Şimdi Ara

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.934
Cevap
24
Favori
152.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kutu alınır mı arkadaşlar? Millet donmalar açılmamalar falan filan yazıyor.Alsam mı karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Arkadaslar kutunun arayuzu bizim dski sagemcomlara benziyor mu? Beni icin sorun yok fakat eger cok degisikse ailem alışmakta zorluk cekebilir diye dusunuyorum.

arayüzünde hiçbir değişiklik yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoonur

3 haftalık işkenceye son verdin teşekkürler

Bu detayı servislerin bilmemesi ilginç. Hiç mi araştırmıyorlar bu tip şeyleri:) Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar Hdmi çıkışlarını kontrol etsinler. Bu tip cihazları 1 nolu Hdmi ye taksınlar.
  • Bende bu cihazı almak istedim 35 tl servis kurulum, 20 tl'de aylık kutu ücreti istediler müşteri hizmetlerinde. Test kullanıcısı olmak için kampanya tükenmiş. Para koparmak için yine sallamadılar kesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende hala kutu için güncelleme yok diyor bu normal birşey mi hala 2.6.0

• Arkadaşlar görüntü ayarlarından özünürlüğü 2160p yapıyorum tekrar 1080p ye dönüyor aynı sorunu yaşayan var mı
  • televizyon philips 49pus6581
  • Şİmdi üye olduğumuz digitürkün 4k kanallarını izlemek için ayriyetten her ay 20tl para mı vermemiz lazım geri aldığı kutu için, bu nasıl iştir ???
  • Ftaha F kullanıcısına yanıt
    İnternete bağlı mı kutu? Uydu üzerinden mi güncelleme alıyorsunuz?
  • boraa28 B kullanıcısına yanıt
    ben de böyle bi problem olmadı fakat 2160 a aldığımda donmalar oluyodu. hdmi 1 e takmamı söylediler ve düzeldi. belki sizin de düzelir bi deneyin
  • teşekkür ederim düzeldi
  • Digitürk 4K kutusu bu sabah kuruldu. Fakat ayarlarlarsa yazılım güncellemeye girdiğimde yazılım g.yazılım yoktur diyor. Servise sorduğumda akşam yüklenecektir dendi. Ayrıca görüntü ayarlarına girmek istediğimde yine hata alıyorum. Bunlar güncelleme ile düzelir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

• boraa28 B kullanıcısına yanıt
    2160p ile 1080p arasında değişiklik yaptığınızda görüntüde bariz farklılık oldu mu yerel hd kanallarda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eerdem12

2160p ile 1080p arasında değişiklik yaptığınızda görüntüde bariz farklılık oldu mu yerel hd kanallarda ?

Hayırlısı olsun bu arada ilk yapacağan şey bu recevier hdmi seçiyor ledinde samsung evo kit yoksa diğer ledlerde hdmi 1 e tak gelen kabloyu yazılım güncel olabilir ben taktığımda güncelleme gelmişti kısa sürüyor zaten ekranın ortasında yeşil bir şerit çıkmıştı korkmuştum 1080p ye düşürüp yeniden 2160p ye çektiğinizde düzeliyor diğer ulusal kanallarda bir miktar iyileşme oluyor 4k upscale ediyor zaten 3840x2160p 24 p den başlıyor hdmi 2.0 destekliyse tvniz 60hz e kadar alırsınız akıcılık muazzam olur benim ledim 30p destekli yalnız maçlarda hafif kırılmalar oluyor ama gözü yorduğunu söyleyemem bu gelişecek bir yapı zamanla oturacaktır görüntü 4k tam gerçek olmasa da fark yaratıyor ben de spy s9 4k recevier var onu uydu izlemek için kullanıyorum astra ve hotbirde yaklaşık 15 kanal var deli fark ediyor görüntü özellikle astra uydusundaki kanalların yayın kalitesi tartışılmaz.

• eerdem12 E kullanıcısına yanıt
    Görüntü kalitesini nerden değiştiriyorsunuz? Görüntü ayarlarına giriş yapılamıyor. Teknik ekibe sordum o bölüm kilitli diye birley söyledi.

• cholak. kullanıcısına yanıt
    bende menü de giriş sağlayamıyordum görüntü kalitem düşüktü güncelleme almıyordu, sabah kurulan 4K kutusunu 1 saat önce değiştirdiler ve bütün sıkıntılar menüdeki düzeldi yalnız Yayın Takip tuşunu çalıştıramıyorum hala. Özellikle görüntü gerçekten çok farketti . Tavsiyem değiştirtmen olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: eerdem12

bende menü de giriş sağlayamıyordum görüntü kalitem düşüktü güncelleme almıyordu, sabah kurulan 4K kutusunu 1 saat önce değiştirdiler ve bütün sıkıntılar menüdeki düzeldi yalnız Yayın Takip tuşunu çalıştıramıyorum hala. Özellikle görüntü gerçekten çok farketti . Tavsiyem değiştirtmen olacaktır.

Şu anda görüntü ayarlarına giriş yapabiliyor musun. Ben ayarlar-kişisel ayarlar diyorum uyarı veriyor. " Geçici bir problem yaşanmakta. Bu menüden çıkmak için lütfen OK tuşuna basınız" diyor. Üstelik bu yüzden cihaz değişimi istemiştim yeni cihazda aynı. Bide adama gösterdim bu durumu. Bu bölüm kilitli müdahale edemezsiniz dedi.

Değişimi yaparken önceki cihazın harddiskini çıkarıp yenisine taktı. Acaba bir ilgisi olabilir mi düzelmemesiyle.

• cholak. kullanıcısına yanıt
    Aynı senin dediğin problemi yaşadığım için çağırdım zaten. Gelir gelmez baktı ve klasik hata değişim yapalım dedi, kutu ve "hard disk" değiştirdi. Değişimi yaptıktan sonra zaten kutu güncel sürüm açıldır ve direk kişisel ayarlarda görüntü formatı kısmını denedim ve giriş yapabildim . Görüntü kalitesi inanılmaz farklılık gösterdi. Değiştirmelisin kesinlikle tekrar

• Almayi dusunen arkadaslara tavsiyem henuz bu dekoder icin erken.en azindan yilbasina kadar hatalarini iyicene duzeltsinler ondan sonra alin.konuyu basindan beri takip ediyorum.herkeste farkli garip garip sorunlar cikiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: mahoonur

Almayi dusunen arkadaslara tavsiyem henuz bu dekoder icin erken.en azindan yilbasina kadar hatalarini iyicene duzeltsinler ondan sonra alin.konuyu basindan beri takip ediyorum.herkeste farkli garip garip sorunlar cikiyo

Serbest piyasa olan bir düzen de daha farklı markalarda recevier çıkarmalılar sorun burdan da kaynaklanıyor sanki tek tip gibi herkes aynı cihazı kullanıyor cihaz kötü değil sorunlu da değil yazılım sıkıntılı bence donanım olarak ancak elimizde farklı bir seçenek olsa kıyaslayalım eski digiplus la karşılaştırmak hata 4k nın upscale edildiği şu anda mükemmel performans beklemek hata olur piyasa da az sayıda 4k cihaz var mağazalarda ki kapalı devre yayına bakıp evimde niye böyle çıkmıyor deyip ağlamamak lazım zaman lazım 240p analaog günlerden 480p lere ordan 720p hd ready cihazlardan şimdi 1080p kesmiyor artık 4k için yavaş yavaş yaygınlaşıp oturacaktır dostlarım.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.