36:32
      aslında eli ayağı düzgün birşey kapatcaksın buradan

Bir Volkswagen jettamk4 arabam var iyi anlaşıyoruz.. kız arkadaşım yok hiç olmadı dert mi değil

ben jettama oğlum derim o da benim beklentilerimi yerine getirir.. seni seviyorum oğlum..
    • Binbaşı
      1736 Mesaj
      22 Ocak 2007 20:25:04
      eet ya açıklar msın neden böle ucuz fiyata.....

• Yarbay
      6637 Mesaj
      22 Ocak 2007 20:59:21

quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

eet ya açıklar msın neden böle ucuz fiyata.....

ya bunlar maliyenin el koyduğu arabalar sanırım

Bir Volkswagen jettamk4 arabam var iyi anlaşıyoruz.. kız arkadaşım yok hiç olmadı dert mi değil

ben jettama oğlum derim o da benim beklentilerimi yerine getirir.. seni seviyorum oğlum..
    • Yüzbaşı
      378 Mesaj
      22 Ocak 2007 22:16:02
      benim bir tanıdığım İzmir gümrükten Ford Musteng almıstı.Burda görünen fiyatlara aldanmayın. Mafya da payını alıyor.Tanıdıgım arabayı alıp kacmıstı.Yoksa soyacakalrdı adamı

İsmim Imzamdır
    • Yüzbaşı
      267 Mesaj
      22 Ocak 2007 22:34:00
      benim bildiğim bu araçlar ihaleyle alınıyor. ve almak pek kolay diil. bu fiyatlara bi tonda vergi ekleyin.

• Yüzbaşı
      584 Mesaj
      22 Ocak 2007 23:05:37
      ben orda bi 5,28 buldum 2002 model tertemiz ha

ANKARA
    • Teğmen
      123 Mesaj
      23 Ocak 2007 00:38:00
      arkadaşlar fiyatların öyle olduguna bakmayın her araç tipine göre farklı şekilde vergilendiriliyor mesela o satılan boxter 19350 mi vergisi hariç onu trafikte kullanmak için en az 40000 ytl g,ibi bir değer gerekiyor.(vergilerle birlikte) belki daha da fazla tam hatırlamıyorum.Geçen yaz bende ihaleye girdim ancak 2.el almak daha mantıklı boşverin o işleri vakit kaybı.

• Çavuş
      53 Mesaj
      24 Ocak 2007 19:39:24
      arkadaşlar kimsenin üyle ağzı sulanmasın önce yan taraftaki vergi ve ücretlendirmeyi okuyun gerçi biraz karışık ama genel olarak anlayabilirsiniz. veya şöyle söyliyim gümrükten arabayı çıkartmak için en az üzerine %180 daha ilave edin yani 4400 ytl lik bir bmw 750 yi yola koyabilmek için 13-14 milyarı gözden çıkarın o da çoğu zaman piyasanın üzerine çıkıyor farkı sadece türkiye yollarında yıpranmamış bi arabaya binmek oluyor

YÜCE ALLAH SANA SONSUZ BİR HAYAT VAAD EDİYOR
    • Çavuş
      53 Mesaj
      24 Ocak 2007 19:41:49
      GÜMRÜKTEN ARABA ALMAK ÇOĞU KEZ ZARARDIR

YÜCE ALLAH SANA SONSUZ BİR HAYAT VAAD EDİYOR
    • Yarbay
      5317 Mesaj
      24 Ocak 2007 20:19:24
      Ankaradan gümrükten hayatımda bir defa araba almak için çook önceleri bi gittim.çok sevdiğim golf tdi için..açık arttırmada araç piyasa fiyatını kat kat geçti...elim boş kızgınlık içinde onca yolu geri döndüm..çok tutulan kolay satılan araca müşteri olma...tamirci+kaportacı arkadaşın varsa ve alacağın aracın piyasa fiyatını iyi etüt ettiysen illede alacağım diyorsan gir bide boyunun ölçüsünü gör...al..

