Şimdi Ara

PEUGEOT 106

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Peugeot 106 quiksilver bir aracım var aracı alalı 7 ay oldu lakin 15 gün binemedim. Aracı izmir den aldım geldim 5. gün conta yandı hata bendeydi çünki aldığım adamda motoru yeni yaptırmıştı kendisi bir süre zorlama aracı demesine rağmen biraz zorladık haliyle neyse yazın yaptırırız kışın araç lazım olmaz diyip aracı 5 ay sonra sanayiye soktum. Usta sadece conta yaparsak alt taraf üste göre güçsüz kalır yağ yakar diyince tamam güzel olsun birkere yaptırıyoruz sonuçta dedim bana verilen parça listesiyle aracı aldığım kişi ile tekrar kontak kurup izmirden parça istedim. Pazarlığımı yaptım parça parasını gönderdim. 3500 den 3000 tl ye kadar düşürdük parçacı benden ölçüleri motorcudan almamı söyledi motorcuya geri dönüş yaptım daha motoru açmadan bana parça listesi vermişler motor açıldı bu seferde bazı parçalar lazım değil diyerek istemediler benm yaptığım bütün pazarlık boşa gitti. komple orjinal parçalar kullanılarak motor yapıldı aldığım gün araç tekleme yapmaya başladı ustamız araç uzun süre yattığı için enjektörlerden kaynaklanıyor 2 3 depo benzin bitir keser kesmezse değiştirirz dedi araca bindim fakat 100 km sonra araç rolantide stop etmeye başladı bir iki kere daha kapısına gittim hatta aracı bıraktım ilgilenmediklerini görünce sinirlenip başka bir ustaya enjektörleri değiştirttim fakat yeni usta enjöktörler yağa benzin karıştırmış araçta piston etekleri vurmaya başlamış diyince işler değişti.şuan araç eski ustada .her şeyi geçtim motor yapılırken arabayı lifte koyamamışlar çamurluklarından destek alıp lifte koymak için havaya kaldırmışlar sol çamurluk iiçine göçmüş birde yüzlü yüzlü güneşde düzelir dediler kaportacıya götürdüm çekiçlediler binerken hep gözüme batıyor. Durum bu ve ben şuan yapılacak olan işlemin hiç düzgün bir iş çıkacağını sanmıyorum. Durum bu quiksilver ile gti motor arasında 6 binlira oynuyor satıp gti alsam yine aynı şeyler başıma gelir mi korkusu olacak alacağım arabaya haliyle en az 2 binlira masraf yapacağım. 1,6 sandık motor yüklenirse hem kafam rahat olacak hem motordan yana içim rahat olacak bu işlemi kışa girerken yaptırmayı düşünüyorum bana maliyeti ne çıkar.

• Sandık motor temiz olur, için rahat eder. Çok iyi usta bul ama. Yenisinin temizliği soru işareti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum çok acil ustanı değiş.
    106 nın dilinden herkes anlamaz.
    Ankara, Bursa vs yakınsan orada tüm herşeyini yaptır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araba almaktan soğutuyor böyle ustalar peugeot forumlarından bir usta öğren oraya git bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.