Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carawanee -- 22 Haziran 2016; 12:53:18 >

• İtiraz edebilirsin tabi sonuçta cezalar sana tebliğ edilmedi ancak bence daha fazla faiz binmemesi için önce ödeyip sonra itiraz etmek daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba diyorum itirazın bir zamanı var mı ?
    Sonuçta 6 ay gecmis

• carawanee kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

2013 yılında 10 gün içinde tebliğ edilmeyen cezaları trafik mahkemelerine yoksa nöbetçi sulh mahkemelerine başvuranların cezalarını sildiler,
    bende radardan 4 tane ceza sildirmiştim 15 TL masrafı vardı avukat parası, mahkeme harcı vs. ödemeden direkt sildiler hocam,
    şuan siliyorlar mı bilmiyorum ama.

ikametgahınızda trafik mahkemesi yoksa nöbetçi sulh mahkemesine gidip orada görevlilere bir sorun hocam kesin net bilgiyi verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 9 Haziran 2016; 22:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Merhaba hocam,

2013 yılında 10 gün içinde tebliğ edilmeyen cezaları trafik mahkemelerine yoksa nöbetçi sulh mahkemelerine başvuranların cezalarını sildiler,
    bende radardan 4 tane ceza sildirmiştim 15 TL masrafı vardı avukat parası, mahkeme harcı vs. ödemeden direkt sildiler hocam,
    şuan siliyorlar mı bilmiyorum ama.

ikametgahınızda trafik mahkemesi yoksa nöbetçi sulh mahkemesine gidip orada görevlilere bir sorun hocam kesin net bilgiyi verirler.

Bu aklıma gelmemişti. Öyle yapayım yarın
    Teşekkürler bilgi için

• Tutanak Tarihi 23/12/2015
    Tebliğ Tarihi 14/02/2016

tutanak ile tebliğ arasında 2.5 ay var,
    eski ikametgaha bildirildiği tarih bile 10 günlük süreyi aşıyor,
    ondan dolayı söyledim hocam.
  • Ayağını gaz pedalından çekmeniz için daha ne kadar ödemeniz gerekiyor merak ettim.
  • neyine itiraz ediceksin ya.senin kara kaşın kara gözün icin cekmiyor o radar seni.hızlı gitmişsinki yemişsin cezayi.biz niye yemiyoruz kurallara uyuyuyoruz?
  • Doğru boş yolda karınca olcaz . Çünkü hepimiz oyleyiz

• Ben de bir cezamı sistemde geç gördüğüm ve faiz bindiği için, sadece faizin silinmesi ve erken ödeme indiriminden faydalanmak için bimere yazmıştım. Sonuç olumsuz oldu. Senin eline ulaşıp ulaşmaması önemli değil tebliğ edilmiş sayılıyor. Paşa paşa ödeyebileceğimin 2 katını ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakapaca37 -- 11 Haziran 2016; 21:00:27 >
  • Bazi arkadaşlar pedala çok yüklenme demisler bazilari hiç ceza yemedik demişler ya, %10-%30luk dilime 61le giriyosun 60la girmiyosun işte aradaki fark tam tamına 199 TL. Bazı arkadaşlar çok iddiali cevap vermişler inşallah bir gün cezaya maruz kalipta bu konuyu tekrar okuma çabasına girmeZsiniz. Vesselam.

• carawanee kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum, keşke adresini güncel tutsaydın cezalar adresine ulaşır ve tebliğ tarihinden itibaren 15 günlük yasal süre içersin de %25 indirimli olarak
    ödeyebilirdin. Cezalar adresine ulaşmadığı için Trafik Şubesine geri iade edilmiştir ve askı listesine çıkartılmıştır. Buda tebligat kanununa göre size tebliğ edilmiş sayılır.
    En kısa zaman da ödemenizi tavsiye ederim. Trafik cezaları gecikme zammı en yüksek olanların içindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trafik Uzmanı

Öncelikle geçmiş olsun diyorum, keşke adresini güncel tutsaydın cezalar adresine ulaşır ve tebliğ tarihinden itibaren 15 günlük yasal süre içersin de %25 indirimli olarak
    ödeyebilirdin. Cezalar adresine ulaşmadığı için Trafik Şubesine geri iade edilmiştir ve askı listesine çıkartılmıştır. Buda tebligat kanununa göre size tebliğ edilmiş sayılır.
    En kısa zaman da ödemenizi tavsiye ederim. Trafik cezaları gecikme zammı en yüksek olanların içindedir.

İtiraz falan etmek ise yaramayacak mıdır?

Birde taksitlendirme olayı var mıdır? Ya da bankalarca bu yapılabilir mi?
    Biliyorsanız bilgi paylaşımı yapabilir misiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.