-Nikon d7000
      - Clio 1.5 dci Icon
      - Civic 1.6 elegance
      ...GALATASARAY...
    • Yarbay
      6637 Mesaj
      24 Ocak 2007 20:53:44
      harbiden ona hiç bakmadık

• Yarbay
      8191 Mesaj
      25 Ocak 2007 00:47:23
      bu arada ihalede belirlenen fiyata alıcı bulamayan araçlar 2. ihalede yüzde 60 ına satılır, yine alıcı bulamazsa yüzde 40 ına satılır, yani orda yazan fiyatlar üzerinden düşününce pek karlı olmasa da işbilir insanlar için karlı bir ortam sözkonusu.

ama tabii ordaki memurlara da sağlam bir ayar çekmek lazım ki araçlar hakkında bilgi edinilebilsin, yoksa kapısını bile açamıyorsun.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %27
      • 25 Kasım 2016: 0-1600cc Otomobil ÖTV'si %50
    • Yarbay
      6255 Mesaj
      25 Ocak 2007 01:17:14
      92 model 500E var ya inanmıyorum

• Teğmen
      219 Mesaj
      25 Ocak 2007 16:45:11
      BİRDE VERGİLER HARİÇ ARABANIN YATTIĞI YEREDE HATIRI SAYILIR BİR PARK ÜCRETİ ÖDÜYORSUN

STRONG 1970
    • Binbaşı
      1869 Mesaj
      25 Ocak 2007 22:00:08
      polat alemdar abimiz jipini burdan almış

EMANETİN SAHİPSİZ DEĞİL ATAM!
    • Teğmen
      217 Mesaj
      29 Ocak 2007 22:02:34
      Burdan alınan araçların önceden tr kaydı yoksa 0 araç muamelesi görüyor. kdv ve ötv düyorsunuz. Fiyatlar açık arttırmada uçabiliyor. Tellaliye, hizmet, pul, harç, park parası fln fln derken fiyat 3 katına çıkıyor. Uzun süre yatmış araçlar olduğundan ne çıkacağını bilemiyorsunuz. Çalışıyormu çalışmıyormu belli değil. Hasar oranları yazıyor ama genelde kaportasına bakılıyor. Yanı hasarsız diye baktığım aracın mototoru bagajındaydı:D... Ben pek mafya fln durumuyla karşılaşmadım. Zaten açık arttırma salonundan oldukça katı kurallar var. Kaldıkı mafyanın kırık dökük araçlarla fln uğraşacağını düşünmüyorum.

Saygılarr..

• Teğmen
      236 Mesaj
      30 Ocak 2007 01:06:51
      Kısacası gerek yok dıyosunuz yanı boyle atraksıyonlara

• Yarbay
      6255 Mesaj
      30 Ocak 2007 01:12:27
      peki arkadaşlar bu araçları ihale günü yada normal bir günde gidip görebiliyormuyuz?

• Emekli Yönetici
      6658 Mesaj
      30 Ocak 2007 08:41:49
      olsada olmaz sana bana yedirmezler bu araçları bize düşen en kötü hurda olur.
      her işte olduğu gibi bundada mafyalaşma vardır.

• Teğmen
      217 Mesaj
      30 Ocak 2007 11:42:31
      İhaleye 1 hafta kala gidip görebilirsiniz. Size bize düşen değil zati ii arabalar nerdeyse vergisiyle zartıyla curtuyla piyasa fiyatına yakın gidiyor. Hatta yarısı satılmadan kalır. 3. ihalede fiyat yarıya düşeceğinden genelde 3. de fiyat biraz uygunlaşıyor. Bunun dışında hurdacılar tamirciler hasarlı arabalara giriyor. Pek türkiyede bulunmayan araçlar fln da oluyor. Çok merak ediyorsanız yatırın teminat gidin girin ihaleye. Pey sürmenize gerek yok. İzleyin nasıl bir ortam. Çıkınca teminatı alır eve gidersiniz. İşinize gelirse. Ama riskli araba almak sonuçta burdan. Benim gözlemlerim ordaki insanlar sen ben gibi ucuz araç arayan kişiler. Ööle trscak bişi yok... Sadece aldınız araç başınıza bela olabilir...;)

• Yarbay
      8191 Mesaj
      30 Ocak 2007 12:33:38

arkadaşlar fazla film izliyosunuz gbi geldi bana, OzOz83 ün de dediği gibi korkulacak birşey yok kimse 3 5 ucuza araba alıcam diye mafyacılık oynamaz yani, zaten bu ihalelere sürekli giren insanlar genelde birbirini tanıyorlar, ihaleden önce bir şekilde anlaşıyorlar, siz gitseniz de en fazla ne kadara kadar yükseltmeyi planlıyorsunuz?, biz şukadar verebiliriz , "fazlasını vermeyi düşünüyorsanız , biz çekililim üstünü paylaşalım" falan muhabbetine girerler.

