Şimdi Ara

Rota Planlaması Nasıl Yaparım Bilgisayar Üzerinden

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diyelimki A şehrinden başlayıp 8 tane şehiri dolaşmam gerekiyor ve tekrardan A şehrine geleceğim bunun için bana rota çizecek bir uygulama ya da web sitesi söylermisiniz arkadaşlar ama A şehrinden B şehrinin mesefasini de söylemesi lazım, yani A ile B arası 200 km B ile C arası 100 km senin için en mantıklı olan rota sırası ile bu xxx şehirlerine gitmen gerekli deyip hesaplaması lazım varmı böyle bir şey,

• Aynı şeyi ben de arıyorum... Bilgisi fikri olan var mı arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar ayrıntılı bir site yok diye biliyorum 8 şehir e gidecekseniz sıralamayı siz yapıyorsunuz size sadece güzergah çıkarır.
  • Halen bende bulamadım böyle bir yöntemi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Halen bende bulamadım böyle bir yöntemi,

Google Haritalar uygulamasında sanırım aradığımız özelliği buldum arkadaşlar.

Haritaya birden çok konum girebiliyoruz.
    Hangisinden başlayıp istediğimiz sırayla hangisine gidip en son nerede bitirmek istediğimizi kendimiz belirliyoruz.
    Her bir konum için en uygun rotayı google haritalar otomatik oluşturuyor.
    Haritaya en fazla 9 konum girmeye izin veriliyor.

Bu özelliği aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz;

(Not: Fotoğrafları google görsellerden aratıp buldum ve uygulamaya yardımcı olması için konuya ekledim.)

1 - > Google Haritalar uygulamasını çalıştırdıktan sonra konum girmeden önce sağ alttaki yuvarlak mavi simgeye tıklıyoruz.

2 - > Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Bu ekranda bir konum girdikten sonra sağ üstte gösterilen üç nokta simgesine tıklıyoruz ve bir menü açılıyor.

3 - > Açılan menüde ikinci sırada bulunan "Durak ekle" seçeneğine tıkladığınızda harita üzerine alt alta en fazla 9 adrese kadar konum girme imkanı veriyor. Girdiğiniz adreslere hangi sırayla gitmek istediğinizi kendiniz belirleyip istediğiniz gibi sıralarını değiştirebiliyorsunuz ve her konum için her seferinde en iyi rotayı oluşturup en uygun yolları belirleyip sizi bitiş noktasına ulaştırıyor.

Umarım faydalı bir anlatım olmuştur ve birilerinin işine yarar...

9 adresten fazla konum girmeye imkan veren daha kullanışlı uygulama veya yöntemler bilen arkadaşlar paylaşırlarsa memnun olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Diyelimki A şehrinden başlayıp 8 tane şehiri dolaşmam gerekiyor ve tekrardan A şehrine geleceğim bunun için bana rota çizecek bir uygulama ya da web sitesi söylermisiniz arkadaşlar ama A şehrinden B şehrinin mesefasini de söylemesi lazım, yani A ile B arası 200 km B ile C arası 100 km senin için en mantıklı olan rota sırası ile bu xxx şehirlerine gitmen gerekli deyip hesaplaması lazım varmı böyle bir şey,

Iyi aksamlar,

Bilgisayar uzerinden rota planlama ariyorsaniz,https://mydrive.tomtom.com/tr_tr ile baslayabilirsiniz.

Ben bir planlama yaptim ve su sonucu cikarttim;

https://mydrive.tomtom.com/tr_tr/#mode=routes+viewport=37.9875,29.36645,7+routes=%7B%22departure%22:true,%22traffic%22:true,%22routeType%22:%22FASTEST%22,%22travelMode%22:%22CAR%22,%22points%22:%5B%22hw~39.8965,32.8618%22,%22hw~39.65082,27.87974%22,%22hw~39.42006,29.98531%22,%22hw~38.6738,29.40519%22,%22hw~38.41863,27.12988%22,%22hw~37.21479,28.36313%22,%22hw~36.8864,30.71056%22,%22hw~37.87183,32.499%22,%22hw~39.8965,32.8618%22%5D%7D+ver=2

Bu planlamayi bilgisayar uzerinden yaptiktan sonra TomTom GO 5X/50X/500X cihaziniza ya da Android GO Mobile uygulamaniza -cloud ozelligi ile- yollayip navigasyona baslayabilirsiniz (iPhone GO Mobile'a bu ozellik henuz gelmedi). Sizin otomatik olarak planlama isteginizi direkt olarak yapmasa da, kullanimi kolay arayuzu ile web stitesi size yardimci olabilir.

Ihtiyaciniz olan ozelligi, direkt olarak yukarida siraladigim GO model cihazlara yazdiginizda, ne web sayfasi ne de uygulamaya ihtiyaciniz var. Tum ihtiyaclariniz navigasyon cihazi tarafindan karsilaniyor.

Saygilar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.