Şimdi Ara

Motor Freni Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
52
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle alışkanlık olarak yaptığım bir şey var onun zararı var mı gerçekten merak ediyorum

Mesela önümde kasis var. 4.viteste giderken frene basıyorum hızım düşerken 2.vitese takıp kavramaya getiriyorum öyle yavaşlıyorum. Hızım 2.vitese uygun hıza düştükten sonra ayağımı tamamen debriyajdan çekip ilerliyorum. Başka örnek veriyim (bunun zararlı olmadığını düşünüyorum) 5.viteste giderken frene basıp 4.vitese alıp devam ediyorum frene bastığım için devirde yüksek olmuyor ve bu şekilde kavramadada bekletmiyorum. Ama her kasis vb yerlerde kısaca 2.viteste gidilecek yerlere yüksek hızda yaklaşırken fren artı 2.vitese alıp kavramada bekletip hızım 2. Vitese uygun hıza düştüğünde debriyajdan çekip devam ediyorum. Bu yaptığımın debriyaja veya motora zararı var mıdır ? Devir yükseltmediğim için motora zararı olmadığını düşünüyorum fakat debriyaj konusunda tereddütlerim var.

Son olarak tesadüf mü bilmiyorum ufak bir kaza sonucu araba servisten geldiğinde bir sorun başladı vites atıp ayağımı debriyajdan çektiğimde tık diye bir ses geliyor sanki boşluk gibi bir şey var debriyajda çekiyorsun tak diye ses yapıyor bu 1. Viteste 2.viteste çok azda 3. Viteste yapıyor 4 5 6. Viteste sorun yok. Ama en çok 2. Viteste oluyor kimisi diyor debriyaj ayarı yapılmalı kimisi başka bir şey diyor.

Araç 2015 model 14.000 km de.. Detaylı bilgi verip yardımcı olan olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ranegade95 -- 14 Haziran 2016; 4:25:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.