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      30 Ocak 2007 12:57:46
      maalesef bu işin de mafyası var
      benim bir yakınım fiyatı cazip bir aracın ihalesine girmek istemişti.
      söylediğine göre işe yarayacak araçları ihaleden önce paylaşıyorlarmış herkes kendi payına düşen araçla ilgileniyor ve fiyatın yükselmesine izin vermiyormuş.
      vergilerle bazı araçlar(2000 cc ve üzeri ve Türkiye de kaydı olmayan) cazip olmaktan çıkıyor(% 100 civarında vergi ödüyorsunuz) ama uygun araçlar da var hele kaportacıysanız ya da bu işi yapan tanıdığınız varsa yada aracı sadece parça olarak değerlendirecekseniz işinize yarar şeyler bulabilirsiniz

• Teğmen
      217 Mesaj
      30 Ocak 2007 15:36:40
      Walla ben ank da girerim devamlı. Öyle bişi olması çok zor. Çünkü koca açık arttırma salonu hangi adama dicekler sen girme fln... Can arkadaş doğru söylüyor birbirni tanıyan galericiler anlaşabiliyor ama kendi aralarında 3. şahısa bir etkisi yok. Arkadaş bile ediniyorsunuz öyle kötü bir ortam yok. Kötü olan araçlar. Tamamen süpriz. Dışarda gıcı gıcır üff denilen arabanın elektronik beyni bile eksik olabilir. Şahsen hafiif hasarlı araçları almak daha iyi gibi. İyi diye pahalı aldımız aracın marş motoru bitik ti. Öylesine aldığmz bir araç ta ise taktık aküyü basar basmaz çalıştı. Tamamen şans işi... Vergi işi %100 den fazla. hele 2000 üzeri çok feci... %80 küsür ötv %18 kdv %15 fizmet +tellaliye+ harç+ pul+ park yeri, trafiğe tescil etireceksiniz, muayene, uygunluk belgesi fln fln.... 1600 ü geçmezseniz sanırm %40 civar ötv... Diğerleri aynı... Arabaya masraf yapıyosunuz, muhtemelen çalışmayacak çekme fln parası... Yani anlıyacanız uzun iş. Oldukça uygun almanız lazım. Hesabınızı iyi yapın....

Kolay gelsin...

• Yarbay
      6255 Mesaj
      30 Ocak 2007 17:23:37
      şu mafyanın açılımı bi yapılsa gerçekden emrak ediyorum

en fazla ihaleye girmeden herkes anlaşır ve bir kişiyeverilir asraba.arabayıalan kişide diğerlerine % bilmem ne kaç oranında komisyon verir..

inşaat ihalelerinde böyle oluyordu en azından

• Yarbay
      8191 Mesaj
      30 Ocak 2007 21:22:55

quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

şu mafyanın açılımı bi yapılsa gerçekden emrak ediyorum

en fazla ihaleye girmeden herkes anlaşır ve bir kişiyeverilir asraba.arabayıalan kişide diğerlerine % bilmem ne kaç oranında komisyon verir..

inşaat ihalelerinde böyle oluyordu en azından

aynen öyle, en fazla kapıda ufak bir ihale yapılır en fazla vermeyi düşünen, düşündüğü ile aldığı fiyatın farkını diğerleriyle paylaşır, icradan satılan mallarda da çoğunluk öyle yapılır.

