Şimdi Ara

DİGİTÜRK SagemPlusIQ 4K Cihaz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.934
Cevap
24
Favori
152.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün müşteri hizmetlerini aradım, bu decoderi ücretsiz almak istiyorum dedim.
    Yemedi 20 tl'den aşağı fiyat da söylemiyorlar.
    Yapacak birşey yok almayıveririz olur biter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanal geçişleri sagemcom iq plus'a göre hızlımı bu cihazda?

1080i kanallar için görüntü kalitesi aynımı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben sagem hd kutuya 15 ödüyorum.4k için + nekadar öderim

• 1 haftadır yaptığım kavgalar neticesinde 4k dekoderi kurdular. fakat yaklaşık 0.4-0.5 sn gibi bir sürelerle hafif dona dona yayın alıyorum. bu durumu yaşayan ve çözümünü söyleyebilecek varmı. yoksa servisi aricam tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

ben sagem hd kutuya 15 ödüyorum.4k için + nekadar öderim

Hocam aylık +5 TL. daha ödersiniz.

• karar veremedim ,4k dışında görüntü ses kalitesinde bir artış varmı, renk doygunluğu ,ses çözmedeki artılar olarak

son update den sonra performans nasıl arkadaşlar

• GS - Antalyaspor maçı bu hafta 4K olarak yayınlanacak maç olmuş.
    Pazar günü 16;00 da...
    Selamlar

• Kutu çok hızlı değil ama ben hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Sadece Digiturk'un canlı 4k maç yayınının görüntüsünü çimin vs. oldukça yapay buldum. Kontrast basılı bir şekilde görüntü, diyeceksiniz tv nin ayarlarından, hayır değil, normal lig tv kanalı ve uydudaki trt4k daki maç yayınlarındaki görüntü oldukça doğal.
  • GS-Antalyaspor 4K yayının Yorumlarını bekliyorum..Arkadaşlar... İyi seyirler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ,

Geçen gün yeni bir 4K TV alınca uydu donanımıda değiştireyim dedim ve Diguturk 4K reciver aldım.Cihaz sürekli kart arızası verdi dondu , kapattığım zaman açılmıyordu ancak arkadan fişini çektiğimde görüntü geliyordu bunun üstüne :D ün servis arıza kaydı bıraktığım yeni Digiturk 4K uydu oyanıtıcımı gelip değiştirdi bunda görüntü vb gayet tatmin edici ama gel gelelim gece standby modunda uyduyu kapatıp (Doğal olarak TV yide kapatıp) sabah açmaya kalktığımda ne yapsam açılmıyor arkadan fişini çekince yenidne boot ediyor ve görüntü o zaman geliyor. (AV Reciever dan BR oyanıtıcı/X Box one/Ya da media palyer vb yi açınca görüntü hemen geliyor) HDMI ARC den bir şey de bağlı değil.Servis ilk defa bozuk 4k uydu sizinkini gördük&değiştirdik demişti acaba bu kutularda genel bir sıkıntımı var? Tüm cihazların yazılım versiyonları güncel.Normal açınca açılıyor gece uzun süre kalınca açılmıyor.Bende anlamadım.

Dünki GS maçında yayın bir ara 2 inci devre ara ara takılır gibi oldu ama sonra düzeldi.Merak edenler için ufak bir bilgi daha ekliyeyim : TV nin kendi Netflix programı UHD uyumlu ve üyeliğimde ona uygun eğer evde 24mbs ve üstü bir internet bağlantınız varsa gayette güzel seyrediliyor tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Merhabalar ,

Geçen gün yeni bir 4K TV alınca uydu donanımıda değiştireyim dedim ve Diguturk 4K reciver aldım.Cihaz sürekli kart arızası verdi dondu , kapattığım zaman açılmıyordu ancak arkadan fişini çektiğimde görüntü geliyordu bunun üstüne :D ün servis arıza kaydı bıraktığım yeni Digiturk 4K uydu oyanıtıcımı gelip değiştirdi bunda görüntü vb gayet tatmin edici ama gel gelelim gece standby modunda uyduyu kapatıp (Doğal olarak TV yide kapatıp) sabah açmaya kalktığımda ne yapsam açılmıyor arkadan fişini çekince yenidne boot ediyor ve görüntü o zaman geliyor. (AV Reciever dan BR oyanıtıcı/X Box one/Ya da media palyer vb yi açınca görüntü hemen geliyor) HDMI ARC den bir şey de bağlı değil.Servis ilk defa bozuk 4k uydu sizinkini gördük&değiştirdik demişti acaba bu kutularda genel bir sıkıntımı var? Tüm cihazların yazılım versiyonları güncel.Normal açınca açılıyor gece uzun süre kalınca açılmıyor.Bende anlamadım.

Dünki GS maçında yayın bir ara 2 inci devre ara ara takılır gibi oldu ama sonra düzeldi.Merak edenler için ufak bir bilgi daha ekliyeyim : TV nin kendi Netflix programı UHD uyumlu ve üyeliğimde ona uygun eğer evde 24mbs ve üstü bir internet bağlantınız varsa gayette güzel seyrediliyor tavsiye ederim.

Bende standby konumuna geçince açılmıyordu bazende kanal geçişlerinde diğer kanalda görüntü gelmiyordu ses vardı sadece,

tam 3 kere kutu değiştirildi yine aynı sorun olunca onlarda bıktı eski plus kutumu taktılar.

• 4k lig maçlarının kalitesi bana göre Avrupa şampiyonasındaki kalitenin uzağında.
  • SK8KEMAL kullanıcısına yanıt
    Bana da aynı yol görünüyor olabilir...Ya yazılım ya'da donanımda tam stabil olmayan bir şeyler var herhalde bizde beta test elemanlarıyız sanırım Bu sorun dışında cihazın hızı ve görüntü kalitesinden gayet memnunum aslında umarım çözülür bu iş.(1080 yayında dahi görüntü daha iyi eski kutuya göre)
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum...
    Yayın da uzun zamandır 3840 2160P 50 Hz.
    İlk günlerde 60 Hz idi.Görüntü çok daha iyi idi...

• extra 20 tl mı alıyorlar ciddi ciddi ?

ne adamlar var deli gibi pazarlık yapan bedava alır bir şekilde.
  • philips pus 7101 model led de bu dekoderi deneyen varmı. 3 tane kutu değiştirdiler. hala donma ve ses senkronizasyon sorununa çözüm bulamadılar. en son led desteklemiyo dediler. yardımcı olabilecek varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Kutu çok hızlı değil ama ben hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Sadece Digiturk'un canlı 4k maç yayınının görüntüsünü çimin vs. oldukça yapay buldum. Kontrast basılı bir şekilde görüntü, diyeceksiniz tv nin ayarlarından, hayır değil, normal lig tv kanalı ve uydudaki trt4k daki maç yayınlarındaki görüntü oldukça doğal.

Hocam eski Sagemcom ile kiyaslarsan kanal gecisleri nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Kutu çok hızlı değil ama ben hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Hocam eski Sagemcom ile kiyaslarsan kanal gecisleri nasıl?

Eski HD kutudan bahsediyorsanız benim daha evel kullandığım Humax tı ondan yorum yapmam sağlıklı olmaz.
  • 4k film yayini olacak mi uzun vadede bilgisi olan var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: asandra

4k film yayini olacak mi uzun vadede bilgisi olan var mi

Kesin bilgim yok fakat ileriki vadede mutlaka 4K film yayını olacaktır. Tabi 1 yılı bulur bence.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.