• Binbaşı
      1941 Mesaj
      30 Ocak 2007 22:45:35
      geçen sene halamın oğlu edirne gümrükten almıştı bir araç.
      ihaleden once gözüne 88 model 2000 motor benzinli audi 100 quattro yu kestirmiş.
      aracın modeli düşük ve de turkiyede olmayan bir model oldugundan dolayı ihalede bu arabaya talip çıkmadıgını ve arabanın kendisine kaldığını söyledi
      her neyse aracın bir tarafında da hafif vuruk varmış
      buyuk ihtimalle park edilen yerde zarar gormuş.
      soyledigine gore aracın stepne kriko akü vb. seylerinde arabada bulunmadıgını belirtti.

gelelim fiyat meselesine
      aracı 3750 ytl ye aldım dedi.
      fakat vergisi kaydı ıvırı zıvırı bir sürü prosedür oldugunu ve bu prosedürleri yapması için bir galericiyle anlaştığı (galericiler sürekli alıp sattıklarından dolayı prosedürleri biliyorlarmış) ve aracın kendine 9500 ytl gibi bir paraya geldiğini söyluyor.
      bakım ve diger eksiklikler içinde 1000 ytl odemiş.
      bir yıldır geziyor arabayla.
      araba canavar gibi
      her görenin içi akıyor fakat satmaya çalıştığında alıcısı yok...

bende bir araba almak istediğimi söyledim hala oğluna
      oradaki galericilerle görüş dedim.
      niyetim golf idi
      fakat bu tarz arabaların alıcısı cok oldugundan dolayı fiyatın cok yukseldiğini
      giren sıradan vatandaşların baştaki baz fiyatını asırı yukselttiğini ve aracın gerçek değerininde üstüne cıktıgını belirterek püyasa füyatının üzerinde arac alacaksan gidelim dedi.
      vazgectilk tabi..

DH 2005 ÜYESİ
    • Binbaşı
      1150 Mesaj
      30 Ocak 2007 22:50:18
      bu iş biraz maceraya benziyor

sosyal güvenlik denetmen yrd.

• Teğmen
      202 Mesaj
      14 Kasım 2010 18:24:14
      Tamamen macera işi diyebiliriz. Hele ki birde araç daha önce Türkiye kayıtlı değilse vergi %100' ü rahatlıkla geçiyor. Benim dayım galericilik yapıyor 2 sene kadar önce gümrükten çıkma bir araç getirmişti vatandaşın biri satmak amacıyla Vauxhall Vectra SW idi.(Opelden farkı yok İngilterede ve İngilterenin sömürdüğü ülkelerde Opel bu markayla satılır.) Araba 6 sene kadar gümrükte yatmış ihale ile çıkartmış. SW olduğu için pek fazla alıcı çıkmamış ama ucuzada gelmemiş belirteyim. Araba Avusturya veya Avustralya ya kayıtlıdı emin değilim. Araç gümrükten esrar geçirmek isterken yakalanmış tabi adamlar hapise araba gümrüğe neyse ihaleden önce adam bulmuşlar arabaya bakabilmek için motora falan arabanın kaputunda el izleri var kapılar daha öncede açılmış emin olmak için kaputu açmışlar adam sayesinde kaput altı kurcalanmış araştırmışlar kim yaptı diye başka bi personelin torpillisi çıkmış ama adam Bmw görmüş bundan vazgeçmiş bizim vatandaşa kalmış araç. İhalede almış aracı fazla talip çıkmamış zaten. Gümrükten çıkarmaya gittiğinde akü ve bujileri değiştirmiş tek marşta çalışmış. 2 sene kullanmış satmak için getirdi. Araç çok temizdi diyemem ama temizdi en azında yürürü mükemmeldi bizdeki gibi 10 cm lik çukurlara girmemiş. Yıpranmamış bi araç. Kısaca arkadaşlar macera yaşamak istemiyorsanız hiç bulaşmayın derim eğer adamınız yoksa kaput altına bakma şansınız yoksa süprizşe karşılaşabilirsiniz. Ama hurda ya da kazalı araç almak isteyenler için yedek parça olarak çok güzel araçlar var.

• Yarbay
      3627 Mesaj
      14 Kasım 2010 19:22:46
      Ağlayanın malından gülene fayda gelmez...

• Yarbay
      9194 Mesaj
      14 Kasım 2010 19:56:35

quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Ağlayanın malından gülene fayda gelmez...

derler...

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Yarbay
      6510 Mesaj
      15 Kasım 2010 00:12:20
      Bence de gerek yok ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Markalar ve Modelleri >> en ucuz arabalar burda tabi alabilene :(((
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.